Корисні поради
на всі випадки життя
» » Правила харчування для годуючої матері

Правила харчування для годуючої матері

Додано: 15.10.14
Здоров'я жінки цінно, а здоров'я годуючої жінки цінно подвійно. І першу скрипку в здорових показниках грає, звичайно, повноцінне харчування. Адже, поглинаючи їжу, мама годує не тільки себе, але і маленького безпорадного чоловічка, нещодавно побачив світ. Що необхідно дитині для правильного розвитку? Розглянемо основні правила харчування годуючої матері.
Правила харчування для годуючої матеріЗвичайно, повний комплекс вітамінів, мінералів, жирів, білків і вуглеводів - повний список немає потреби перераховувати, напевно новоспечені матусі ще до пологів почерпнули всі необхідні відомості з таблиць, статей та фільмів.

В принципі, харчування годуючої мами не сильно відрізняється від того, яке вона отримувала в період вагітності. Ті ж, виключно свіжі продукти, насичені вітамінами, повне виключення алкоголю, сигарет і харчування, що містить хімічні добавки.

Обов'язкове щоденне вживання не менше одного літра молока або кисломолочних продуктів, м'ясних, сирних і рибних страв.

Особливий наголос слід робити на молочні напої - в них міститься великий відсоток кальцію, який життєво важливий для нормального фізичного розвитку дитини.

Доведеться стежити за калорійністю продуктів, вас двоє, а значить, мамине харчування на період годування повинно містити на 700-800 г калорій більше, ніж раніше. Краще всього застосовувати дробове харчування - близько 6 разів на добу. До півроку, якщо ви все ще будете годувати грудьми, постарайтеся відмовитися від газованої води, солодощів та гострих страв.

У той же час немає особливої необхідності дотримуватися особливо суворої дієти, якщо ваше здоров'я дозволяє вживати в їжу, наприклад, смажені страви або соління, і малюк при цьому не відчуває дискомфорту - на здоров'я - і вам, і дитині. Не забороняється навіть ранкова чашка неміцного кави, за умови, звичайно, що вона не порушить дитячий сон.

Виняток становить ряд продуктів, при яких у маленького може розвинутися алергічний діатез - в основному це фрукти з розряду цитрусових, ягоди - полуниця, виноград та інші, шоколад і солодкі страви на його основі.

Щоб достеменно з'ясувати, на яку саме їжу реагує ваша дитина, зверніть увагу на його стілець (частий, зеленуватого кольору є ознакою розладу), на поведінку в найближчі півгодини після годування, шкірні висипання та постійні попрілості. Якщо відмова від продуктів, на вашу думку, викликали алергію, не досяг бажаного результату, не намагайтеся зайнятися самолікуванням, лікар-педіатр огляне малюка і дасть необхідні рекомендації.

Якщо підвести підсумок всьому вищесказаному - мами повинні погоджувати своє меню з запитами і потребами дитини. Ви швидко почнете розуміти - приміром, якщо у маленького запор, утримайтеся від рису і страв, що містять крохмаль.

Додайте в свій раціон більше овочів, тільки не перестарайтеся. Ну і, звичайно, надовго забудьте про чіпси, пепсі чи кока-колу та іншу подібну «їжу».

І пам'ятайте, з пологами нічого не закінчилося, все ще тільки починається - ви дали життя новій людині, вам її і підтримувати. Бажано в повному здоров'ї.