Корисні поради
на всі випадки життя
» » Передменструальний синдром (ПМС)

Передменструальний синдром (ПМС)

Додано: 15.10.14
Кожен місяць близько 90% всіх жінок репродуктивного віку за тиждень до місячних відчувають цілий комплекс дискомфортних відчуттів, як на фізичному, так і на психоемоційному рівні. Передменструальний синдром налічує близько 150 симптомів в різному поєднанні.

Передменструальний синдром (ПМС)
Жінки можуть відчувати біль у попереку, тазової області, грудей, нудоту, головний біль, поява запальних елементів на шкірі (прищів), порушення сну, запори, здуття живота і багато інші прояви синдрому. Багато жінок стають дратівливими в цей період, у них виникають спалахи агресії, може підвищуватися плаксивість, спостерігаються часті зміни настрою.Дослідниками було відмічено, що саме в цей період жінки найбільш схильні до виникнення і загострення різних захворювань, емоційних зривів і депресій.Багато жінок перед менструацією відчувають деякі з симптомів достатньо легкого ступеня і звернення до лікаря не потрібно. Однак, відомо, що передменструальний синдром з часом прогресує. Він спостерігається у 20% жінок до 30 років, в той час як після 30 років він зустрічається у 50% жінок. Якщо ви відчуваєте які-небудь симптоми передменструального синдрому, постарайтеся не допустити їх збільшення.До теперішнього часу не відомо точної причини виникнення передменструального синдрому, але так чи інакше він об'єктивно існує, і треба знати кілька правил, щоб допомогти собі в ці важкі дні.
Дотримуйтеся дієти, багатої вуглеводами і обмежуйте споживання білків. Саме така дієта сприяє виділенню серотоніну в тканинах мозку. Ви допоможете собі поліпшити настрій і нормалізувати сон. Їжте крупи, хліб, фрукти і овочі. Мінімізуйте споживання солі і солодощів.

Намагайтеся більше рухатися. При фізичному навантаженні в кров виділяються «гормони радості» - ендорфіни.

Постарайтеся контролювати себе. Знаючи про свою дратівливості, намагайтеся йти від дражливих факторів. Не заводьте серйозні розмови і не з'ясовуйте стосунки з вашими близькими. Почекайте кілька днів.

Увечері прийміть розслаблюючу ванну, додавши кілька крапель ефірних масел ромашки, троянди або лаванди.

Частіше бувайте на свіжому повітрі. Особливо в гарну сонячну погоду. Це допоможе запобігти депресії.

Займіться йогою. Це хороший спосіб полегшення як фізичних так психоемоційних симптомів.

Намагайтеся якомога більше відпочивати в ці дні і обов'язково висипатися.
Якщо у Вас сильні прояви передменструального синдрому, з якими ви не можете впоратися, і вони не дають вам нормально жити і працювати, то вам обов'язково потрібно звернутися за допомогою до лікаря.