Корисні поради
на всі випадки життя
» » Знижений гемоглобін

Знижений гемоглобін

Додано: 15.10.14
Щоб краще зрозуміти, в чому ж все - таки причини, зниженого гемоглобіну в крові. Розберемося, як він утворюється в нашому організмі. Складне з'єднання білка з залізом в червоних кров'яних тільцях (еритроцитів), гемоглобін бере участь у перенесенні молекул кисню до тканин і органів всього організму. Взагалі наш організм дихає за рахунок гемоглобіну.Знижений гемоглобінДля того, щоб утворювався гемоглобін потрібні певні умови:
Отримати достатньо заліза через їжу.
Всмоктування в шлунку і тонкому кишечнику заліза.
Вітаміни Б - 12 і фолієва кислота, всмоктуються у верхніх відділах ШКТ і впливають на утворення в кістковому мозку еритроцитів, будь-якої людини. Коли зменшується кількість еритроцитів, тоді і зменшується кількість гемоглобіну.
Спадкове і набуте захворювання крові.
Норма:
Для чоловіків на літр крові 130-160 грам.
Для жінки 120 - 147 г/л.
Для вагітної жінки не нижче 110 гл.


Причини втрати гемоглобінуКрововтрати бувають явні, це коли у жінки місячні йдуть рясно і більше 5 днів. Сюди ж відносяться кровотеча при геморої, при операціях. Так само бувають приховані крововтрати, при захворюваннях ШКТ. Міома матки, кіста яєчника, які іноді заповнюються кров'ю.

Спадкова патологія, інфекційні та аутоімунні захворювання, що ведуть до руйнування і скорочення життя еритроцитів.

Гемоглобін може падати при гормональних порушеннях.

Причина низького гемоглобіну у дітей, це мізерне харчування, незбалансоване за складом вітамінами і мінералами.Симптоми зниженого гемоглобіну


Загальна слабкість, сонливість, стомлюваність, сильне запаморочення, головний біль, знижений тиск, прискорене серцебиття.
При нестачі заліза в органах і тканинах, відбуваються зміни пластинок нігтів (вони ламкі, тонкі і розшаровуються). Шкіра суха, губи мають синюватий вигляд, волосся росте повільно або випадають. Смак і нюх змінюються (з'являється сильне, нез'ясовне бажання є крейда, вугілля тощо).
Блідий вигляд хворого, є нестача вітаміну В - 12 язик червоний і болючий.
Імунна система страждає. Із за чого, часті хвороби.
Початкова стадія залізодефіцитної анемії, може протікати без яких - небудь симптомів.

Знижений гемоглобін
При яких захворюваннях знижується гемоглобін


Залізодефіцитна анемія (ЖДАНОВ) - недостатнє надходження заліза з їжею.
Порушення всмоктування в ШКТ, вітаміну В - 12 і заліза.
Хронічний гастрит, ентерит.
Геморой.
Ревматоїдний артрит, гломерулонефрит, червоний вовчак та інші васкуліти.
Тривала дизентерія, сальмонельоз, пієлонефрит, туберкульоз і т. д.
Глистні інвазії, що поглинають В - 12
Кишкова прохідність дуже слабка.
Виникає після опіків брак заліза, поява легеневої або серцево - судинної недостатності.
Злоякісні новоутворення.
На період літніх відпусток бажано поїхати відпочивати попоближе до гір. Повітря, характерний для тих місць, допомагає добре підвищувати гемоглобін, Повірте без ліків і спеціальних диетпродуктов. Харчуватися треба завжди сбалансированнои під час відпочинку теж

При зниженій кислотності залізо в організмі засвоюється гірше.Лікування зниженого гемоглобінуДля ефективного лікування, необхідно усунути причину. Це може бути: видалення міоми, гемороїдальних вузлів, лікування виразок, ентеритів і т. д.

Введення препарату заліза. Доза не повинна перевищувати, зазвичай 100 - 300 мг. на добу. При досягненні нормального гемоглобіну лікування не припиняти, а продовжувати ще 2-3 місяці.

Якщо виявлено, що низький гемоглобін, пов'язаний безпосередньо, недостатнє надходження в організм вітаміну В - 12ть. У цьому випадку обов'язково призначають, підшкірні ін'єкції (ціанокобаламіну) його вводять по 200 - 500 мкг.раз на день протягом 4 - 6 тижнів. Нормалізація настає через 2 місяці, але вітамін В - 12ть продовжують вводити ще місяці 2 - 3. По одному разу на день.

Коли лікуйтеся препаратами заліза, не чекайте занадто швидкого результату. Після того як почалася терапія, через 10 днів, залізо в кілька разів підвищується. Це означає, що лікування цим препаратом ефективно для даного організму.

Залізо накопичується спочатку в печінці, потім надходить у кров, тому прийом препарату може тривати до півроку, але не менше одного місяця.

Знижений гемоглобін


Якщо глистяна інвазія, то рекомендується обов'язково провести дегельмінтизацію. При діареї наприклад, застосовувати ферменти добре, і звичайно спеціальна дієта, що включає більше вітаміну С, так як він допомагає залозу засвоюватися швидше.

Під час лікування рекомендується відмовитися від молочних продуктів, вони, вірніше кальцій, що міститься в них, навпаки, заважають засвоєнню. Не можете відмовитися від сирів, сиру, молока, тоді приймайте препарат заліза до прийому їжі за 5 годин, або після їжі через 5 годин.

Також сприяє всмоктуванню заліза в організмі темні сорти меду. А от чай і кава заважають засвоїтися залозу, не зловживайте.

Недолік заліза в організмі на ряду з вітаміном В - 12 буває і брак фолієвої кислоти. Тоді до проведеного лікування додається ще і фолієва кислота, 5-15 мг на добу, курс 20-30 днів.

За ступенем зниження гемоглобіну (залізодефіцитна анемія) поділяються:
Ступінь легка, 110-90 гл.
Ступінь середня, гемоглобін 90-70 гл.
Важка ступінь - нижче 70гл.
Якщо не підвищувати гемоглобін, можуть відбутися одразу щоправда, зміни в організмі, з незворотними наслідками. Знижений гемоглобін призведе до недокрів'я, що може бути смертельно небезпечно. Обов'язково наблюдайтеся у лікаря, при описаних вище симптоми, негайно приступайте до дієти.

Небезпека ще в тому, що симптоми цієї хвороби не відразу можна розпізнати, і відповідно заходи не приймаються під час.

Ваша дитина погано їсть, швидко перевтомлюється, якщо ще й затримка в рості, бийте на сполох, терміново здавати аналізи. Повірте, це не дрібниця, і заслуговує пильної уваги.

Не відкладайте похід до лікаря, при найменшому симптомі, здавайте аналізи.

Правильно харчуйтеся, більше гуляйте на свіжому повітрі. Бажаю всім здоров'я!