Корисні поради
на всі випадки життя
» » Дисбактеріоз кишечника

Дисбактеріоз кишечника

Додано: 15.10.14
Стійкість імунітету, обміну речовин, залежать від повноцінної роботи кишечника. Зміни, зумовлені кількісним та видовому складом нормальної мікрофлори з розвитком розладів шлунково - кишкового тракту (ШКТ), називають дисбактеріозом (дис, бактерія).Дисбактеріоз кишечникаВага мікрофлори в кишечнику досягає 15 кг, він дорівнює вазі печінки і являє собою цілу біохімічну лабораторію по виробленню корисних речовин (ферментів, вітамінів). Нормальна флора на 99% складається з аеробних видів, здатних розвиватися і жити тільки у присутності кисню (лакто - і біфідум - бактерії). Виділяючи молочну, оцтову кислоту, вони створюють особливу, кисле середовище (pH), пригнічуючи розмноження патогенних мікроорганізмів. Патологія, в бік зміщення рН, що свідчить про порушення балансу, що призводить до дестабілізації життєво важливих процесів в організмі.

При дисбактеріозі відбувається порушення біологічної рівноваги між різноманітними видами бактерій і мікробів. Це вихід з оптимальних, всередині-екологічних умов, коли послаблюються, виснажуються захисні сили.Причини дисбактеріозуУ порівнянні з іншими системами, кишечник, найбільш врасливий і чутливий до зовнішніх змін, тобто першою, на будь-які впливу реагує його середовище, змінюючи свій склад. Будь-який інший орган, при дії патогенних факторів, проводить мобилизующие і компенсуючі дії для відновлення; чого не буває в кишечнику. Мікроорганізми не пристосовуються до несприятливих умов. Їх просто замінюють інші види, тому відбувається зміна кишкового метаболізму та інтоксикація. Причини, що викликають порушення можуть бути різними:
будь-яка тривала хвороба, знерухомлених після операції, хронічні захворювання, прийом антибіотиків, сульфаніламідних препаратів, иммунодепресантов. З усіх причин, що викликають дисбактеріоз, антибіотики, стоять у перших рядах. Ще не винайшли такого препарату, який мав би вузьку цілеспрямованість, знищуючи тільки один вид бактерій або грибків. Всі вони широкого спектру дії. Тому, застосування антибіотиків, веде до руйнування екосистеми кишечника;
згубно діють на мікрофлору неправильне, неповноцінне харчування, вимушене голодування, алкогольні напої, наркотики, хлорована водопровідна вода. Вживання неякісних продуктів, викликає харчові отруєння та кишкові інфекції (сальмонельоз, дизентерія та ін)
стреси, роздратування, негативні емоції. Вони призводять до надлишку адреналіну в організмі, а значить, до спазмів у т. ч. кишковим, при яких задихається і гине аеробна мікрофлора і розвивається патогенна.
Дисбактеріоз кишечника
Симптоми дисбактеріозу кишечникаОрганізм, до певного часу, може адаптуватися до несприятливого впливу, за рахунок напруженої роботи імунної системи, печінки, нирок та інших органів, і людина почуває себе нормально. Якщо ж відбуваються значні зміни внутрішнього середовища кишечника, то виникають:
найчастіше - розлад стільця (пронос, запор), болі в животі, неприємний присмак у роті. Болі бувають різкі, колючі і тягнучі. Іноді виникають незрозумілі «бігаючі болю». Це пов'язано з метеоризмом (здуттям кишечника);
з'являється втома, дратівливість, пригніченість настрою, приводить до депресії і порушення серцевої діяльності. Пригнічений стан нервової системи призводить до цілого ряду неприємних явищ: випадання волосся, зміни кольору шкіри, шкірних захворювань, головних болів. На тлі цього прискорюються процеси старіння організму;
сигналом можуть стати, багато захворювань, та за твердженням медиків, дисбактеріоз в 90% випадків є причиною і фундаментом їх виникнення. Від дисфункцій кишечника відбувається зміна слизових оболонок: синусит, ангіна, стоматит Перелік проявів дисбактеріозу можна продовжувати до нескінченності.


Лікування дисбактеріозуМедицина виділяє три стадії перебігу дисбактеріозу. Найчастіше лікування починається на другий і третій. Початок захворювання, проходить майже безсимптомно і може тривати роками, протікаючи хронічно. Лікування дисбактеріозу проводять комплексно, протягом 5 - 12 тижнів. Воно повинно проходити під спостереженням лікаря, який проведе необхідні обстеження і призначить потрібні лікарські препарати.

На першому етапі, проводиться терапевтичне лікування, спрямоване на придушення патогенної мікрофлори. Без очищення кишечника від шкідливих мікробів, природне відновлення або штучне, відбутися не зможе. При цьому велике значення має зміна способу життя і дієти. Рекомендується уникати стресових ситуацій, сильних емоційних потрясінь. Їжа повинна бути якісною, повноцінною, що містить необхідні мікроелементи і вітаміни.

Дисбактеріоз кишечника


На другому, самому важливому етапі, створюють сприятливі умови для досягнення оптимальних значень рН в кишечнику: імплантують (імплантують) корисну мікрофлору. Лікування проводять пробіотиками та пребіотиками. Найбільш корисними для ШКТ є біфідобактерії і лактобактерії.

Після цього проводяться лікувальні заходи, спрямовані на закріплення, стабілізацію отриманих результатів і підвищення імунітету. В необхідних випадках, при ослабленні організму, використовують імуномодулятори.Профілактика дисбактеріозуПрофілактика дисбактеріозу полягає у правильному застосуванні антибіотиків. У випадках терапії, з їх прийомом, паралельно проводиться курс лікування пребіотиками. Людям з хронічними захворюваннями, необхідно проводити загальнозміцнювальну терапію. Методик по профілактиці дисбактеріозу багато, і в першу чергу - це ціла система особливої здорового способу життя.