Корисні поради
на всі випадки життя
» » Подивися в очі. Корекція зору

Подивися в очі. Корекція зору

Додано: 15.10.14
Кожен знає, як це приємно - знайти колись втрачену дорогу серцю річ. Помножте це почуття на десять, і ви зрозумієте тих, кому вдалося повернути собі колись втрачене повноцінний зір. Радість набуття здатності бачити без окулярів часом так велика, що питання ціни вже не має значення.
Посмися в очі. Корекція зору
Сучасні методики корекції зору дійсно творять чудеса. Тим не менш, вибираючи той або інший спосіб, потрібно холоднокровно зважити всі «за» і «проти».

Лазерна корекція.

На сьогоднішній день лазерна корекція зору є найбільш популярним і ефективним методом. Однак її не можна вважати панацеєю: як і будь-яка операція, лазерна корекція має свої протипоказання і побічні ефекти. Найпоширеніший метод називається Lasik. Його застосовують в тих випадках, коли пацієнт не має особливих протипоказань, таких як, наприклад, тонкий рогівковий шар.

Суть методу полягає в наступному: під місцевою анестезією на рогівці робиться зріз і її верхній шар підводиться і відгинається. Потім за допомогою лазера змінюється форма залишилася рогівки таким чином, щоб наша природна лінза могла фокусувати промені світла на сітківці. Після повернення рогівці «здорової» форми, її верхній шар повертається на місце, як кришечкою закриваючи прооперовану поверхню. В силу особливостей будови тканини рогівкового шару, він добре фіксується, і загоєння відбувається буквально за кілька годин.

Методика Lasik є найбільш безболісної з усіх операцій на очах. Саме тому з її впровадженням бажаючих пройти лазерну корекцію стало значно більше. Тим не менш, не варто спокушатися. Методика має досить багато протипоказань. Це і підвищений внутрішньочерепний тиск, і захворювання імунної системи, і різні очні хвороби. Тут дуже важливо вибрати хорошу клініку, в якій вам, по-перше, чесно скажуть, чи варто робити операцію і на який результат можна сподіватися, а, по-друге, дадуть гарантії післяопераційного обслуговування в разі виникнення неочікуваних ускладнень.

Питання ускладнень, у свою чергу, поки залишається відкритим. З одного боку, існуюча статистика стверджує, що при кваліфікованому виконанні операції та дотримання пацієнтом всіх рекомендацій лікарів відсоток тих, чий зір у результаті погіршився, мізерно малий. З іншого ж, ніхто поки точно не скаже, чим все може обернутися через 15-20 років. Таких даних просто немає. Натомість, порившись на офтальмологічних сайтах, можна знайти наукові дослідження, які стверджують, що після лазерної корекції ймовірно погіршення контрастності зору і підвищення сприйнятливості до яскравого світла.

Ортокератологія.

За цим хитромудрим словом ховається корекція зору безопераційним методом. А саме - за допомогою нічних контактних лінз. Поки ви спите, контактні лінзи впливають на рогівку ока, змушуючи її змінювати форму. Вранці лінзи знімаються, і рогівковий шар поступово повертається до вихідного стану. Цей процес займає приблизно добу, так що як мінімум до вечора очі зберігають гостроту зору, наближену до одиниці. Метод працює при міопії до мінус шести діоптрій.

В якості незаперечних переваг виробники нічних контактних лінз називають можливість обходиться без окулярів і звичайних лінз під час неспання. Що дійсно буває зручно в деяких випадках. Наприклад, якщо ви любите попірнати з аквалангом або займаєтеся активними видами спорту. Ще один плюс - оборотність процесу, на відміну від хірургічного втручання.

Тим не менше, проблема безпеки такого способу корекції зору ще досконало не вивчена. З одного боку, нічні газопроникні контактні лінзи і не перешкоджають доступу кисню, зберігаючи для очей цілком здорові умови. Однак до чого може призвести постійне деформація рогівкового шару протягом декількох років, сказати складно. В силу «молодості» ортокератологіі, достовірних даних на цей рахунок немає.

Апаратні методики.

Самими безпечними можна вважати апаратні методики відновлення зору. Правда, їх застосування носить швидше стимулюючий характер у тих випадках, коли зір почав «падати» з-за втоми, погіршення живлення тканин ока, спазму акомодації, будь-яких запальних процесів або вікових змін зорового нерва.

У цих випадках можна пройти курс інфрачервоної лазерної терапії, вакуумного масажу або електростимуляції.

Окремо варто сказати про приладі «Амбліокор», розробленому співробітниками Санкт-Петербурзького інституту експериментальної медицини і пройшов клінічні випробування в ряді великих російських і зарубіжних офтальмологічних центрів. Принцип дії приладу заснований на формуванні в мозку нової системи рефлекторних зв'язків, змушує «правильно» працювати зорову систему. Практично ж пацієнт просто смиться мультик, в той час як датчики знімають інформацію про роботу очей. Як тільки картинка стає нечіткою, зображення на екрані зникає. У результаті мозок змушений скорочувати періоди неконтрастного зору і оптимізувати роботу нейронів зорової кори.

Дослідження показують, що хоча такі тренування та не гарантують стовідсоткового повернення зору, тим не менш, його гострота помітно підвищується.