Корисні поради
на всі випадки життя
» » Безсоння під час вагітності

Безсоння під час вагітності

Додано: 15.10.14
Голова на подушці хилиться,

А душа не засне.

Відпусти мене, безсоння,

З тугих своїх тенет.

Любов Сирота .Часто вагітним кажуть - відсіпайтеся, поки немає дитинку, а то потім буде не до сну. А що ж робити, якщо сон і зараз кудись утік? Таке трапляється майже у 80% жінок, починаючи з 23-25 тижні вагітності.

Безсоння під час вагітності
Для початку потрібно з'ясувати причини безсоння. Важливо зрозуміти, що це не хвороба, а прояв зовні процесів, які відбуваються з організмом. Чим більше термін вагітності, тим більше причин відсутності сну, і вони можуть бути як фізіологічні, так і психологічні.Причинами порушення сну можуть бути кілька причин:
Важко знайти зручне положення, оскільки виріс живіт і збільшився вагу. На живіт вже не ляжеш. На спині теж довго не поспиш - матка з дитиною тисне на порожнисту артерію і хребет, спина починає боліти.

Мучить печія - зростаючий малюк займає все більше місця у мами в животі, кілька здавлюються всі внутрішні органи, в тому числі і шлунок. Тому якщо перед сном з'їсти важку їжу - «веселенька» ніч забезпечена.

Часті позиви в туалет. Це також пов'язано зі збільшенням матки, яка все сильніше тисне на сечовий міхур, і спорожняти його доводиться частіше.

Зміна постави у мами і збільшення ваги малюка викликають ниючі болі в попереку. Тільки спеціальна гімнастика допоможе впоратися з цією проблемою.

Судоми в ногах виникають при втомі ніг або нестачі кальцію. Для усунення судоми потрібно підняти ногу і потягнути носок на себе.

Інтелектуальне перевтома також може стати причиною безсоння. Якщо мозок весь день напружено працював, тіло фізичних навантажень не отримувало, то навіть коли прийде час сну мозок все також отримує сигнали до роботи. На протязі усього дня потрібно рівномірно розподіляти розумові і фізичні навантаження. Багато гуляти. Можна навіть танцювати.

Викликати безсоння можуть і кошмарні сни, які часто знятися вагітним, особливо коли наближається час пологів.
Вже одна з названих причин може стати розладом сну, а якщо вони ще й поєднуються?Що ж робити майбутній мамі, як боротися з безсонням? Приймати якісь снодействующие препарати категорично заборонено, оскільки вони негативно впливають на плід.Піклується про нічному сні потрібно з самого ранку. Правильний режим дня забезпечить спокійну ніч. Видно дотримуватися кількох рекомендацій:
постарайтеся менше спати вдень.

якщо мучать кошмари - розкажіть про них своїм близьким. Разом ви з ними впораєтеся.

приділяйте багато часу прогулянкам на свіжому повітрі.

не їжте перед сном, особливо важку їжу. З повним шлунком заснути не вдасться.

не залишайте на вечір справ, що вимагають інтелектуальних і фізичних зусиль.
Дуже добре перед сном прийняти теплу ванну. У неї можна додати відвар ромашки або аромамасло.Увечері краще відмовитися від збудливих напоїв (чай, а тим більше кави), краще випити відвар ромашки, м'яти. За півгодини до сну можна випити і склянку теплої води з ложечкою меду.Деяким може допомогти і заняття сексом. А чому б і ні? Якщо у вас немає протипоказань, то секс не завадить.Головне пам'ятайте - тільки від вас залежить спокій вашого сну.