Корисні поради
на всі випадки життя
» » Біль в грудях у жінок

Біль в грудях у жінок

Додано: 15.10.14
Болі в грудях( молочних залозах) у жінок називаються масталгиями, виникають вони як самостійний симптом або є проявом захворювань.
Біль в грудях у жінокНайчастіше болі носять циклічний характер і пов'язані з менструальним циклом. Причинами є збільшення та набряк тканини залоз, які з'являються в період овуляції і можуть продовжитися до настання місячних. Це природна підготовка органу до процесу зачаття, при його відсутності відбувається регрес процесів і симптом самостійно проходить. Крім болю, в цей період часу жінка може відчувати підвищену чутливість і нагрубання сосків. Ці процеси, як правило, протікають в обох молочних залозах.

Болі в грудях, не пов'язані з менструальним циклом. Такі болі можуть виникнути раптово, частіше - в одній молочній залозі, мають пульсуючий або ниючий характер. Можливі відчуття поколювання або печіння. Біль може носити постійний характер і часом бути досить інтенсивним. Нерідко біль є наслідком травми молочної залози при ударі або падінні.

Під час годування груддю біль є тривожним симптомом і вимагає негайного звернення до лікаря. Цей симптом обумовлений застоєм молока в часточках залози, що загрожує приєднанням інфекції і розвитком запалення - мастит. До больового симптому швидко приєднується підвищення температури, загальне нездужання і слабкість. У таких випадках необхідно спорожнити застійні ділянки залози, при приєднанні інфекції провести антибактеріальну терапію. Годування грудьми це період часу виключається.

В інших випадках біль виникає в результаті мастопатії, фіброзних або кістозних змін тканини залози на тлі гормональних порушень. Біль виникає при подразненні нервових закінчень і може мати різну інтенсивність, аж до сильних, виснажливих і призводять до психічних порушень проявів больового симптому.

Біль у молочній залозі може бути ознакою злоякісного утворення, однак може з'являтися вже на пізніх стадіях процесу. Захворювання може супроводжуватися виділеннями із соска і деформацією молочної залози.

Виникнення хворобливих відчуттів в молочних залозах - це тривожна ознака, такий стан вимагає обов'язкового медичного обстеження. Якщо болі мають циклічний характер, жінці рекомендують вести щоденник з докладним описом характеру і строків виникнення больового симптому.

Двічі на рік потрібно проходити консультацію у лікарів мамолога та гінеколога для динамічного спостереження за станом молочних залоз. Їм обов'язково призначають мамографію та ультразвукове обстеження тканини молочних залоз, а у разі виявлення локально змінених ділянок органу - прицільну пункцію з наступною біопсією.

Щоб запобігти захворюванню, кожна жінка після 20 років може самостійно оглядати і пальпувати молочні залози. Раз в місяць, відразу після місячних, перед дзеркалом з піднятими, потім з опущеними руками уважно оглянути форму залоз і наявність вмісту з сосків. Потім провести по сегментарную пальпацію органу. І в разі виявлення утворень в тканини - негайно звернутися до лікаря.