Корисні поради
на всі випадки життя
» » Ця підступна зайва вага

Ця підступна зайва вага

Додано: 15.10.14
Що тільки не загрожує товстунам! Тут і серцево-судинні захворювання, діабет, камені в печінці. Фахівці виділяють дві категорії людей, які страждають від надмірної ваги.
Ця підступна зайва вага
Першу категорію складають, як правило, чоловіки, які носять зайві кілограми у так званому животику. До іншої категорії відносяться жінки, на сідницях і стегнах яких відкладається накопичився жир. Якщо у чоловіки талія товщі, ніж стегна, а у жінки, об'єм талії складає більше 85 відсотків обсягу стегон, то такі люди перебувають у зоні небезпеки.

Перед початком схуднення необхідно з'ясувати, чи справді ви маєте цей зайву вагу, від якого так хочете позбутися? Адже норма ваги є різниця вашого зросту в сантиметрах мінус 100. Ось, наприклад, при нормальній вазі тіла до 75 кг, зріст людини повинен бути 175 см. Якщо зріст людини вище 160-175 см, то від зросту в сантиметрах потрібно відняти вже 105 а при зростанні вище 175 см - 110.

Мабуть, самим вірним способом визначення у вас зайвої ваги залишається все таки, уважне вивчення вашого відображення в дзеркалі. Посміться на себе. Нехай ваші очі стануть для вас самим неупередженим і суворим суддею. Для того щоб побачити погану поставу, зіпсовану фігуру, важку ходу, зайві округлі форми, - не потрібні розрахунки, вимірювання, таблиці. А ось для виправлення становища вам потрібно цілеспрямованість, дієта, гімнастика, але в першу чергу, величезне бажання і ще велика сила волі.

Отже, якщо ви зважилися на схуднення, то приступайте до справи! Але хотілося б нагадати, що не варто уникати порад фахівців-дієтологів при виборі тієї або іншої дієти.

При виборі низкоуглеводной дієти подумайте, чи не буде шкодою для вашого самопочуття повна відмова від хліба, картоплі, макаронів, рису і солодких страв. Якщо так, то дотримуйтеся дієти з розрахованої калорійністю. Ця дієта дозволяє вносити в обмежених кількостях ці продукти у ваше меню. Дієта дуже вимоглива до точності зважуваних порцій їжі. На око діяти не можна! Найменша помилка при зважуванні-якого з продуктів у бік переваги і кілька сотень зайвих кілокалорій вам забезпечені. Пам'ятайте, що калорії містяться в усіх продуктах. Для організму, білкова їжа, хоч і дуже важлива, але калорій в ній міститься не менше, ніж у вуглеводних стравах. Тому, якщо вживати велику кількість білкової їжі, ви стрімко будете набирати вагу.

При складанні меню бажано дотримуватися наступних правил: замініть сіль спеції, заправляйте салати лимонним соком, вживайте в їжу тільки знежирені молочні та сирні продукти, смажену картоплю замініть відварною, а з напоїв краще вживати свіжі овочеві соки. Не слід починати схуднення різким переходом від звичайного раціону до дієтичного.

Позбавляйтеся від зайвих кілограмів поступово. Не допускайте різкого зниження ваги, так як це призводить до зниження м'язового тонусу, появи зморшок і в'ялості тіла. Обов'язково займайтеся фізичними вправами. Між едами їсти не можна. Нехай організм отримає час для засвоєння прийнятої їжі. Намагайтеся їсти в один і той же час. Якщо вам потрібно піти в гості з якого-небудь приводу, то їжте тільки те, що найбільше близько до вашої дієті. Обмежтеся невеликою порцією овочів і нежирного м'яса без хліба.

Не потрібно розраховувати тільки на дієту, щоб скинути зайві кілограми. Займайтеся фізичними вправами, щоб тримати м'язи в тонусі, масажуйте частини тіла, де накопичується підшкірний жир. Під час банних процедур розтирайте проблемні частини тіла грубої намиленою мочалкою.

Контроль споживаних калорій - це найпоширеніший метод схуднення. Для підтримки нормальних життєвих функцій вашому організму необхідно 1000 кілокалорій на добу. При веденні помірно активного способу життя ви можете дозволити собі прийом їжі, яка містить 1400-1900 кілокалорій, і 1200 - при менш рухомому. Однак не можна забувати, що меню обов'язково має бути різноманітним, щоб організм отримував всі необхідні йому речовини.