Корисні поради
на всі випадки життя
» » Гормональний збій у жінки та його наслідки

Гормональний збій у жінки та його наслідки

Додано: 15.10.14
Поряд з найважливішими життєвими органами гормони грають не менш важливу роль в організмі жінки. Гормони, це те, що робить жінку жінкою, а чоловіка - чоловіком, різниця лише в їх кількості в тому, чи іншому випадку.
Гормональний збій у жінки та його наслідкиГормональний фон багато в чому визначає зовнішній вигляд жінки, її сексуальні потреби і навіть її настрій. Складно повірити, що ці речовини, що виділяють ендокринні залози, здатні впливати на організм, контролюючи найважливіші його функції. І якщо гормональний фон жінки порушено, то ця обставина має серйозні наслідки, такі як зайва вага, надмірний ріст волосся на тілі і, звичайно ж, проблеми з зачаттям дитини.Основні симптоми гормонального збою

Збільшення маси тіла.
Збої менструального циклу - нерегулярна менструація.
Ендометріоз - розростання клітин ендометрію усередині порожнини матки.
СКПЯ - синдром полікістозних яєчників.
Мігрені.
Хронічна втома.Гормональний збій може відбутися з різних причин: неправильне харчування, дієти, емоційні і психологічні навантаження, хвороби щитовидної залози, а так само вживання оральних контрацептивів.

Розглянемо основні гормони, які виділяють ендокринні залози жіночого організму, і наслідки їх підвищення або зниження.Естроген - в мінімальних кількостях він присутній і у чоловіків, але все ж він є жіночим статевим гормоном. Його рівень може підвищуватися через збільшення маси тіла і знижуватися при тривалій відсутності овуляції.
Тестостерон - чоловічий статевий гормон, що в жіночому організмі присутній в малій кількості. Але його підвищення викликає дисфункцію яєчників і відсутність овуляції. В підвищеному тестостерон таїться загроза для вже почалася вагітності - він може призвести до загибелі ембріона або передчасних пологів.
Прогестерон - простіше кажучи, гормон, який підтримує вагітність. При його нестачі збільшується ризик викидня в першому триместрі вагітності. Підвищений рівень цього гормону, навпаки, може говорити про вагітність або про пухлинах яєчників.
Пролактин - він відповідальний за розвиток молочних залоз, а також за лактацію в післяпологовий період. Однак підвищений рівень пролактину, спостережуваний поза періоду лактації і вагітності, може говорити про проблеми з нирками, цирозі печінки, а також про пухлини.Колосальні гормональні зміни організм жінки зазнає не тільки в період вагітності, але і тоді, коли настає менопауза. Наслідки гормонального збою в цьому випадку будуть виражатися у припливах, пітливості, і швидкої стомлюваності.

Для визначення стану свого гормонального фону жінці необхідно здати на аналіз кров. В якості лікування можуть бути призначені штучні гормони.

Ні в якому разі не можна братися за регулювання своїх гормонів без консультації лікаря, і тим більше без результатів аналізів крові, спираючись лише на окремо взяті зовнішні ознаки того чи іншого гормонального порушення. Важливо пам'ятати, що безконтрольне необачне вживання гормонів (так само і фітогормонів) може завдати ендокринній системі непоправної шкоди, після чого відновити її роботу стане досить складним завданням.

При здачі аналізу на гормони необхідно врахувати кілька важливих моментів: здавати їх потрібно строго натщесерце, за кілька днів до цього не вживати спиртних напоїв. Надмірне емоційне напруження і стрес також можуть вплинути на результати аналізів. Важливо не забути, що різні гормони здаються в різні дні менструального циклу, тому цю інформацію необхідно уточнити у лікаря.