Корисні поради
на всі випадки життя
» » Ранкова депресія: що робити?

Ранкова депресія: що робити?

Додано: 15.10.14
У багатьох людей в останні роки з'явилася ранкова депресія. Досить часто вранці стає важко прокидатися, навіть чашка кави не може допомогти вибратися зі стану сомнамбулізму, життя здається сірим і нудним, робота - просто жахливою, а обличчясте життя - раз і назавжди невдалою.
Ранкова депресія: що робити?І з таким негативним душевним станом слід боротися в обов'язковому порядку, так як інакше весь день може піти нанівець, а потім ці дні стануть звичними, і незабаром людина може забути, що колись він відчував спокій і радість.

Традиційно подібний стан психіки загострюється восени і навесні. А осіння і зимова погода сама по собі навіває сумні роздуми і викликає асоціацію з нудьгою, порожнечею і смертю.

Такий діагноз як депресія означає психічний розлад, що характеризується відчуттям туги, зниженням настрою, почуттям, що життя закінчилося.

У деяких випадках такий стан характеризується загальмованістю рухів, сповільненим мисленням, в деяких випадках надмірним збудженням. Може порушитися апетит, знизитися лібідо, спостерігатися розлад сну.

Слід пам'ятати, що в деяких випадках, на початковій стадії, депресію можна перемогти, засвоївши деякі корисні звички.

Потрібно запам'ятати, що саме ви зараз є центром всесвіту, і від вас залежить, якою стане ваше життя.

В першу чергу, щоб вранці було відмінний настрій і самопочуття, слід якомога краще виспатися. При цьому спати слід поспіль не менше восьми годин. Саме зі здорового сну починається душевне та фізичне здоров'я.

Вранці постарайтеся настроїтися на позитив. Слід потягнутися, потім позіхнути, потягнути кисті і стопи туди-сюди, а потім їх потрібно покрутити.

Наступним кроком по пробудженню тіла потрібно зробити масаж і моргання. Моргати потрібно із зусиллям, швидко. Потім долонею потрібно покружляти по стегнах, грудях, животі. Необхідно також трохи помасажувати голову круговими рухами, а також вуха, у яких є практично всі нервові закінчення.

Потім варто підійти до вікна, відкрити його і подихати свіжим повітрям. При цьому потрібно видихати через рот, вдихати через ніс. Потрібно глибоко дихати, щоб повітря опинився в нижніх частинах легень.
Така дихальна гімнастика дозволяє мозку і серця отримувати достатньо кисню - і депресія відступить.

Душ повинен бути прохолодним, але не слід відразу робити крижану воду, так як для організму це буде стресом. Воду треба поступово робити холодніше.

Також хорошим аутотренінгом стане можливість висловити свої тривоги. Для цього можна взяти звичайний аркуш паперу і записати всі свої негативні думки. Потім потрібно обдумати написане, згадати моменти щастя і радості в минулому, усвідомити, що життя саме по собі прекрасне.

Крім того, можна уявити ситуацію, яка куди гірше нинішньої, і таким чином, можливо усвідомити, що багато проблем насправді можна вирішити.