Корисні поради
на всі випадки життя
» » Себорейний дерматит волосистої частини голови: причини, симптоми, лікування

Себорейний дерматит волосистої частини голови: причини, симптоми, лікування

Додано: 15.10.14
Себорейний дерматит волосистої частини голови: причини, симптоми, лікуванняСеборейний дерматит волосистої частини голови є шкірним захворюванням з хронічним рецисмуючим перебігом, яке характеризується тим, що на ділянці шкіри голови з'являються еритематозно-сквамозні, фолікулярні папульозно-сквамозних висипання. Це захворювання досить рідкісне - їм страждають близько 5% населення, вік яких від 18 до 40 років. У дітей це захворювання практично не зустрічається.Причини виникнення себорейного дерматиту волосистої частини головиПричина виникнення себорейного дерматиту волосистої частини голови - гриб Malassezia furfur. При нормальному стані імунітету людського організму ці гриби перебувають у споровом стані. Однак певні фактори можуть сприяти їх розмноження і росту. Це такі фактори, як:
надмірні фізичні навантаження;
ослаблення імунітету організму;
порушення роботи нервової системи;
гормональні збої в організмі;
зміна кліматичних зон;
захворювання ендокринної системи;
емоційні стреси.
Крім всіх перерахованих вище факторів себорейний дерматит волосистої частини голови може бути викликане генетичними факторами. Генетика на сьогоднішній день ще мало вивчена, але тим не менш доведено, що цьому захворюванню схильні ті люди, в роду яких були ті, хто страждав екземою, себореєю або себорейним дерматитом.Симптоми себорейного дерматиту волосистої частини головиСамий ранній ознака себорейного дерматиту волосистої частини голови - це поява лупи. Далі виникає перифолликулярное запалення шкіри, а також утворення на ній себорейний бляшок, які в подальшому поширюються на всю волосяну частину голови.

Шкіра голови покривається лусками, які склеєні між собою шкірним салом. Під лусками - запалена поверхню. Дане захворювання супроводжується нестерпним свербінням. Лусочки шкіри потім відшаровуються, причому не тільки поодинці, але і пластами. Підсумком даного захворювання є випадання волосся, але їх кількість відновлюється в період ремісії.Лікування себорейного дерматиту волосистої частини головиЛікування даного захворювання проводиться комплексно і спрямоване на те, щоб усунути його симптоми, скорегувати недуги, які стали причиною його виникнення.

Насамперед, хворому необхідно дотримання режиму харчування. Призначається гіпоалергенна дієта, в раціон якої включаються продукти, які багаті вітамінами A, B, C, цинком, селеном. Також необхідно використовувати спеціальні медичні шампуні, до складу яких входять цинк, кератолітичні засоби, а також ті речовини, які усувають надлишок шкірного сала.

Також призначаються фізіопроцедури, такі як:
ультрафіолетова терапія;
кріомасаж;
дарсонвалізація.
Пам'ятаєте! Ні в якому разі не слід затягувати похід до спеціалісту ! У нашому медичному центрі вам допоможуть!