Корисні поради
на всі випадки життя
» » Обов'язкові аналізи при вагітності

Обов'язкові аналізи при вагітності

Додано: 15.10.14
Як тільки жінка дізналася про свою вагітність, вона зобов'язана стати на облік в жіночу консультацію, по можливості до 12 тижнів. Не нехтуйте візитами до лікаря: тільки кваліфікований фахівець визначить можливі ускладнення, які можуть загрожувати і дитині, і матері.
Обов'язкові аналізи при вагітності"Інсмідуальна карта вагітної і породіллі" заводиться після того як підтвердиться вагітність за допомогою УЗД (ультразвукового дослідження). Протягом всієї вагітності ви будете здавати безліч різних аналізів (кров з вени, пальця; аналіз сечі, калу).

Загальний аналіз сечі. Його ви будете здавати перед кожним візитом до лікаря. Збір сечі починають після туалету статевих органів; для аналізу необхідна ранкова середня порція. Доставити сечу на аналіз слід протягом двох годин після збору. Досліджується колір, запах, прозорість, вміст деяких речовин. Аналіз виявляє стан сечовивідних шляхів і нирок.

Аналіз калу на яйця гельмінтів. Кал здають на аналіз один раз, на початку вагітності. Кал необхідно зібрати в одноразовий контейнер з кришечкою; на аналіз слід доставити в той же день, а результат буде готовий через шість діб.

Загальний аналіз крові . При протіканні вагітності без ускладнень береться чотири рази:у першому триместрі (з 1 по 12 тиждень); при постановці на облік;
на початку третього триместру (з 12 до 28 тижнів);
на початку третього триместру (з 30 тижня до пологів);
перед пологами.Аналіз здають з ранку натщесерце. При його допомозі своєчасно виявляються ознаки анемії, порушення згортання крові та запальних процесів.

Аналіз на реакцію вассермана . Аналіз беруть при постановці на облік, при виході у декретну відпустку (30 тижнів) та у 36 тижнів. Мета його - вчасно виявити сифіліс і ВІЛ.

Визначення групи крові та її резус-фактора. Визначається група крові та її резус-фактор (позитивний, негативний). Аналіз потрібен для попередження резус-конфлікту матері та дитини. Приводу для хвилювань немає, якщо у матері позитивна резус-належність. В іншому випадку, визначають групу резус-фактор батька дитини. При позитивному - жінка кожен місяць повинна здавати аналіз крові на наявність титру антитіла. І у випадку, якщо у матері плоду в крові резус-антитіла присутні, a їх титр постійно збільшується, то це означає, що резус-конфлікт між матір'ю і дитиною присутній. У такій ситуації зазвичай потрібне лікування в спеціалізованій клініці.

Біохімічний аналіз оцінює роботу багатьох органів - печінки, нирок та ін; визначає рівень глюкози в крові. До того ж, виявляє брак необхідних мікроелементів в організмі жінки. При нормальному перебігу вагітності роблять два рази: перший - до 12 тижнів, другий - в 30 тижнів. Аналіз обов'язково здавати натщесерце. Лікарі радять: не пити, не їсти і навіть не чистити зуби.

Коагулограма. Дозволяє виявити порушення в системі гомеостазу та інші ознаки ускладнень вагітності. У вагітних беруть 1 раз на триместр. Аналіз здають вранці натщесерце.
При важкому протіканні вагітності жінці призначають спеціальні лабораторні аналізи.