Корисні поради
на всі випадки життя
» » Ознаки каменів у нирках

Ознаки каменів у нирках

Додано: 15.10.14
Ознаки каменів у ниркахЗміст:
Перші ознаки наявності каменю в нирках
Типи каменів, розміри
Прояв інших хвороб
Причини утворення каменів
Структура каміння, їх складові
Перші ознаки наявності каменю в ниркахВ попереку несподівано, немов блискавка, пронизує гострий біль. Бічні відділи живота відчувають неймовірну тяжкість - це перші симптоми, явні ознаки каменів у нирках. Відчутна нестерпний біль в будь-якому положенні, ніякі пози не можуть послабити її, не дають полегшення. Навпаки, вона посилюється, переходить на стегна, поширюється на пахову, надлобкову області. Стан стає важким.

Цей кошмар, на жаль, може тягнутися довго, доповнюючись іншими симптомами хвороби (камені в нирках): прискореним сечовипусканням, блювотою, нудотою, здуттям живота. Як відомо, для хоча б тимчасового припинення мук лікарі часто застосовують наркотики, вводять знеболювальні внутрішньовенно.

Причина мук ясна - камінь. Він заворушився, почавши рух з нирки. Він може на шляху застрягти в будь-якому відділі сечоводу. Найчастіше саме нестерпний біль провокують невеликі конкременти - малі камені. Що ж призводить конкременти в рух? Зазвичай вони «прокидаються» при їзді, при фізичному напруженні, від холоду.

Ознаки каменів у нирках


Типи каменів, розміриЯкщо поперековий біль спочатку проявляється не різко, тобто відчувається тупий, ниючий біль, то, отже, її спровокував коралоподібні каміні. Ставши на шляху проходження сечі, великий шматок викликає негостру, «тягнуть» біль. Стан хворого, його самопочуття свідчить про розмірі, місцезнаходження каменів, про складі.

Найчастіше після нападу з сечею вимивається пісок (навіть виходить камінь). На жаль, лише частково. Ниркова коліка припиняється на час. Залишилися камінню ще належить здійснювати рух, тому болі можуть поновитися. Хворі помічають в сечі червоні розводи - домішка крові. Пошкодження проходили каменем слизової в сечових шляхах проявляється таким чином. Гладкі камені травмують менше. Це фосфати. А, наприклад, оксалати, наділені гострими краями, доставляють більше клопоту - сильніше біль, більше крові.

При розташуванні каменю в нирковій мисці, сечоводі, то больові відчуття виявляються в паховій області. Коли камінь знаходиться практично "на виході", тобто в нижній частині сечоводу, то біль, як правило, посилюється в статевих органах.

Прояв інших хворобДосить часто при наявності каменів у нирках у хворих спостерігається поява супутнього пієлонефриту. Проявляється зазвичай він артеріальною гіпертонією, іноді навіть піурією (у сечі з'являється гній).

На щастя, бувають винятки. Деякі люди (близько 13%) при утворенні каменів майже без проблем переносять захворювання, не відчуваючи дискомфорту. В крайньому випадку, помірний біль нагадує про недугу. Камінці (дрібні конкременти) практично непомітно виходять самі собою. Безслідно, природно, після такої ситуації нічого не проходить. Можуть виникнути неприятнейшие наслідки - інфікування нирки.

Трапляється, після розпаду і відходження ниркового каменя на кілька років «настає затишшя». Потім все поновлюється. Ускладнення даного захворювання інфекцією серйозно ускладнює перебіг всього процесу. Тоді, на жаль, може сформуватися гідронефроз. Недуга виражається в стійкому розширення ниркової балії, в атрофії тканин. Вже можуть розвинутися симптоматична гіпертонія, ниркова недостатність - хронічні форми захворювань.

Причини утворення каменівПорушення сечовипускання, зрозуміло, стають первинною причиною утворення каменю. Причиною номер 2 вважається поява змін у складі сечі. Це пояснюється проживанням в ендемічних районах. Як відомо, тут у жителів з'являються ниркові камені із-за складу води, особливостей місцевої їжі.

Існують інші причини появи каменів. Наприклад, сечова інфекція. Найчастіше звуження сечоводу, а також перегин провокують порушення відходу сечі. Основою, матеріалом для утворення майбутнього конкременту можуть стати мікроби, згустилися кров з сечового тракту, звичайні лейкоцити або відмерлий епітелій. У жаркий час, при сухому кліматі зазвичай ниркові камені утворюються набагато швидше - багато вживається води, буває сильніше потовиділення. При вологому кліматі, в холоди ризик нирковокам'яної захворювання значно нижче.

Ознаки каменів у нирках


Структура каміння, їх складовіЗростання каменю відбувається наслаиванием. Одні камені, звані уратів, мають в основі сечову кислоту, її солі. Найчастіше загроза утворення цих каменів виникає у любителів м'яса. Адже при його розпаді, як відомо, виділяється сечова кислота. Але не слід, звичайно ж, ставати вегетаріанцями. Треба просто дотримуватися дієти. Камені, утворені кальцієвими солями фосфорної кислоти називають фосфатами, зустрічаються зокрема у людей, особливо віддають перевагу молочно-рослинні продукти. Відомо, що сметана, молоко, кефір багаті кальцієм. Цистинові освіти пов'язані з патологією, порушенням роботи печінки.

Розрізняють також інші ниркові камені: оксалатовие, ксантинові, карбонатовие. Ще нерідко у хворих утворюються змішані камені. Назва цих утворень пов'язане з їх складом. Солі різного типу нашаровуються упереміж, нарощуючи камінь як сніжний ком. Це найбільш часто зустрічаються, найпоширеніші тверді освіти.

Наступну, меншу групу утворень становлять м'які ниркові камені. Вони бувають гнучкі, еластичні завдяки білкової субстанції, що містить, як правило, бактерії, фібрин, амілоїд. Розміри м'яких утворень ("перлин") досить різноманітні - вони варіюються від маленької піщинки до великого курячого яйця. Максимальна величина оксалатів, уратів не більше волоського горіха. Вони, до речі, і ростуть повільно.

Камені, утворені щавлевої вапном, швидко збільшуються. Це саме коралоподібні освіти, камені, застряють великим шматком в чашечки нирки. Точне визначення складу ниркового каменя допоможе фахівцям грамотно, ефективно провести лікувальний курс, дати пацієнту рекомендації.