Корисні поради
на всі випадки життя
» » Порушення менструального циклу

Порушення менструального циклу

Додано: 15.10.14
З порушенням менструального циклу жінка може зустрітися протягом усього дітородного періоду. Цикл правильно рахувати від першого дня однієї до першого дня наступної менструації, нормальним вважається цикл 21-35 днів, головне, щоб він становив приблизно однакову кількість днів.
Порушення менструального циклуЯкщо цикл завжди був 21 день, а потім раптом став 35 - це не розкид варіантів норми, а привід звернутися до лікаря.

Відсутність менструацій (аменорея) може бути як первинною - менструації так і не з'явилися, так і вторинної, яка виникає внаслідок загальних і місцевих змін в організмі. Відсутність менструацій у дівчаток у віці 16 років, а також відсутність менструацій протягом трьох циклів у жінки з раніше встановленим циклом - привід до серйозного обстеження (звичайно, тут не йдеться про вагітність).

Одним із часто зустрічаються порушення менструального циклу у дівчат і жінок, які не народжували є альгодисменорея - болючі менструації. Буває так, що раніше при сталому циклі, менструації втрачають свою регулярність, або змінюється тривалість самого періоду втрати крові (більше п'яти днів та менше двох), або кількість втраченої крові. Все це привід звернутися до лікаря.

Основними факторами порушень менструального циклу є гормональні порушення як в цілому в організмі, так і в жіночій статевій сфері. Гормональна система знаходиться в складній взаємодії, і якщо порушується робота однієї ендокринної залози, це, як правило, відображається у жінок на менструальному циклі. Інфекційно-запальні захворювання органів малого тазу, статеві інфекції - поширена причина порушень жіночого циклу у дівчат і жінок. Причиною порушень також можуть бути аномалії будови статевих органів, новоутворення різної природи, аборти.

Найголовніше чому потрібно навчитися - відзначати для себе регулярність циклу. Як часто Вам доводилося на запитання лікаря про останньої менструації серйозно замислюватися? Адже не знаючи характеристики свого циклу, неможливо помітити його порушення. І лікаря без Ваших спостережень важко оцінити характер змін і правильно встановити причину виниклих порушень.

Природа дала нам смовижний механізм, порушення якого, першими сигналізують про неполадки в статевій сфері і, незалежно від віку жінки, вимагають своєчасного звернення до лікаря.