Корисні поради
на всі випадки життя
» » Стоунтерапія. Мистецтво лікування камінням

Стоунтерапія. Мистецтво лікування камінням

Додано: 15.10.14
Стоунтерапія - це різновид масажу, який здійснюється за допомогою впливу природних каменів на біологічно активні точки (звідси і її назва - «стоун» з англійської «камінь»). В основі процедури лежить принцип термотерапії: одні камені нагріваються інші, навпаки, охолоджуються, і потім розташовуються на певних ділянках тіла, надаючи температурний вплив. Під час процедури фахівець також виробляє камінням погладжування,розминання і натискання.

Стоунтерапія. Мистецтво лікування камінням

Результатом масажу є поліпшення кровообігу і лімфодренаж, тканини і клітини активніше насичується киснем, виводяться шлаки,токсини і надлишкова рідина і стимулюється обмін речовин. Також стоунтерапія корисна при захворюваннях суглобів при наявності зайвої ваги і целюліті. Ця процедура, за рахунок припливу крові та енергії, позитивно впливає на нервову систему, знімає м'язову напругу і допомагає при стресі і депрессии.Организм завдяки цій термоконтрастной процедурі запускає програму на самовосстанавление.Не так давно ця методика дісталася зі Сходу і до Росії. Хоча, можна сказати, що новий спосіб терапії виявився у нас добре забутим старим. Адже здавна на Русі наші предки лікували недуги на печі - на прогрітих цеглі та камені і позбувалися від ревматизму гарячими каменями.

Процес масажу

Для стоунтерапії в основному використовують камені вулканічного походження, такі як жадеїт і базальт, за структурою вони пористі і за рахунок цього можуть довше зберігати тепло.Но застосовують і інші камені - яшму, шунгіт, морську гальку. Найчастіше для масажу використовують класичну комбінацію з 54 чорних (теплих) каменів і 18 білих (холодних).Теплі камені усувають м'язові спазми, заспокоюють нервову систему, розширюють кровоносні судини ,тим самим, поліпшується кровообіг і живлення тканин, прискорюється проникнення активних речовин в дерму. Холодні ж камені звужують судини,стимулюють відтік лімфи і дають протизапальний і знеболюючий ефект. При поперемінному охолодженні і нагріванні, за рахунок так званого вторинного припливу крові, підвищується м'язовий тонус, звужуються капіляри і судини шкіри, усуваються застої венозної крові. Крім того, на початку і при завершенні сеансу проводиться легкий масаж, що створює приємний релаксуючий ефект.Камені, що застосовуються в стоунтерапії, нагрівають до температури вище температури шкіри приблизно на 10-20°С. А температура холодних каменів охолоджується від 25°С до 0°С в залежності від стану здоров'я. Для обличчя і області декольте температура охолоджується до - 5-10°С.Стоунтерапія. Мистецтво лікування камінням
Проводиться процедура в приємній обстановці, з використанням розслаблюючій музики і ароматичних масел. Сеанс триває від 40 хвилин до 15 годин.На початку процедури на шкіру наносять спеціальні ароматичні масла, потім викладаються камені по всьому тілу, в залежності від необхідного ефекту, і в певному порядке.Маленькие камінчики поміщають в долоні і між пальцями ніг.По закінченні сеансу бажано полежати ще деякий час, щоб організм відпочив і відновився.Регулярні сеанси стоунтерапії підвищать загальний тонус організму, зміцнять імунну систему, знімуть втому, зменшать м'язові болі, поліпшать діяльність вегетативної нервової системи.Але незважаючи на позитивний ефект стоунтерапії на організм, вона не є засобом лікування хвороб ,а служить в якості допоміжної заходи.

Стоунтерапія - протипоказання

Стоунтерапія має і протипоказання, так як посилює кровообіг. Не можна проводити терапію при гострих інфекційних захворюваннях, ураженнях шкірних покривів і різних шкірних хворобах, серцево-судинних захворюваннях , онкологічних, неврологічних та психічних захворюваннях, вагітності,захворюваннях щитовидної залози, невритах, цукровому діабеті та астмі.Людям з варикозним розширенням вен протипоказана терапія гарячими каменями, використовуються тільки холодні камені.Незважаючи на те, що стоунтерапія здається нескладною процедурою, не варто їй займатися самостійно. Це може спричинити за собою неприємні наслідки для організму. З цієї ж причини не слід користуватися послугами салонів з сумнівною репутацією.