Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як позбавитися від похмілля?

Як позбавитися від похмілля?

Додано: 15.10.14
Алкогольна інтоксикація, в народі «похмілля», - це хворобливий стан організму, викликане отруєнням алкоголем і токсичними продуктами його метаболізму (в першу чергу, ацетальдегидом).
Як позбавитися від похмілля?Неприємність легше попередити, ніж позбавлятися від її наслідків. Тому, якщо не хочеш ранок маятися похміллям, організуй застілля правильно.

Перш ніж випити перший келих, з'їж що-небудь жирне або випий столову ложку рослинного масла (жир обволікає шлунок і не дає спирту усмоктуватися в кров). Корисно випити чашку чорного (з лимоном) або зеленого чаю, за 10-15 хвилин до першого келиха можна проковтнути 2-4 таблетки активованого вугілля, який на час забере алкоголь «на себе».

У роті засвоюється до 5 % спирту, ще близько 25 % всмоктується в шлунку, решта надходить у кров із кишечника. Тому у щільно закусившего людини сп'яніння, як правило, менш виражене, а вранці немає неприємних відчуттів.

До речі, алкоголь всмоктується швидше «в компанії» газованих напоїв: вуглекислий газ прискорює рух молекул алкоголю, що дозволяє їм швидше вступати в контакт з клітинами шлунка. Поєднуючи різні напої, дотримуйтеся наступного порядку: від білих через рожеві до червоних, від сухих до міцних і від сухих до солодких. Іншими словами, за наростання кількості спирту і цукру, а також кольору напою.

Якщо неприємність все-таки трапилася, привести себе в порядок допоможуть наступні заходи.Найбільш типовий симптом похмілля - головний біль. Алкоголь і токсичні домішки ушкоджують нервову систему. З цієї причини отруєні клітини головного мозку набрякають, в результаті підвищується внутрішньочерепний тиск. Для позбавлення від головного болю скористайся будь-яким анальгетиком. Непогано поспати кілька годин. Протягом дня уникай виснажливих фізичних вправ та занять спортом.
Кожному любителю випити знайома похмельная спрага. Справа в тому, що алкоголь є сильним діуретиком (викликає підвищене сечовиділення). Почни реанімаційні заходи з втамування спраги, а ще краще перед сном випий хоча б пів-літра води. Як тільки прокинешся, зроби на 6 годин так звану водно-чайну паузу: протягом цього часу потрібно багато пити. Підійдуть мінеральна негазована вода, неміцний чай з медом замість цукру. Щоб уникнути блювоти, рідину потрібно пити не залпом, а поступово: приблизно 15 л протягом півтора годин.
При зневодненні з організму вимиваються необхідні йому мікроелементи (калій, магній, натрій і фосфор). Щоб відновити електролітний баланс, обов'язково прийми розчин регідрону. Також цими речовинами багаті: банани, огірковий розсіл, сік квашеної капусти, хлібний квас і настої сухофруктів (кураги, родзинок, яблук). Електроліти входять до складу плазми крові і відповідають за інтелектуальну та фізичну діяльність людини.