Корисні поради
на всі випадки життя
» » 9 небезпечних міфів про сонцезахисних засобах

9 небезпечних міфів про сонцезахисних засобах

Додано: 15.10.14
Як літо - так всі думки про одне: як би якнайшвидше знайти шикарний золотистий загар. При цьому ми готові закрити очі на потреби нашої шкіри і повірити в будь-які міфи. Спробуємо в цьому році вчинити інакше: розвіємо міфи і будемо загоряти за правилами.
9 небезпечних міфів про сонцезахисних засобах


Міф 1: для шоколадного засмаги треба просто довше загоряти.


Це абсолютно невірно. Тон засмаги залежить від кількості і якості меланіну в шкірі: у світлошкірих і світловолосих людей його менше, ніж у смаглявих. Реакція організму на опромінення ультрафіолетом полягає в тому, що меланін «проявляється». Так як кількість меланіну в шкірі у кожної людини визначено генетично, светлокожая блондинка ніколи не зможе досягти бронзового відтінку шкіри брюнетки, і нічого з цим не поробиш. Тривалим перебуванням на сонці можна лише нашкодити шкірі.


Міф 2: щоб засмага вийшов темніше, треба вибрати крем з меншим ступенем захисту.


Невірно. Засоби для захисту шкіри від сонця підбирають залежно від фототипу шкіри. Всього їх шість, і визначити, до якого належите ви, нескладно:Фототип 1: дуже світла шкіра, часто - з веснянками, світле або руде волосся, світлі очі; у людей цього типу меланіну менше, ніж у всіх інших, їм дуже легко згоріти, а засмагнути рівному майже неможливо.
Фототип 2: світла шкіра, іноді з веснянками, русяве волосся, світлі очі; чутлива шкіра легко обгорає.
Фототип 3: середній відтінок між світлою і смаглявою шкірою, темне волосся і очі - це шкіра іноді обгорає на сонці, але згодом на ній утворюється рівний загар.
Фототип 4: смуглява шкіра, темні очі і волосся, шкіра цього типу досягає інтенсивних відтінків засмаги.
Фототип 5: темна смаглява шкіра, чорні очі і волосся - на сонце така шкіра майже не стає темніше.
Фототип 6: чорна шкіра, волосся і очі - це фототип африканців.Креми з різним фактором SPF (sun protection factor - фактор захисту від сонця) призначені для захисту шкіри різних фототипів:SPF 6 і нижче - не захищає шкіру;
SPF 6-10 - низька ступінь захисту, крем підходить тільки для фототипу 4;
SPF 15-25 - середня ступінь захисту, крем підходить для фототипу 3;
SPF 30-50 - висока ступінь захисту, крем підходить для фототипу 2;
SPF 50 і вище - дуже високий ступінь захисту, крем підходить для фототипу 1 і для захисту шкіри дітей.Згідно з новими міжнародними правилами, на упаковках сонцезахисних засобів заборонено вживати фрази типу «повний захист», «блок сонця» тощо, так як фільтрів, що захищають шкіру на 100%, не існуєМіф 3: після нанесення крему шкіра захищена повністю, і можна провести на сонці цілий день, ні про що не турбуючись.


Тут відразу три помилки. Згідно з новими міжнародними правилами, на упаковках сонцезахисних засобів заборонено вживати фрази типу «повний захист», «блок сонця» тощо, так як фільтрів, що захищають шкіру на 100%, не існує.

Друга полягає в тому, що жоден крем не може діяти 8-10 годин - правильно оновлювати захист кожні 2 години і після купань. Третя помилка: перебувати на сонці між 11 і 16 годинами дня особливо шкідливо для шкіри, і навіть такі вічно-засмаглі моделі, як Жизель Бундхен, ніколи цього не роблять.

Однак, якщо ви припускаєте, що буде на сонці весь день (наприклад, у спекотній країні вас чекає екскурсія), подбайте про свою шкіру: використовуйте крем з максимально можливим SPF і виберіть закритий одяг.Міф 4: смаглявим сонцезахисні креми використовувати не потрібно.


Це вірно лише для фототипів 5 і 6 до яких ви, швидше за все, не ставитеся.Міф 5: креми захищають тільки від ультрафіолету типу Ст.


