Корисні поради
на всі випадки життя
» » Ергономіка робочого місця при роботі за комп'ютером

Ергономіка робочого місця при роботі за комп'ютером

Додано: 15.10.14
Сьогодні все більше і більше комп'ютеризація входить у наші робочі місця. Хоча це значно розширює наші можливості, але в той же час і несе додаткове навантаження на наш організм.
Ергономіка робочого місця при роботі за комп'ютеромБагато несприятливі ефекти можуть бути зведені до мінімуму, але єдиний спосіб уникнути їх - уникнути більше години в добу проведення часу за комп'ютером. Так як це варіант не для всіх, то необхідно якомога краще налаштувати ергономіку вашого робочого місця.

Ідеальне робоче місце повинно мати регульовану висоту. Багато хто тільки з допомогою стільця регулюють свою висоту. Це може бути проблемою для багатьох людей, які мають низький або високий зріст. Ноги починають або надто бути зігнутими або бовтатися в повітрі. Ваші стегна повинні бути паралельні підлозі. Кути в дев'яносто градусів є стегон, колін і ліктів. Якщо ви сидите підлозі згорбившись, то знайте, що ви перебуваєте в позі вбивці. Постійний нахил шиї до монітора призведе в подальшому до болів.

Коли руки спираються на клавіатуру, лікті повинні бути на одній прямій з зап'ястями, а не висіти знизу.

Розташуйте телефон так, щоб не доводилося тягнутися до нього і приймати природне положення під час усієї розмови.

Організуйте вашу документацію на робочому столі у відповідності з її актуальністю і не тримайте скопом. Для цього є папки, файли і полиці. Так не тільки зросте ваша продуктивність, але і зменшиться навантаження на організм. Тому подбаєте про правильне положення вашого тіла на робочому місці.

Ви повинні знаходитися в природному положенні і сидіти рівно. Після 30-60 хвилин роботи ви повинні влаштовувати собі офіційний перерву.

Навчіться гімнастики для очей. Виконуйте також загальну гімнастику або просто пройдіться. Оскільки виникнення напруги в організм неминуче, то кращим способом скинути його буде щотижневий масаж, заняття спортом, йога.

Якщо у людей, які працюють цілий день на ногах і руками свої професійні захворювання, то у вас інші, пов'язані, навпаки, з сидячим способом роботи. Тому вам слід навантажувати своє тіло для його повноцінного життя.