Корисні поради
на всі випадки життя
» » Коли відбувається овуляція

Коли відбувається овуляція

Додано: 15.10.14
и напевно зсмуєтеся, але овуляція починається в голові. У частині головного мозку, званої гопофиз, виробляється фолікулостимулюючий гормон, який в свою чергу сприяє дозріванню яйцеклітини. Гормони естрогени, що виробляються зростаючим фолікулом, посилають інформацію назад в гіпофіз про етапи розвитку яйцеклітини. У момент максимальної зрілості фолікула і максимального рівня естрогенів гіпофіз виробляє лютеїнізуючий гормон. Він і сприяє тому, що фолікул лопається, і яйцеклітина виходить назовні. От і все. Овуляція відбулася.Коли відбувається овуляціяЦе все складно, і навряд чи допоможе нам зрозуміти ті глибинні процеси нашого організму, які дозволяють з'являтися на світ нового життя. Хочемо ми завагітніти, або вирішили користуватися контрацептивами природним методом, так чи інакше знати і розуміти причини і наслідки того, що відбувається в нас необхідно.

Отже, овуляція. Що потрібно знати про неї та методи її визначення.

Через декілька днів після закінчення менструації в одному з яєчників починає рости фолікул. У ньому, як яйце в шкаралупі, знаходиться яйцеклітина. Для кожної жінки цей процес інсмідуальний. Досягнувши найбільшого розміру (18-24 мм) фолікул лопається ,випускаючи яйцеклітину. Оболонка фолікула утворює жовте тіло, яке починає виробляти гормон прогестерон. На цьому і закінчується перша фаза фолликулиновая менструального циклу, фаза, яка відповідає за настання овуляції.

Саме протяжність фолликулиновой фази відповідає за довжину циклу. Адже з-за стресів або хвороби вихід яйцеклітини може припізнилися, а друга, лютеїнова фаза циклу завжди фіксована.Методи визначення овуляціїЇї можна визначати в лікарні по УЗД в динаміці відстежуючи дозрівання фолікула. Цей метод є єдиним, що дає гарантію. Але з-за його вартістю рекомендується парам з підозрою на безпліддя або з уже поставленим діагнозом.

Також можна визначити самостійно, скориставшись відносно дешевими методами, комбінуючи кілька з них.

Отже, визначення овуляції за вагінального слизу. Приблизно в середині циклу вони стануть схожими на яєчний білок, що буде означати швидке настання овуляції. Вважається, що перший "сухий" день і є днем Х.

Коли відбувається овуляція


Календарний метод полягає в простому арифметичному підрахунку. Справа в тому, що довжина другої фази менструального циклу у кожної жінки завжди однакова. У середньому вона коливається від 12 до 16 днів. Визначити ваші дані можна за допомогою вимірювання базальної температури. Але про це пізніше.

Визначити коли в минулому циклі була овуляція за допомогою календарного методу дуже просто, потрібно від останнього дня відняти 14. Наприклад, ваш цикл дорівнює 30 дням. 30-14=16. Ось так на 16 день, плюс - мінус два дні, відбулася овуляція. А тепер уявіть, що на 14 день циклу ви захворіли, або пережили стрес, і овуляція наступила на 20 день.

Календарний спосіб є самим ненадійним з віх методів контрацепції.

Вимірювання базальної температури. прокинувшись вранці, не встаючи з ліжка, а краще взагалі не відкриваючи очей, ви вимірюєте температуру в роті, анальному отворі або піхву. Де, абсолютно не важливо - важливо як і коли. Вимірювати потрібно мінімум 3 циклу. Результати записуйте в графік, там же відзначати зміна виділень і все, що може вплинути на базальну температуру. А впливає на неї дуже багато. Алкоголь, статевий акт напередодні, похід в туалет менш ніж за 4 години до вимірювання, погане самопочуття, несвоєчасне вимірювання (відхилення від часу більш півгодини вже вважається неінформативним.

У першій, фолликулиновой, фазі температура коливається приблизно від 3620 до 3670. В залежності від обраного способу зміни. У другій фазі температура повинна бути вище 3690 - 3730. Головне, щоб розрив між першою і другою частиною графіка становила не менше 04 градуса. Днем овуляції вважається день, коли після низької температури різко наступає підйом і далі вже температура не опускається, а тримається на рівні другої фази.

Слід зазначити, що навіть ідеальні двофазні графіки не дають 100 % гарантії настання овуляції. Але ведучи графік базальної температури, можна значно здешевити визначення овуляції по узд. Адже ви приблизно будете знати, коли слід починати проводити УЗД-моніторинг. Особливо це підходить жінкам з нерегулярним циклом.

Коли відбувається овуляція


Визначення дня овуляції за допомогою спеціальних тестів, які продаються в аптеці. У пачці зазвичай 5-6 тестів. Іноді виробник вкладає і тест на вагітність в подарунок.

Тест потрібно проводити завжди в один час і перед цим не ходити в туалет не менше 4 годин. Впливає на результат і кількість випитої рідини, тому не пийте багато. Не рекомендується проводити тест на ранкову сечу, краще вдень з 8 до 22 години.

Для жінок з регулярним циклом достатньо знати на який день стандартно настає овуляція і за 3-4 дні до починати тестування. Принцип тестів такий же, як і для визначення вагітності: опускаєте смужку в сечу і чекаєте появи двох рисок.

Коли тестова смужка стане такою ж яскравою, як і контрольна, значить кількість лютеїнізуючого гормону досягло свого піку - ймовірно наступила овуляція. Ймовірно, тому що може трапиться лютенизация фолікула. Це коли овуляція ось-ось має відбутися, але з якоїсь причини її не сталося. Тобто викиду лютенизирующего гормону не сталося.

Цим майже завжди пояснюються ті випадки, коли пара намагається завагітніти, але нічого у них не виходить, а варто їм розслабитися і переключиться на інші життєві цілі, як приходить теллеграмма від лелеки, що він уже в дорозі.

Якщо цикл не регулярний, доведеться користуватися всіма методами відразу, і календарним, і вимірюванням базальної температури, щоб зрозуміти коли починати тестування.

Виконуючи нехитрі правила, ви навчитеся визначати безпечні дні і краще розуміти свій організм.