Корисні поради
на всі випадки життя
» » Женьшень - трохи історії

Женьшень - трохи історії

Додано: 15.10.14
сім здавалося б, відомий той факт, що лікарською сировиною женьшеню служить його корінь, проте сучасна наука довела, що і надземна частина рослини не менш корисна і важлива. Ось чому з давніх пір в народній медицині Китаю, Кореї і Далекого Сходу застосовують його стебла, листя і навіть, квітки і насіння.Женьшень - трохи історіїНайперша згадка про цю смовижну рослину зустрічається в медичних рукописах Піднебесної, що датуються I століттям нашої ери. Книга називається «Шен Нонг Бен Сяо Джинг», що в перекладі означає «Класичні положення про лікарські речовини божественного хлібороба».

У Китаї женьшень називають "людина-корінь", вважаючи, що його цінність залежить від схожості з людською фігурою: чим сильніше схожість, тим більша користь. На Сході вірять, що цілющі властивості рослини в кожній з його частин різні. Середня частина кореня має збудливим ефектом, а відростки кореня - гнітючим. В осінній і зимовий час ефективність лікування травою зростає. Її не так вже складно знайти в незайманих широколистно-хвойних лісах.

У дикому вигляді женьшень росте і розвивається дуже повільно, його граничний вік досягає 100 і більше років. Незважаючи на те, що рослина занесена в Червону книгу, воно зустрічається все рідше і рідше. В Європі про це цілющою траві вперше дізналися, як не смно, лише в кінці XVII століття, після того, як посли короля Сіаму вручили її корінь в дар Людовику XIV. Місіонер Жарту, який проповідував у Китаї, в 1709 році розповів всьому світу про цю смовижну рослину, описавши його докладно і доповнивши довідник ілюстраціями.

Відомо, що канадський місіонер Франсуа Жозеф Лафіта свого часу виявив в Америці північноамериканську різновид женьшеню, так званий американський женьшень. На початку XVIII століття французи розгорнули широку торгівлю цим коренем життя. Для кращого постачання своїх ринків цим унікальним рослиною, французи змушені були просуватися на південь, у володіння американських індіанців ірокезів, а вони, як раз, уклали мирний договір з англійцями.

Це й послужило приводом до відомого всім столітнього конфлікту між французами і англійцями Північної Америки. На даний момент, найбільшим експортером коренів цієї трави є Корея - перша в світі країна, яка налагодила масове її вирощування. Правда женьшень дуже виснажує ґрунт, тому повторні його висаджування можна робити тільки через 10 років. Рослина дуже любить тінь, світла повинно бути не більше 20-30%. Розрізняють чотири види женьшеню: небесний, земний, хороший, різаний.