Корисні поради
на всі випадки життя
» » Фолієва кислота при вагітності

Фолієва кислота при вагітності

Додано: 15.10.14
агітність - це дуже важливий і відповідальний період в житті кожної жінки. Від того, як буде протікати вагітність, залежить здоров'я і самопочуття майбутньої дитини. Перш за все, всі лікарі-гінекологи прагнуть підтримувати організм вагітної жінки достатньою кількістю вітамінів. Одним з найважливіших вітамінів є вітамін В9 то є фолієва кислота.
Фолієва кислота при вагітностіВ ідеалі, його призначають всім жінкам, які планують вагітність, або тим, які вже вагітні. Приймається три місяці до настання вагітності і три місяці протягом вагітності. Все це не дарма, так як вітамін В9 бере участь в процесі обміну речовин (включаючи синтез ДНК), обов'язковий у становленні імунітету, сприяє кращій роботі шлунково-кишкового тракту, а для майбутньої мами і плоду, просто необхідний.

Фолієва кислота бере участь у становленні нервової трубки плода, у формуванні плаценти. Тому в перші шість тижнів (критичні моменти) потрібно щоб достаток фолієвої кислоти був в повному обсязі. Але вітамін В9 приносить як користь, так може принести і шкоду, якщо зловживати приписами лікарів. Тому потрібно суворо дотримуватися призначену дозу.

Наслідки недостатньої кількості вітаміну В9.

Все настільки серйозно, що багато навіть не уявляють. Мізерна кількість вітаміну під час вагітності може спровокувати відшарування плаценти (часткову або повну), невиношування, народження мертвонародженої дитини, безпричинний аборт, різні вади і дефекти у плода, відставання в розумовому розвитку. Не тільки на розвиток і формування плоду робить негативний вплив недолік вітаміну В9 але і на стан самої матері. У жінки може розвинутися депресія, анемія, токсикоз і з'явитися болі в ногах.

Виходячи з усього вищесказаного, можна зробити висновок, що сплачується занадто велика ціна за брак фолієвої кислоти. Це зламані долі дітей (каліцтва, порушення психічні і фізичні тощо) і гіркі долі їхніх мам.

Продукти, що містять фолієву кислоту.

Фолієва кислота у великій кількості міститься в зелених листках рослин і назва пішла від слова лист (у перекладі з латинського слова "фоліум"). Також вміст вітаміну присутня в темно-зелених овочах, таких як салат-латук, шпинат, спаржева квасоля, а також в моркві, печінки, яєчному жовтку, абрикосах, сирі, темної житнього борошні і т.д.

Що ще треба знати про фолієвої кислоти.Виведення вітаміну В9 з організму прискорює міцно заварений чай.
Вагітність також впливає на швидке виведення фолієвої кислоти з організму.
Фолієва кислота може викликати алергійну реакцію.
Нестача вітаміну передається від матері до дитини (плоду).
Що б вітамін зберігся в овочах, їх потрібно їсти в сирому вигляді або приготованими на пару.Вагітність - це прекрасний час, який не має омрачаться негативними емоціями і думками. Потрібно слухати лікарів, їх рекомендації.

Удачі!