Корисні поради
на всі випадки життя
» » Чи правильно ти дихаєш?

Чи правильно ти дихаєш?

Додано: 15.10.14
Ми рідко замислюємося над тим, чи правильно дихаємо. Ми повинні пам'ятати, що правильне дихання постачає організму значно більше кисню, ніж неправильне, і що воно необхідно для безпомилкового виконання фізичних і психічних вправ.
Чи правильно ти дихаєш?Свіже повітря є одним з превосходнейших косметичних засобів. Але для збереження здоров'я і краси недостатні щоденна прогулянка по парку або короткий виїзд на природу.

Так само, як і перебування на свіжому повітрі, правильне дихання вкрай необхідно для організму. Індійські філософи вважають, що той, хто навчиться мистецтву правильного дихання, розширить свої розумові і духовні можливості, а також вдосконалить характер і навчиться самовладання.

У правильному диханні виділяються три фази: вдих, видих і зупинка дихання. Тут важливі тимчасові співвідношення між вдихом, видихом і зупинкою дихання. Повітря завжди слід вдихати і видихати через ніс.

Якщо ми навчимося правильно дихати, то достатньо десяти контрольних глибоких дихань в день при відкритому вікні - і наше самопочуття і краса будуть в належній формі.

Найважливіше при диханні - це повне розслаблення м'язів. При цьому спочатку слід навчитися правильно використовувати діафрагму. Для цього лягаємо на спину, вільно кладемо руки, найкраще над головою, і распрямляем ноги. Видихаємо повітря через ніс до легкого западання живота, витримуємо хвилину, після чого виконуємо глибокий вдих, удвічі довше, ніж раніше видих. Потім зупиняємо дихання. Виконуємо наступний видих, знову довше, ніж раніше, і вдих - також довше попереднього. При цьому постараємося дихати вільно, в повному розслабленні, глибоко втягуючи діафрагму.

Чим довше у нас пауза після видиху, тим глибше і повніше наступний після нього вдих. Бажаючи посилити цю вправу, можемо покласти на живіт досить товсту книгу і поспостерігати, як вона піднімається і опускається під час контрольного дихання.

Друга фаза правильного дихання - оволодіння умінням нижнереберного дихання. Залишаючись в лежачому положенні з розслабленими м'язами, постараємося, втягуючи повітря, розширити грудну клітку. Це перевіряється просто: кладемо руки на нижні ребра так, щоб середні пальці торкалися між собою; вдихаємо повітря до тих пір, поки руки самі не розсунуться з боків. Під час видиху долоні повинні повернутися у вихідне положення.

Після того, як ми впораємося з нижнереберним диханням, разом з'єднаємо обидві фази. При вдиху вип'ячуємо живіт, потім розширюємо ребра, зате при видиху спочатку втягуємо живіт, а потім зменшуємо розбіжність ребер.

Щоб вдих був повним, ми повинні оволодіти його останньої фазою, так званим верхнім диханням. При вдиху піднімаємо вгору грудину і ключиці, одночасно стягаємо лопатки, щоб грудна клітка висувалася вперед, а живіт западав. При видиху грудина, ребра і ключиці повертаються у вихідне положення. Коли ми здобудемо і цією фазою дихання, поупражняемся у вмінні поєднати всі три фази дихання в одне плавний рух від живота до плечей. Вдихаючи повітря, піднімаємо спочатку живіт, потім нижню частину ребер і, нарешті, висуваємо грудну клітку; видихаючи його, спочатку опускаємо живіт, потім нижню частину грудної клітки і, нарешті, грудину і ключиці.

Ці вправи підсилюють кровообіг, коректують недоліки постави, покращують загальний фізичний стан і діють заспокійливо.