Корисні поради
на всі випадки життя
» » Прості вправи для поліпшення зору

Прості вправи для поліпшення зору

Додано: 15.10.14
Проблеми із зором мають місце у кожної третьої людини на Землі. Найпоширеніші з них виникають унаслідок зміни форми, положення, а також розмірів очного яблука. Внаслідок цих причин здатність ока по фокусування на сітківці зображення помітно спотворюється. Чи потрібно говорити, яка кількість проблем доставляють проблеми із зором?Прості вправи для поліпшення зоруВідновлювати зір не тільки можна, але і потрібно. Повернути гостроту зору можна не тільки за допомогою хірургічного втручання, або контактної корекції та лазерної, але і за допомогою природних способів. Систематичне виконання спеціальних вправ для очей вимагає докладання зусиль і витрат часу, але воно принесе свої плоди: зір покращиться.

Ще декілька тисячоліть назад у людей вперше виникла ідея відновити погіршується зір за допомогою відповідних вправ для очей. Індійські йоги, працюючи над гармонізацією функціонування всіх систем організму, в тому числі і зору, розробили вправи для очей. Саме йогами було запропоновано поєднання регулярних тренувань очних м'язів і якісного відпочинку. У повну силу можуть працювати тільки відпочили очі, даруючи ясне і чітке зір.

Прості вправи для поліпшення зору
Три комплекси вправ для очейЩе в школі очі починають напружено працювати. Учням доводиться переглядати і переробляти великі обсяги різної інформації. Першим «приймаючим» інформацію органом є в більшості випадків очі. Вони ж і страждають в першу чергу, часто буває так, що у людини, яка не досягла зрілого віку, вже погіршився зір. У дорослому житті щоденне навантаження на очі тільки зростає, завдяки телевізору, комп'ютеру і книг. Зважаючи на це, у третини дорослого населення поганий зір.

Особливої уваги потребують очі проблемні. Але і очі зі стовідсотковим зором потребують вправи, які допоможуть уникнути різних проблем, таких як почервоніння та сухість очей. Очі зіпсувати можна в будь-якому віці, а от відновити зір набагато складніше.

Багато сучасні лікарі і вчені працювали над створенням ефективних вправ для очей. На початку минулого століття Уїльямом Бейтсом була створена особлива система вправ для очей, виходячи з їх потреби в систематичному тренуванні і відпочинку. Сучасний творець вправ, що рятують від носіння окулярів, Мирзакарим Норбеков врахував цю потребу очей. Він є автором цілої методики поліпшення зору, що базується на поєднанні напруги та релаксації очей. Авторська методика приносить свої плоди при регулярному її використанні.

У запропонованих комплексах вправ важливі всі нюанси: слова «інтенсивно» і «плавно» слід розуміти буквально. Поради по диханню також важливі, очам потрібен кисень, особливо в процесі виконання вправ. Вправлятися потрібно два рази в день мінімум. Часу піде на це не більше 5 хвилин, зате користь можна отримати величезну. Запропоновані комплекси можна чергувати, а можна і вибрати один з них.

Прості вправи для поліпшення зору
Комплекс 1. Поліпшення кровообігу.Час виконання - 5 хвилин.

Недостатня циркуляція крові в очних м'язах досить сильно провокує погіршення зору. Поліпшити ситуацію може основні прийоми масажу, такі як розминання, вібрація, погладжування і натиск. Потрібно «малювати» вісімки середнім і вказівним пальцем в області нижнього краю ока, рухаючись до носа, а також в області верхнього краю над бровами. Рух варто повторити від 8 до 15 разів. Масаж необхідно поєднувати з наступними вправами, повторюючи їх більше шести разів:
Рух очей вліво і вправо на горизонтальній прямій лінії.
Таке ж рухів очей по вертикальній лінії.
Кругове обертання очима за годинниковою стрілкою і проти її.
Швидке та інтенсивне зажмурівання і розслаблення очей.
Рух очей по діагоналі: починаючи зліва знизу, потім праворуч зверху.
Палець, поставлений на перенісся, потрібно побачити одночасно обома очима.
Швидке моргання.
На віконне скло наклеюється кружечок. Потрібно зауважити позаду цього кружечка на вулиці великий об'єкт: дерево, віддалений будинок. Стоячи на відстані кількох метрів від вікна, необхідно переводити погляд з наклеєною на вікно мітки на помічений за вікном об'єкт і назад.


Комплекс 2. Боротьба з короткозорістю.Час виконання - 3-5 хвилин.

При бажанні зупинити погіршення зору, і зменшити ймовірність розвитку короткозорості добре виконувати по 5 раз на день наступні вправи для очей. При знаходженні весь день за комп'ютером, вправи краще робити щогодини. Виконувати вправи потрібно сидячи на стільці зі спинкою, або в кріслі, розслабившись.
Зробити глибокий вдих, відхилившись назад. Видихнути, подавшись вперед.
Прикривши очі, відкинутися на спинку, сильно примружитися. Після цього очі відкрити і випрямити спину.
Руки покласти на пояс, голову повернути вправо. Необхідно постаратися побачити лікоть на правій руці. Повторити всі вправу в ліву сторону.
Дивлячись вгору обертати очима за годинниковою стрілкою, потім проти неї.
Руки витягнути перед собою, погляд зафіксувати на кінчиках пальців. Зробити вдих, піднімаючи руки вгору, видихаючи опускати руки. Головою рухати не можна.


Комплекс 3. Проганяє втому.Час виконання 5-7 хвилин.

Розслабити очні м'язи і подолати втому очей допоможуть нескладні вправи. Заслужений відпочинок очам потрібен регулярно.
Перебуваючи з відкритими очима, малювати ними «вісімку» в повітрі плавно і повільно, рухаючи очима за різними напрямками. Тут не потрібні ніякі різкі рухи, дихання повинно відбуватися в такт.
Витягнуту перед собою праву руку підняти до рівня очей. Дивитися 5 секунд на великий палець руки. Потім плавно і повільно відводити руку в праву сторону, погляд від пальця не відривати, головою не рухати. Те ж повторити з лівої рукою.
Дивитися кілька секунд перед собою на віддалений об'єкт. Підняти руку, щоб палець був на тридцатисантиметровом відстані від очей, посмитися на нього. Потім руку опустити, перевести погляд на далекий об'єкт.
Підняти руку, поклавши великий палець на тридцатисантиметровом відстані від очей. 5 секунд смитися на кінчик пальця. Потім закрити праве око і смитися ще 5 секунд на палець. Очі відкрити, через 5 секунд закрити ліве око, продовжуючи смитися на палець.