Корисні поради
на всі випадки життя
» » Ароматерапія для лікування душі і тіла

Ароматерапія для лікування душі і тіла

Додано: 15.10.14
Диво ароматерапії відомо з давніх часів. У перекладі з давньогрецької мови слово означає «лікування запахом». На сьогоднішній день ароматерапія використовується як самостійно, так і в поєднанні з засобами традиційної медицини.
Ароматерапія для лікування душі і тілаПідбір ефірних масел інсмідуальний, оскільки треба, насамперед, враховувати особливості самих масел і реакції організму. Майже всі масла використовуються при лікуванні хвороб, мають протизапальні й антисептичні властивості. Крім цього, застосування ароматерапії покращує самопочуття і настрій, допомагає зняти нервову напругу і розслабитися після довгого дня.

Існує безліч різних способів використання ефірних олій: аромаванни, масаж, інгаляції, аромарасчесиваніе, компреси, ароматизація повітря.

Одним з найбільш приємних методів аромотерапії, безсумнівно, є ванни з ефірними маслами. В залежності від бажаного результату можна підібрати як олії, які нададуть розслаблюючу дію на організм, так і ті, що допоможуть послабити головний біль, зняти стрес. Приймати аромаванни слід 10-15 хвилин.

Поліпшити настрій, як власне, так і домашніх, допоможе ароматизація приміщення. Для цього можна скористатися ароматичними лампами або більш сучасним варіантом - електричними аромалампами. Принцип дії простий - у посудину з водою додають 10-15 крапель ефірного масла, потім вода нагрівається і, випаровуючись, наповнює приміщення пахощами улюбленого аромату. Так само для цих цілей можна використовувати обкурювання приміщення або скористатися розпилювачем, додавши в нього трохи ефірного масла.

Як розслабляючого методу ароматерапії можна назвати масаж з різними маслами, у тому числі можливий ефективний антицелюлітний масаж при правильному підборі масла.
Для профілактики і своєчасної допомоги при простудних захворюваннях неоціненну користь приносять інгаляції, як парою, так і «сухі». Інгаляція парою полягає в наступному: на півчашки гарячої води додати десять крапель ефірного масла, потім нахилившись і накривши голову рушником вдихати, поки запах не зникне. Для «сухих» інгаляцій досить крапнути трохи олії на носову хустку і вдихати.

Якщо потрібно вплинути на певний орган, ділянка тіла допоможе компрес. В чашку з гарячою (або холодною) водою додати трохи ефірної олії, змочити у воді тканину і прикласти її на потрібну поверхню на 10-30 хвилин.

Ароматерапія застосовується і в косметичних цілях - в якості корисної добавки до кремів, масок, шампунів.

Напруга, стреси, неправильне харчування, забруднене навколишнє середовище - все це завдає шкоди нашому здоров'ю, негативно впливає як на наше тіло, так і на нашу душу. Ароматерапія з допомогою цілого царства ароматів, відновлює і живить наші сили, надає нам бадьорості та енергії або навпаки, розслабляє і заспокоює.