Ультрафіолетові промені типу А проникають в більш глибокі шари шкіри, і тому більш небезпечні, ніж промені типу Ст. Зазвичай креми мають захист від обох типів променів, причому захист від променів типу А повинна становити приблизно третину від захисту від променів типу Ст.Міф 6: якщо швидше засмагнути в перші дні відпустки, вже не згориш; тоді і креми не потрібні.


Насправді краще засмагати як можна повільніше, тоді засмага лягає рівніше, шкіра встигає звикнути до сонця, так і небезпека згоріти нижче. Так що в перші дні треба проводити на пляжі якомога менше часу, строго дотримуючись годинник менш небезпечного сонця. На засмаглу шкіру потрібно точно так само наносити захисний крем: крім власне захисту, крем зволожує і живить шкіру, таким обрзом знижуючи для неї стрес від зустрічі з сонцем. Не забудемо, що сонце - фактор старіння №1 і подбаємо про свою шкіру.Міф 7: масла для шкіри «притягують» засмага, а креми та емульсії тільки заважають засмагати.


Текстура засобу і його склад можуть бути різними, тому різні і його властивості. В найбільш популярних засобах, кремах і емульсіях, є всі сонцезахисні фільтри - як хімічні, так і фізичні. Щільна текстура завжди означає більш високу ступінь захисту. Масла, покриваючи шкіру найтоншою плівкою, не дають настільки ж високою захисту, як креми та емульсії. Найсучасніші засоби, які легко розпилюються і миттєво випаровуються з шкіри, зазвичай не такі надійні, як креми. Нарешті, стіки підходять тільки для губ, але їх також корисно наносити на області пігментних плям.

Світлошкірим людям краще подолати спокусу намазатися маслом для засмаги, підходящим для смаглявих, і не дає надійного захисту для фототипів 1 і 2.

Літо - це не тільки час безтурботної радості, але й період, коли за шкірою і волоссям треба доглядати особливо ретельно. Перш за все, потрібно подбати про інтенсивного зволоження і захисту шкіри від ультрафіолетового випромінювання. Сьогодні дуже багато засобів по догляду за шкірою обличчя і тіла, вибрати буває складно. Я б радила звернути увагу на таке універсальне засіб, як кокосове масло. Масло створює стійкий захисний шар, надає зволожуючу, протизапальну дію, сприяє рівному і красивого загару. Баночку масла можна взяти з собою на пляж, наносити по мірі необхідності. Після пляжу прийняти холодний душ і нанести на обличчя і тіло - засмага буде більш щільним і інтенсивним, і ви вбережете шкіру від зневоднення.

Для догляду за волоссям я б порадила використовувати масло-кондиціонер з вмістом силікону, яке швидко вбирається, обволікаючи кожен волосся і захищає від шкідливих впливів навколишнього середовища. Все-таки влітку не завжди хочеться ходити в головних уборах. Це масло можна нанести на вологі і сухі волосся, воно не склеює тяжким і масним волосся, ефект зберігається цілий день. Масло робить волосся м'яким і шовковистим, ефективно захищає волосся від ламкості і запобігає посіченню, перешкоджає заплутування».


Міф 8: якщо засмагати в тіні, жодні кошти не потрібні.


Якщо ваша шкіра відноситься до фототипу 1 або 2 без кремів навіть в тіні ви згорите обов'язково, не сумнівайтеся! УФ промені відбиваються від всіх поверхонь, що проникають крізь воду, так що по-справжньому надійний захист від сонця, особливо в південних країнах - не виходити з приміщення. Але ви ж не за цим приїхали, так що краще використовувати креми.


Міф 9: неможливо повернутися з відпустки на півдні - і не облазить потім два тижні.


Це можливо, але вимагає уважного поводження з сонцем.

За тиждень до поїздкою добре б обробити тіло скрабом або попаритися в лазні з віником, щоб звільнити шкіру від старих клітин - так ви підвищуєте свої шанси на більш рівний загар, який буде довше триматися. По прибутті на місце починайте втягуватися в процес прийняття сонячних ванн тим більш поступово, ніж номер вашого фототипу. Якщо ви знаєте за собою, що здатні загратися в пляжний волейбол, і забути, що пора оновити захист, подбайте, щоб вам про це нагадав таймер або хтось із друзів. Після кожного купання в морській воді приймайте прісний душ (сіль, що залишилася на шкірі, може спровокувати опіки), і знову наносити сонцезахисний засіб. Повернувшись з пляжу, обов'язково нанесіть заспокійливі зволожуючі креми «після засмаги» - це і приємно, і дуже корисно для шкіри.