Корисні поради
на всі випадки життя
» » Солярій: користь чи шкода?

Солярій: користь чи шкода?

Додано: 15.10.14
У наш час солярій стає все більш і більш популярним. Набагато простіше придбати рівний красивий загар з допомогою штучного ультрафіолету. Енергія сонця, яку дарує нам солярій, позитивно позначається на організмі.
Солярій: користь чи шкода?Найважливіше перевага солярію полягає в тому, що довжина випромінюваних лампами хвиль строго контролюється, у той час як природне ультрафіолетове випромінювання, що складається з променів трьох видів, може згубно впливати на організм.

Користь солярію очевидна взимку і ранньою весною:Саме в цей період браку вітамінів в організмі і уповільнення життєво важливих процесів солярій допомагає залишатися в тонусі, так як ультрафіолетові промені обумовлюють не тільки загар, але і впливають також на внутрішні органи, спричинюючи розпад білкових молекул на біологічно активні речовини, які з током крові розносяться по всьому організму. Це призводить до збільшення кількості еритроцитів у крові, насичення їх киснем і підвищенню рівня гемоглобіну.
Посилюється скоротлива здатність міокарда.
Активізується обмін речовин, особливо жировий.
За рахунок активного утворення вітаміну D зміцнюється кісткова та м'язова тканини.
Ультрафіолетові промені сприяють підвищенню імунітету, впливаючи на віруси, що викликають інфекційні захворювання.
Штучні сонячні промені викликають вироблення гормонів радості - ендорфінів, тим самим надаючи позитивний вплив на психіку.Але надмірне відвідування солярію може і негативно позначитися на стані організму.

Ультрафіолет підсилює вироблення меланіну, що часто призводить до утворення меланоми - злоякісної пухлини. Останнім часом відзначається, що саме засмага в солярії - найбільш часта причина розвитку раку шкіри.

Також існує теорія фотостаріння, згідно з якою колагенові волокна, що відповідають за пружність і еластичність шкіри, під впливом UV-променів руйнуються. Це сприяє появі зморшок, в'ялості і сухості шкіри.

Часто люди, особливо юнаки, що йдуть в солярій в надії позбутися від вугрів. Але після сеансу спостерігається лише тимчасове поліпшення - необхідно пам'ятати, що ультрафіолет активізує роботу сальних залоз, що і є причиною появи вугрової висипки.

Крім того, надмірне вплив ультрафіолетових променів призводить до появи гіперпігментації, герпетичних висипань, фотодерматитам.

Наприкінці варто відзначити, що розумне, узгоджене з фахівцем відвідування солярію приносить користь, а в ряді випадків має і переваги перед природним сонячним світлом. Надмірне ж захоплення солярієм може завдати непоправної шкоди.