Корисні поради
на всі випадки життя

Поліпи в матці

Додано: 15.10.14
Поліпи матки утворюються або в самій матці, причому у внутрішній порожнині, або в шийці матки. Вони являють собою утворення, які носять не злоякісний характер, виглядають як розростання. Вони вважаються безпечними, але в теж час медики розглядають освіту різних розростань як передракову прихильність і рекомендують в обов'язковому порядку їх видаляти.

Поліпи в матціФормуються в основному вони на внутрішній стінці і виступають безпосередньо в порожнину матки. Розміри їх різні-від 1 міліметра до 5 сантиметрів. У жінок зазвичай зустрічається від одного до декількох поліпів. Поліпи виявляються в основному у жінок після 40 років, але останнім часом стали спостерігатися і у дівчат підлітків. Причинами утворення поліпів є порушення на тлі гормональних розладів, також ерозії матки, різні інфекції.

Як визначити, чи є у вас поліпи чи ні?

Зазвичай наявність поліпів у матці жінки не можуть відчути. Тому що в основному їх наявність, не показує, яких-небудь виражених симптомів. Але якщо у жінки порушується менструальний цикл, спостерігається кровотеча між менструаціями, або мажучі кров'янисті виділення, болі під час статевого акту, рясні менструації, болю внизу живота, безпліддя, все це може бути ознаками поліпів у матці. У цих випадках краще звернутися до лікаря гінеколога, який призначить необхідне обстеження і лікування відповідно. Зазвичай лікар призначає здачу крові на загальний і біохімічний аналіз на гормони, мазок на флору та інфекції. Адже якщо вчасно не звернутися до фахівця, то кровотечі можуть призвести до анемії організму. А анемія, як відомо теж досить таки небезпечна річ.Від чого з'являються поліпи, медики до цих пір не прийшли до єдиної думки. Але в основному вони схиляються до висновку, що все це відбувається на тлі гормонів, а саме підвищення рівня естрогенів. Коли їх багато в крові, матка потовщується, за рахунок того, що естрогени відповідають за утворення оболонки матки, на тлі цього утворюється щось на зразок виростів, розростань, ось це і є поліпи. Але також розвитком поліпів можуть послужити тривалі запальні захворювання жіночих органів, застосування спіралей, часті аборти, після яких залишаються посліди і на тлі їх утворюються і розростаються поліпи. З-за них жінки не можуть завагітніти, тому яйцеклітини не можуть закріпитися в матці. Навіть якщо вагітність і починається, то жінки не можуть нормально виносити плід, підвищується ризик викидня або передчасних пологів. Все це пов'язано з порушеним гормональним фоном. При наявності вагітності видалення поліпів не роблять ні в якому разі! Бажано позбутися від поліпів і тільки потім думати про зачаття дитини.Для визначення наявності поліпів необхідний огляд за допомогою гінекологічного дзеркала шийки матки, вони мають рожевий колір і звисають на шийці.А щоб визначити наявність поліпів безпосередньо в матці, одного огляду лікарем гінекологом буде недостатньо. Для постановки точного діагнозу «поліпи в матці» необхідно провести ультразвукове дослідження репродуктивних органів або гістероскопію. При цій процедурі в матку вводять тонкий прилад, який свого роду нагадує відеокамеру, ось саме з допомогою такого приладу можна визначити наявність, розміри і кількість поліпів у матці.

Позбавлення від поліпів у матці

Після обстеження потрібно хірургічне втручання по видаленню поліпів. Адже якщо їх не видалити своєчасно, може розвинутися рак матки або шийки матки. Операція з видалення поліпів не дуже складна, поліпи кріпляться на матці за рахунок тонких ніжок, поліп сам видаляється за рахунок перекручування ніжки, а сама ніжка прижигается. Гінеколог сам проводить операцію з видалення поліпів.Після видалення поліпів можуть з'явитися рецисми, тобто поліпи знову виростають в матці. Тому після проведення операції після закінчення 3-4 днів необхідний повторний огляд у лікаря для виключення утворення повторних поліпів, виявлення кровотечі і відсутність хворобливих відчуттів. Якщо поліпи знову виявлені, в такому випадку вже роблять вишкрібання порожнини матки. Тобто всю внутрішню оболонку матки вичищають разом з поліпами.Після видалення поліпів необхідно обов'язкове спостереження у лікаря. З тією метою, що після операції можливі кровотечі, болі. Коли буде проведено повторний огляд, зазвичай лікар призначає препарати з вмістом гормонів, також протизапальні засоби і можливо антибіотики. Якщо ж у жінки крім поліпів, виявлені якісь запальні або інфекційні захворювання, то в цьому випадку спочатку буде проведено лікування від запалень, тільки потім будуть видалені поліпи.На жаль, народні засоби лікування ніяк не допоможуть при поліпах, вони не надають належного ефекту на них. Адже якщо вдуматися, що операція по видаленню передбачає припікання, значить, настільки вони міцно там прикріплюються.Також не існує жодних спеціальних способів профілактики поліпів. Але в будь-якому випадку необхідно знати, для запобігання різних гінекологічних захворювань важливо раз на півроку обстежитися у лікаря гінеколога для своєчасного виявлення відхилень в організмі, зокрема в жіночих органах. Чим раніше виявити те чи інше захворювання, тим швидше і легше можна буде вилікуватися.