Корисні поради
на всі випадки життя
» » Атрофічний вагініт

Атрофічний вагініт

Додано: 15.10.14
Багатьом жінкам у своєму житті доводилося стикатися з однією з найделікатніших проблем, як сухість піхви. Це проявляється в той період їхнього життя, коли у них відбувається переходу від припинення менструального циклу до постменопаузи. Це нездужання, як і багато інших, стало підстерігати жінок в досить ранньому віці.Атрофічний вагінітЩо ж це таке атрофічний вагініт. Це захворювання відбувається внаслідок стоншування і зморщування стінок матки, а так само зниження кількості мастила в піхву. Все це призводить до дискомфорту і болів при заняттях сексом, стінки піхви кровоточать, а так само відчуваються печіння та свербіж.

Наявність мастильної рідини в піхву у кожної жінки різна, але жінка цього відчувати не може, так як мастило не має кольору і запаху.

Зменшення мастила в піхві може призвести до утворення бактеріальної середовища. Ця недуга негативно впливає на інтимне життя жінки, через больових відчуттів жінка намагається уникати заняття сексом.У чому ж причина виникнення цього захворювання?Виникнення сухості піхви може проявлятися у жінок будь-якого віку і мати різні причини.

Як показує практика, це захворювання проявляється у жінок від сорокарічного віку до шістдесяти. У цей період відбувається зниження гормонального рівня, а цей естроген контролює норму зволоженості і кислотності піхви. Якщо відбувається зниження рівня естрогену, то знижується рівень рН, що призводить до збільшення лугу в піхву. Тонкі тканини і знижена рН дозволяють проникнути інфекцій, а це призводить до утворення виразок та тріщин на стеночках піхви. В результаті виснаження уретри у піхву з легкістю можуть проникнути грибкові захворювання, а це може призвести до інфекції сечовивідних шляхів.

Сухості піхви сприяють алергічні реакції, на якісь гігієнічні засоби, такі як лосьйони, мило, парфуми тощо, так як в них може бути великий вміст лугів.

Враховуючи все вищесказане, вибираючи інтимні гігієнічні засоби потрібно уважно ознайомитися зі складом вмісту. Гігієнічний засіб не повинно містити велику кількість рН, але в ньому зобов'язані переважати жири. Не можна користуватися гігієнічними засобами для зниження сухості, це може викликати загострення захворювання.

Найкращим способом буде використання мила, в якому багато жирів, воно повинно бути знебарвленим і не ароматизованим. Провокатором сухості піхви можуть виступити барвники, ароматизатори у пральному порошку і туалетний папір з запахом. Для уникнення незручностей потрібно виключити всі ці предмети з вашого списку споживання.

Ще однією причиною захворювання можуть стати лікарські медичні препарати, так як вони здатні знижувати естроген. Цими лікарськими препаратами можуть бути: різного виду антидепресант, препарати знижують тиск, десенсибилизитори, лікування міоми матки, антигистаминни.

Атрофічний вагініт


Застосування оральних контрацептивів може спричинити появу цієї недуги.

Відчувати сухість піхви ми можемо і в останні дні перед менструацією. У цей час підвищується вміст прогестерону, і знижені естрогени.

Найчастіше це захворювання може проявитися у жінок-курців, так як приплив крові зменшується, що призводить до атрофированию клітин. У таких жінок менопаузний період настає раніше, а лікування майже безрезультатно.

При ракове захворювання хворому призначають сеанси хіміотерапії і променевого лікування, що знижує роботу статевих органів.

Не слідують зловживати спринцюваннями, так як воно сприяє погіршенню мікрофлори піхви, що в свою чергу призводить до її сухості.

Не слід випускати з уваги, що вагітність і пологи, часті стресові ситуації, силові навантаження так само можуть стати причиною цього захворювання.Спобличчя боротьби з сухістю піхвиЧерез погіршення гормонального фону в період передменопаузи може виникнути вагініт. Медики при захворюванні піхви призначають гормонотерапію, основою якої є естроген. Він допомагає відновити роботу стінок піхви. Гормонотерапію можна проводити, використовуючи препарати місцевого застосування.Типи вагінальної гормонотерапіїВагінальна гормонотерапія розрізняється трьох типів:
Вагінальна супозиторія, проводять його один раз на добу, тривалість процедури кілька тижнів. Далі їх проводять два рази на добу до одужання.
Введення естрогенного кільця в піхву, воно здатне приймати форму піхви, чим полегшує засвоєння естрогену.
Використання вагінальних кремів, які вводяться в піхву за допомогою спец аплікаторів, тривалість процедури два тижні. Пізніше все це проробляють один - три рази на тиждень.
Найчастіше результат видно по закінченню декількох днів проведення процедур. Це помітно по посиленому кровопритоку в тазостегнової області, збільшення кількості мастила в піхву.

Атрофічний вагініт
Інші спобличчя лікуванняДля того щоб позбутися від сухості піхви можна почати застосовувати негормональную мастило у вигляді інтимної косметики. Перший час його застосовують три рази в тиждень, сприятливо його застосування вранці. Пізніше використовуємо кожні три дні.

Не потрібно обмежувати себе в прийомі води, так як вона виводить з організму токсини, потрібно випивати вісім склянок води в добу. Не можна виключати вживання жирів, так як організм буде виснажений холестерином і іншими корисними речовинами.

Для того що позбутися від цього захворювання потрібно що б у вас був регулярний секс, так як при порушенні посилюється приплив крові до статевих органів і виділяється піхвова змазка. Регулярне заняття жінки сексом продовжує її життєвий цикл, сприяє поліпшенню самопочуття, підвищується життєвий тонус. Якщо жінка регулярно веде статеве життя її піхви ні чого не загрожує, воно зберігається здоровим. Частота припливів так само зменшується.

Від цієї недуги не позбутися самостійно, треба обов'язково виявити причину його появи.