Корисні поради
на всі випадки життя
» » Причини хропіння у дорослих та способи його лікування

Причини хропіння у дорослих та способи його лікування

Додано: 15.10.14
Хропіння - часта проблема людей всіх віків. І стосується вона як чоловіків, так і жінок. Деякі навіть і не підозрюють, що страждають цією недугою. Причиною хропіння є розслаблення м'язів носоглотки у сні, що призводить до вібрації м'яких тканин, тим самим відтворюючи відомі всім неприємні звуки.

Причини хропіння у дорослих та спобличчя його лікування
Найчастіше цією проблемою страждають літні люди з-за того, що старіють м'язи мови і неба. Так само хропіння нерідко дає про себе знати людям палить і вживає алкоголь.Основною причиною хропіння можуть бути різні захворювання. Наприклад, такі як: аденоїди, поліпи в носі, щитовидна залоза, проблеми з серцево - судинною системою, ожиріння тощо.Хропіння не тільки викликає дискомфорт у життя людей, але так само може нести небезпеку здоров'ю і життю хропе. Під час хропіння у людини припиняється дихання, що може призвести до повної його зупинки. Храпящие люди нерідко відчувають вранці головний біль. Спостерігається підвищена втома і сонливість протягом дня. Так само наслідком хропіння може стати погіршення пам'яті, підвищений тиск, збільшення маси тіла. У чоловіків може спостерігатися зниження потенції та інші сексуальні розлади.

Як же лікувати хропіння?

Для початку потрібно виявити причину проблеми. Насамперед необхідно проконсультуватися з ЛОР - лікарем. Досвідчений фахівець допоможе встановити причину хропіння і призначити відповідне лікування. За необхідності може знадобитися операційне втручання.Причини хропіння у дорослих та спобличчя його лікування
Багато вдаються до лікування хропіння в домашніх умовах. Для цього існує безліч методів.


В основному людина хропе в положенні лежачи на спині. При цьому язик западає в глотку, що призводить до порушення дихання. Самому відучитися спати в такій позі практично неможливо. Є повір'я, що для цього в область спини на нічну одяг можна вшити маленька кулька. Наприклад тенісний. Звичайно цей спосіб може здатися болісним і може принести дискомфорт під час сну. Зате цілком ймовірно, що через кілька тижнів це допоможе відучитися спати на спині.
Але сон на боці не завжди допомагає позбутися хропіння повністю. Можливо просто, що сила хропіння стане менше. Можна що - небудь підкласти під матрац в бік головах. Але ні в якому разі не можна використовувати великі і тверді подушки. Для цього є спеціальні плоскі подушки. Чи можна підкласти лист фанери. Під час сну, голова буде перебувати в піднятому положенні, що запобігти западінню язика.
Так само добре робити різні вправи для м'язів неба і мови. Так само існують різні пристосування для ротової порожнини, з допомогою яких можна виконувати вправи. Правда такі штучки досить дорого коштують і допомагають тільки при легкій стадії хропіння. Так само у них є протипоказання, при яких їх використання небажано.
Лікарі відзначили, що люди, які страждають надмірною вагою стикаються з проблемою хропіння набагато частіше. Потрібно постаратися скинути хоча б десять відсотків ваги. З-за жирових відкладень дихальні шляхи звужуються. Це і є причиною хропіння. Так само не варто переїдати на ніч.
Насамперед варто скоротити прийом алкоголю і снодійного до мінімуму. А бажано і зовсім від нього відмовитися. З - за цього м'язи ротової порожнини розслабляються, що перешкоджає нормальному диханню. Підсилює хропіння так само і куріння. І якщо все - таки не вдається позбутися від цієї шкідливої звички, то хоча б треба постаратися не палити за пару годин до сну.
Нерідко хропіння виникає через нежиті. Він заважає носі дихати під час сну. Для Лікування існують різні масла, краплі, спреї. Так само відмінно допоможе інгаляція.
Ще однією причиною хропіння може бути алергія. Сильними алергенами будинку є тварини, килими, м'які іграшки, квіти, синтетика. Можливо це і є причина хропіння і її усунення допоможе позбутися від проблеми.
В наш час ставати популярним лікування народними засобами. Наприклад, кажуть, що якщо полоскати горло оливковою олією перед сном, це може сприяти позбавленню від хропіння, так як масло добре змащує і пом'якшує горло. Так само знавці радять приймати перед сном капустяний сік з додаванням меду.Так само лікувати хропіння можна з допомогою спеціальних ліків. Вони продаються в звичайній аптеці і допомагають отримати швидкий результат. Але до вибору препаратів потрібно поставитися дуже серйозно. Багато з них мають протипоказання і сильні побічні дії.До проблем, пов'язаних з хропінням ставитися і сильна втома, при недотриманні режиму. Потрібно намагатися якомога більше відпочивати і обов'язково по можливості висипатися. Так само необхідно протягом дня пити якомога більше води. Це потрібно для того, що б слизові оболонки носоглотки не пересихали.Але треба пам'ятати, що вдаватися до самолікування можна тільки при легкому ступені тяжкості хропіння і бажано після консультації спеціаліста.