Корисні поради
на всі випадки життя
» » Правила здорового сну

Правила здорового сну

Додано: 15.10.14
Сон - життєво необхідний стан мозку, але важливий саме здоровий сон. Не дарма сон вважають кращим ліками і засобом для краси. Але часто буває так, що вдень сильно втомився, а вночі не спитися, мучать різні думки.
Правила здорового снуПромаешься, а вранці відчуття наче й не спав зовсім. Через безсоння знижується концентрація уваги, швидкість реакції, ви стаєте вічно дратівливими, нервовими.

Щоб домогтися міцного, глибокого і корисного для організму сну потрібно дотримувати деякі правила.Щоб виспатися людині необхідно 7-8 годин. Лягати краще в десять-одинадцять вечора. В цей час організм розслаблюється і легко можна заснути. Оптимально корисний час для нічного відпочинку - з 23 години до 5 години - це так званий «сон краси». З двох до чотирьох ранку сон найміцніший, постарайтеся в цей час спати.
Вечеряйте не пізніше ніж за 3 години до сну. Безпосередньо перед сном можна використати кисломолочний напій, овоч або фрукт. Не варто наїдатися, але і голодним теж не треба лягати спати. Не бажано перед сном пити алкоголь і кофеїн містять напої. Кофеїн міститься в каві, чаї, деяких газованих напоях, шоколаді, в знеболюючих ліків. Корисніше перед сном буде випити чаю з травами: ромашкою, мелісою, м'ятою, валеріаною.
Спати рекомендується головою на схід чи на північ і на твердій поверхні. На м'яких ліжках хребет прогинається, що викликає защемлення нервових закінчень і порушення кровопостачання організму. Подушку вибирайте ортопедичну або спите взагалі без подушки. Краща поза для сну - положення на боці, а протягом ночі ви автоматично перевертаєтеся, щоб не тиснути на деякі органи. Можна спати на спині, а не на животі.
Чим менше одягу буде на вас під час сну, тим краще шкірі дихати. Придбайте спеціальну нічну сорочку або спите голим. Якщо в кімнаті холодно, накрийте пуховою ковдрою. Не залишайте відкритими кватирки, вночі краще уникати протягів. Провітрюйте кімнату перед сном. Оптимальна температура для сну 18-20°С.
Перед сном допомагає розслабитися теплий душ або ванна. Можна додати туди ефірні масла або настої трав. Вода повинна бути приємною гарячої. Прохолодний душ або ванна лише збадьорить організм. Можете прогулятися перед сном, подихайте свіжим повітрям - це дозволить організму швидше розслабитися.
Вимкнувши телевізор і уклавши дітей, ви укладаєтеся в ліжко і починаєте судорожно згадувати, що потрібно зробити завтра, з ким зустрітися, кому подзвонити Треба постаратися викинути всі ці нав'ясливі думки. Якщо вже хочете подумати - думайте про хороше. Наприклад, помрійте, як виграєте мільйон, і купіть собі величезний котедж. Пустіть в хід всю свою уяву, але не думайте про проблеми. Уявіть, як ви лежите на пляжі і ласкаве сонечко зігріває ваше тіло, чутні звуки моря (можна перед сном включати звуки природи). Уявіть під собою ніжний, але гарячий пісок, спробуйте, як він проходить крізь пальці вашої руки
Не залежуйтеся в ліжку, як тільки прокинулися - потягніться, посміхніться і вставайте. Не треба вилежуватися, чекаючи сигналу будильника. Якщо вставати о 5-6 ранку, то у вас буде час і для гімнастики і для душа, різних справ по дому. Перший час вам буде хотітися спати вдень - це звичка організму, зате ввечері будете засипати дуже швидко.Сучасний ритм нашого життя не дає нам можливості відпочивати. Як би не були ви зайняті і завантажені справами, завжди знаходите час для повноцінного відпочинку і сну. Це запорука вашої краси та гарного самопочуття. Спіть на здоров'я.