Корисні поради
на всі випадки життя
» » Фіброматоз матки: симптоми і лікування

Фіброматоз матки: симптоми і лікування

Додано: 15.10.14
Фіброматоз - це захворювання, яке вважають попереднім розвитку міоми матки і являє собою збільшення порожнини матки, так звану гіпертрофію в результаті неправильного розподілу м'язових волокон. Найчастіше це захворювання виникає у жінок після 40 років з наближенням клімактеричного періоду. Однак слід зауважити, що, як і всі інші захворювання, фіброматоз також молодіє, нерідко виявлена у жінок 30 років. Після того, як рівень естрогенів в організмі жінки знизиться, як правило, утворення в порожнині матки зникають, що частково підтверджує гормональну природу хвороби.Фіброматоз матки: симптоми і лікування

Різновиди фіброматозуЗахворювання може виникати в будь-якому віці, починаючи з періоду новонародженості. Залежно від поширення і структури фіброматозу розрізняють кілька різновидів: вроджені, ювенільні, змішані. В залежності від тканини розрізняють келоїдний фіброматоз з переважанням колагену-білка сполучної тканини. Ювенільний, або юнацький - відбувається апоневрозу, за допомогою якого м'язи кріпляться до сухожиллях.

Існує також генералізована форма, при якій освіта вузлів відбувається у внутрішніх органах у множині.Причини розвитку захворюванняДостовірно невідомо, що є причиною розвитку фіброматозу, однак сприятливі фактори відомі: це аборти в анамнезі захворювання, гормональні порушення, порушення харчування, наявність шкідливих звичок, виникнення запальних захворювань внутрішніх статевих органів. Також вважають, що фіброматоз має спадкову природу. Деякі зарубіжні джерела стверджують, що за результатами досліджень знайшли ген, мутація якого викликає патологію.

Існують фактори, які знижують ризик розвитку захворювання: пологи в анамнезі, прийом оральних контрацептивів, пізніше початок менструації.

Захворювання протікає в м'язовому шарі матки, не маючи чітких меж, таким чином поширюючись дифузно. Іншою формою захворювання є вузлова. На початку захворювання виявити фіброматоз складно, лише при появі болю в низу живота або вже на тій стадії, коли він перероджується в фіброміому. Тому слід звернути увагу при появі болю при менструації, яких раніше не спостерігалося, поява частки під час статевого акту. Фіброматоз часто призводить до безпліддя або викликає проблеми з виношуванням вагітності із-за підвищення рівня гормонів під час вагітності, тому важливо визначити його на ранньому етапі і почати лікувати.

Фіброматоз матки: симптоми і лікування
Діагностика фіброматозуВиявлення захворювання відбувається за допомогою УЗД органів малого тазу, аналізу крові на гормони, гістероскопії. Перші сумніви можуть виникнути при гінекологічному огляді, оскільки при фиброматозе відбувається збільшення порожнини матки.Лікування фіброматозуПри лікуванні фіброматозу застосовуються різні методи, які залежать від ступеня розвитку патологічного процесу. У тому випадку, якщо він не виражений симптоматично, то і специфічного лікування не вимагає. В такому випадку, як правило, призначають вітамінотерапію(антиоксидантні комплекси, вітаміни групи В, А, С, Е), загальнозміцнюючі засоби.

Важливим пунктом є диспансерне спостереження пацієнток з даним захворюванням, щосезону проведення УЗД органів малого тазу, здача крові на гормони, магнітно-резонансна томографія(МРТ), інтравагінальне дослідження, за допомогою якого можна побачити структуру матки.

У разі прогресування захворювання призначають гормональну терапію, що допомагає запобігти переродження в фіброміому. Гормональна терапія являє собою прийом курсу оральних контрацептивів або введення внутрішньоматкової спіралі, виділяє в порожнину матки дозу гормону.

У тому випадку, коли відбувається переродження фіброматозу в фіброміому, можуть застосовуватися і хірургічні методи лікування, серед яких міомектомія і гістеректомія. На сьогоднішній день хірургічний метод лікування - єдиний метод, що дозволяє позбутися пухлини.

Фіброматоз матки: симптоми і лікування


Окремим питанням слід розглянути питання про народний методи лікування фіброматозу. Багато жінок замість того, щоб почати лікування, призначене лікарем, вдаються до засобів народної медицини, які в окремих випадках може призначати сам лікар. Однак варто підкреслити, що засоби народної медицини не є ефективним методом боротьби з цим захворюванням.

Слід мати на увазі, що не можна назвати фіброматоз «хорошим» захворюванням. Незважаючи на те, що він має доброякісну природу, в окремих випадках він може набувати ознаки злоякісної пухлини. Крім того, підступність захворювання полягає в тому, що воно на початкових етапах практично не має ніяких ознак, а на той момент, коли з'являються симптоми захворювання, то до того моменту, поки з'являться симптоми захворювання, необхідно впритул приступати до лікування. В іншому випадку освіта міом загрожує порушенням виношування вагітності.

Після лікування фіброматозу існує декілька заходів по профілактиці рецисму захворювання: не можна знаходитися на сонці, використовувати грілку на поперек, відвідувати лазню.

Пошук методів лікування фіброматозу - питання злободенне. Незважаючи на те, що фіброматоз сам по собі не представляє небезпеки, саме його лікування дозволить знизити статистику по доброякісних пухлин матки та інших органів малого тазу.