Корисні поради
на всі випадки життя
» » Медикаментозне переривання вагітності

Медикаментозне переривання вагітності

Додано: 15.10.14
агітність для жінки є одним з найщасливіших подій. Але є і такі жінки, які приймають рішення перервати життя свого малюка. Для цього вони вирішуються на процедуру аборту.

Медикаментозне переривання вагітності

У сучасній медицині існує досить безпечний метод проведення абортів на ранніх термінах вагітності - це медикаментозний аборт.

Процедура медикаментозного переривання вагітності

Суть методу полягає в прийомі медичного препарату, який зазвичай являє собою таблетку. Вони викликають тимчасовий гормональний збій в організмі жінки, внаслідок якого плодове яйце не може нормально розвиватися. Відповідно відбувається відторгнення яйця з матки і відбувається мимовільний викидень.Звичайно, на перший погляд здається, що все досить просто. Але не потрібно забувати, що це медична процедура і вона проводиться строго у присутності лікаря чи молодшого медичного персоналу. Жінка повинна прийти в медичний заклад і пройти невелике обстеження. Після цього лікар розраховує дозування необхідну для переривання вагітності. Після прийняття препарату жінка ще пару годин спостерігається медичним персоналом і може відправлятися додому. Але лікарів, вона повинна буде відвідати ще 3-4 рази, щоб виключити ймовірність неповного аборту або інших наслідків.З обов'язкових обстежень жінка повинна пройти тільки ультразвукове дослідження малого тазу для точного визначення строку вагітності і виключення позаматкової вагітності. Інші дослідження, які необхідні для проведення традиційних абортів стають непотрібними, так як медичний персонал не має фізичного контакту з жінкою і, отже, виключений ризик зараження інфекціями.Сам викидень супроводжується слабкістю, млявістю, запамороченням, незначним підвищенням температури та незначними больовими відчуттями, які злегка нагадують болю при менструації. Відділення плодового яйця відбувається в перші 2-3 години після прийому таблетки, але кров'яні виділення і болі можуть тривати близько тижня. Варто врахувати, якщо термін вагітності був визначений невірно або невірно розраховано кількість застосовуваного препарату, відділення плодового яйця відбувається не повністю і в цьому випадку необхідно проводити вакуумну або хірургічну чистку. Можливо, також з-за аномалій у будову матки жінки виділення плодового яйця відбувається не повністю і частинки залишаються всередині порожнини. У цьому випадку також необхідна чистка.Медикаментозне переривання вагітності
Але ці наслідки виникають вкрай рідко приблизно у 2% жінок. Інші ж практично не відчувають жодних наслідків. Можливо, виникає невелика температура на тлі зміни гормонального або алергічні реакції на компоненти препарату. Тоді проводячи антигістамінну терапію, а також призначають прийом антибіотиків. Саме тому після проведення процедури аборту необхідно спостереження гінеколога.

Плюси медикаментозного аборту

Медикаментозне переривання вагітності має ряд позитивних сторін. До них в першу чергу треба віднести збереження цілісності матки. Так як хірургічного втручання не потрібно, то і рубців на стінках не залишається. Відповідно, не виникає ризику безпліддя. Після медикаментозного аборту зменшується ризик виникнення самовільних викиднів, завмерлих вагітностей і передчасних пологів, що дуже спостерігається після класичної процедури проведення аборту.Також медикаментозний аборт не викликає важких психологічних потрясінь у жінки. Частіше вона сприймається як проста менструація, а не вбивство дитини. Жінка ще не усвідомлює себе матір'ю, і невеликі болючі відчуття не викликають неприємних асоціацій. Тому якщо у жінки немає протипоказань, то медикаментозне переривання вагітності буде найкращим варіантом.

Протипоказання для медикаментозного аборту

Протипоказаннями для проведення даної процедури в першу чергу є термін вагітності. Його проводять лише на ранніх термінах до 6 тижнів. В цей час плодове яйце ще не щільно прикріплене до стінок матки і навіть невеликий гормональний збій веде до його відшарування. Після 6 тижнів вагітності дана процедура не веде до мимовільного викидня, а може викликати збої у формуванні плоду, що призведе до аномалій його розвитку.Також медикаментозний аборт не проводять жінкам молодше 18 років і старше 35. При хронічних захворюваннях статевих органів, серця, нирок, печінки, шлунка, легенів і крові медикаментозного переривання вагітності жінці також відмовлять.Якщо вагітність настала на тлі прийому протизаплідних засобів або при введеної спіралі або ж вона не підтверджена дослідженнями УЗД, то прийом препаратів веде до самовільним викиднів заборонений.У будь-якому випадку потрібно пам'ятати, що при настанні вагітності, перше, що повинна зробити кожна жінка, це звернутися до лікаря-гінеколога і тільки разом з ним прийняти рішення про подальшу долю дитини. Це запорука здоров'я жінки та її майбутнього потомства.