Корисні поради
на всі випадки життя
» » Ознаки анорексії

Ознаки анорексії

Додано: 15.10.14
Сьогодні, в сучасному світі зовнішність відіграє центральну роль в житті кожної людини. Світові подіуми заповнені худими, високими моделями, які демонструють гарну, стильну, модну одяг. Спостерігаючи за ними, у більшості жінок мимоволі складається образ, якому вони хотіли б відповідати. Але природа розпорядилася інакше, не кожна жінка може відповідати заявленим стандартам 90-60-90 що багатьох з них піддає у відчай.Ознаки анорексіїСаме на цьому етапі жінка встає на довгий і важкий шлях боротьби з власною вагою. Найчастіше такий процес відбувається неправильно, шкодить здоров'ю, адже методи схуднення, які використовують жінки, можуть бути абсолютно не відповідним нормам нормального здорового харчування. Під час боротьби з вагою в хід йдуть нещадні дієти, чаї і таблетки для схуднення, колосальні фізичні навантаження. У підсумку, в деяких випадках, замість бажаної стрункої фігури жінка може отримати страшну хворобу, яка носить назву анорексія.Що таке анорексіяПсихологи вважають, що анорексія - це вид харчового розладу, а також порушення психологічного стану. Сьогодні, анорексія зустрічається не так вже рідко, адже мільйони жінок різних вікових груп страждають цією жахливою хворобою. Анорексики зосереджують свою увагу на їжі, і її калорійності, вони просто починають боятися приймати їжу з-за страху погладшати, набрати хоч один зайвий грам. Свідомість хворого анорексією повністю спотворено. Дивлячись на своє відображення в дзеркалі, хворому анорексією здається, що він страждає зайвою вагою, хоча його вага вже давно став набагато нижче норми. Часто хворі анорексією намагаються повністю відмовлятися від їжі, вважаючи за краще голодувати і, виснажувати себе фізичними навантаженнями. Тим не менш, яким би поганим не був хворий, він буде вважати себе товстим.Ознаки анорексіїАнорексія має характерні ознаки, які неважко розпізнати навіть людині, яка далека від медицини. По-перше, сильна втрата ваги, який став набагато нижче норми, при цьому людина абсолютно не усвідомлює того, що його організм виснажений, він так само продовжує слідувати дієті або морити себе голодом. У перший час анорексія проявляється в тому, що людина просто відмовляється від їжі, посилаючись на те, що він вже ситий або погано себе почуває з-за проблем з животом. До того ж хвора, може нескінченно обговорювати дієти, калорійність їжі, а також отримувати задоволення від процесу приготування їжі. Їжа займає практично всі думки хворого, він може нескінченно обговорювати цю тему.

Ознаки анорексії


З часом, коли хвороба прогресує, стан анорексика поступово погіршується, він відчуває сильну слабкість, сонливість, а також може іноді падати в непритомність. Всі органи починають поступово зношуються, так волосся і нігті стають ламкими і тьмяними, зуби починають кришитися і ламатися, колір обличчя втрачає свій звичний колір, стає сірим і бліде, під очима утворюються характерні синці, шкіра на тілі стає прозорою з синюватим відтінком. Часто, жінки під час прогресування цієї хвороби страждають припиненням менструації, яку в майбутньому дуже важко відновити, а значить, така жінка, навіть після лікування, буде мати проблеми з дітонародженням.

Хвора постійно відчуває почуття холоду, йому не допомагає зігрітися ні багатошаровий одяг, ні тепле приміщення. Адже енергії в організмі практично немає, він існує тільки за рахунок внутрішніх ресурсів, яких залишилося дуже мало. Кровообіг порушено, що також обумовлює постійне відчуття холоду.Пізні стадії анорексіїНа пізніх стадіях анорексії по всьому тілу анорексика з'являються волосся, таким чином, організм намагається зберегти тепло. В кінці розвивається остеопороз, захворювання, при якому кістки стають крихкими і ламкими, а значить, не виключені часті переломи. Процеси травлення повністю порушені, а отже, відновити їх дуже складно, лише за допомогою втручання медицини. Врешті-решт, відбувається збій в роботі серця і нервової системи. Таким чином, така хвороба може закінчитися летальним результатом.

На жаль, люди, які страждають на анорексію не усвідомлюють цього факту, а оточуючі не надають значення тому, що їхній друг або родич так сильно втратив у вазі. Саме цим часто анорексія заходить занадто далеко, коли допомогти вже дуже складно. Саме тому лікарі наполягають на тому, щоб при найменших ознаках цієї страшної недуги, родичі негайно звернулися за допомогою до фахівців, які зможуть надати своєчасну та кваліфіковану допомогу.

Ознаки анорексії
Лікування анорексіїНайчастіше лікування анорексії проводиться під спостереженнями грамотних професійних фахівців. Так, половина пацієнтів, які почали лікування, згодом можуть повернутися до нормального здорового способу життя, хоча, звичайно хвороба залишила значний слід на здоров'я людини. Лікування анорексії включає в себе як медикаментозне лікування, так і роботу з психологом. Для початку важливо відновити фізичний стан хворого, привести його організм в нормальний стан, що б він зміг нормально функціонувати і працювати. Тільки потім приступають до лікування психічного розладу. При лікуванні анорексії лікарі часто вдаються до серйозних медикаментів, таких, як антидепресанти, що б вилікувати психічний розлад.

Психологи вважають, що причин розвитку анорексії існує безліч. Неможливо відповісти на питання, що рухає людиною, коли він перестає їсти і, знаходиться в стані постійного невдоволення собою. Тим не менш, у сучасному світі ця хвороба має місце бути, і з кожним днем, завдяки віянням сучасної моди, ця хвороба тільки прогресує. Важливо під час помітити і зрозуміти існуючу проблему і почати вживати заходів, інакше може бути пізно.