Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що таке сублімація?

Що таке сублімація?

Додано: 15.10.14
Що таке сублімація?Думаю, всі ми чули про Фрейда. Він зробив величезний вплив не тільки на психологію, і медицину, але й на літературу, соціологію та інші області. Поняття сублімації йде саме з його теорії. Сублімація - це перерозподіл нереалізованої сексуальної енергії на інші сфери діяльності. Концепцію сублімації Фрейд запропонував у своїй роботі «Нариси з психології сексуальності».

Відсутність сексу - не проблема?

Людина, якій не достатньо сексу, починає позбавлятися від своєї незадоволеності. Тобто, якщо він креативний, починає малювати, складати вірші, приміром. Може піти з головою в роботу і працювати з повною фізичної і моральної віддачею. Свій порив, своє збудження, свою сексуальність людина змушена регулярно пригнічувати.

Секс, їжа і сон .

Це три речі, які потрібні людині для повного щастя, якщо говорити про щастя по Фрейду. Тобто людина повинна задовольняти свої потреби відразу, як тільки вони з'являються: сексуальну, потреба в їжі і сні. Таким чином, щаслива людина живе інстинктами, як дика тварина. Є це щастя для всіх?

Але ми не можемо жити, як тварини .

Тобто жити тільки одними інстинктами. Жінкам навіть більше, ніж чоловікам, у всі часи належало бути стриманими і вихованими. Якщо чоловік часто змінює своїх сексуальних партнерок, то жінкам це недозволено. І це сформована традиція - я не кажу, добре це чи правильно.

Це - традиція .

Перш жінки могли сублімувати свою сексульную енергію тільки у виховання дітей або в роботу по дому. У XXI столітті жінка знаходиться практично на рівних з чоловіком можливостей. Вона може піти практично на будь-яку роботу, може займатися тим, що подобається. Це сучасні реалії, від цього нікуди не дінешся. Але все ґрунтується на традиціях.

Порядність і стриманість .

Як вже було сказано вище, це основні якості, які цінуються в жінці. Саме в світлі можливостей, що відкриваються жінка теж може сублімувати. Всі знають приклад з автором нашумілого бестселера про «п'ятдесяти відтінків». Домогосподарка змогла стати відомою завдяки своїй праці. Тобто за Фрейдом вона відправила свою нереалізовану енергію в інше русло - почала писати книги.

І в неї вийшло .

Вона отримала задоволення від написання книги, від результату написання. І, ймовірно, задоволення від отриманої слави теж не варто виключати. Таким чином, за Фрейдом виходить, що всі люди творчих професій сублімують. Що їм всім не достатньо сексу.

Чим більше людина домігся в житті

тим більше він сублимировал, тим більше їй не вистачало сексу. Гонорові люди шукають слави, люди, націлені на результат, хочуть успішно завершити розпочате, люди, які отримують задоволення від процесу, займаються своєю справою.Спобличчя сублімаціїЗрозуміло, нам хочеться кудись подіти свою енергію, свій порив. Чим же ми можемо зайнятися? Давайте розглянемо основні спобличчя, доступні нам.

Що таке сублімація?


Усвідомте для себе, що Ви любите. Подорожі?

Кожному з нас подобається зміна картинок навколо нас. Ми всі хочемо різноманітності. У деяких людей так взагалі до цього справжня пристрасть. Чому б і ні? Куди б ви хотіли вирушити?

Чим гарний туризм?

Є люди, яким подобається подорожі з-за того, що вони люблять знаходитися в дорозі. Постійно знаходитися в дорозі. Щось в цьому є, безумовно є. Деяким подобається ходити по незнайомому місту і по кварталу, по вулиці, по будиночку відкривати для себе цей маленький світ, який кожен відкриває для себе сам.

Деяким подобається екзотика .

Пальми, море, пісок, коктейлі. Все що завгодно і все, що ви можете собі дозволити. Якщо бюджет обмежений, то завжди можна знайти щось, що вимагає незначних витрат. Такі варіанти знайти неважко.

Корисна діяльність .

Фрейд вважав, що, наприклад, для реалізації садистських бажань краще всього піти в хірургію. Що може запобігти злочину на цьому грунті. Це, звичайно, досить грубий приклад, але суть він відображає дуже точно. Ви можете реалізувати свої бажання в якийсь сфері професійної діяльності.

Леонардо да Вінчі .

У роботі про Леонардо да Вінчі він писав про спогадах да Вінчі про дитинство, коли у вікно влетів шуліка і кілька разів вставив свій хвіст в рот дитині. Фрейд трактував це як латентний гомосексуалізм да Вінчі. Він пише про те, що творчість да Вінчі - це сублімація. Чим більш талановита людина, тим більше йому не вистачає сексу і він сублімує.

Не всім бути художниками

але якщо Вам подобається малювати, чому б не спробувати себе в цьому реалізувати? Не малюєте? Письменство, спорт, що завгодно. Все залежить від ваших інтересів і здібностей. Постарайтеся знайти себе в чомусь, що Вам по душі, реалізуйте здібності в правильному руслі. Люди зі схильністю до садизму зазвичай хороші управлінці (але, зрозуміло, не всі управлінці - садисти).

Актуально?

До досліджень Фрейда багато хто ставиться скептично, багато хто не приймають і не розуміють цього. Так, він дуже категоричний, занадто однотипна схема. Але і сьогодні є люди, які продовжують розвивати його теорію. Особливо цим займався Ж. Лакан, знайшов багато послідовників і в сучасності.

Наостанок.

Якщо у вас не все гаразд з задоволенням своїх потреб, то Ви можете стати успішною людиною завдяки тому, що направити свою енергію в інше русло. Будь-яка робота ефективна, будь-яка діяльність може бути успішною, якщо підходити до неї творчо, з живим інтересом. І головне - прагненням досягти своєї мети.

І все ж .

Сублімація не є повноцінною заміною сексу. Це спосіб реалізувати себе в інших областях, отримати задоволення іншим чином. Головне, чого хотілося б побажати кожній жінці - живіть повним життям, отримувати від неї задоволення. Не змушуйте себе страждати, дозвольте собі радіти і працювати там, де цікаво Вам, читайте цікаві книги, займайтеся тим, що Вам подобається. І саме головне - любіть себе.