Корисні поради
на всі випадки життя

Ранній клімакс

Додано: 15.10.14
З настанням клімаксу починається новий етап у житті жінки. У цей період відбувається зниження вироблення гормонів в яєчниках, в результаті у жінки зникає здатність до дітородіння.Ранній клімаксУ нормі цей процес починається після 45 років, однак у ряді випадків можливо більш ранній початок згасання гормональної функції яєчників, в період від 35 до 40 років. Для жінок, які в цей період планували вагітність і пологи, це може стати трагедією.У чому причини настання раннього клімаксу?Якщо менопауза настає раніше 40 років, це свідчить про те. Що в організмі жінки відбулися патологічні зміни. Вони можуть бути генетично обумовлені і бути результатом вроджених порушень функцій яєчників. Причина цього стану може бути обумовлена вірусними захворюваннями і інфекціями, що виникли в період статевого дозрівання.

Передчасного настання менопаузи також сприяє куріння, оскільки нікотин негативно впливає на гормональну функцію яєчників. Імунні захворювання, в тому числі патологія щитовидної залози, ускладнені пологи, травми, операції та сепсис - всі ці фактори здатні викликати передчасний клімакс.

Далеко не завжди вдається встановити справжню причину раннього клімаксу. Але, незважаючи на причини, процес згасання функції яєчників протікає в двох варіантах. Перший - поступове виснаження фолікулярного апарату яєчників. Другий - збереження фолікулів при їх повній резистентності на гормональну стимуляцію і відсутність дозрівання яйцеклітин.

Ранній клімакс проявляється такими ж симптомами, що і звичайний. Вегетативні симптоми представлені припливами жару або ознобу, почастішанням серцебиття, підвищенням або пониженням тиску. З боку нервової системи виявляються депресивні симптоми, дратівливість, сонливість, забудькуватість і розсіяна увага.

Відбуваються зміни в сечостатевій системі - з'являється прискорене і хворобливе сечовипускання, а також нетримання сечі. В результаті дефіциту естрогенів шкіра поступово стає менш пружною, волосся втрачають свою еластичність, стають ламкими і випадають. Недолік гормонів призводить до посиленого вимивання кальцію з кісток, з часом розвивається остеопороз.

Ранній клімакс
Як лікувати ранній клімакс і чи можна його уникнути?Лікування гормональної недостатності проводять за допомогою замісної терапії. На сьогоднішній день це єдиний ефективний метод продовжити активний період у житті жінки. Препарати підбирає лікар, з урахуванням інсмідуальних особливостей пацієнтки.

Найбільш вираженою дією володіють натуральні гормональні засоби, однак вони доступні не всім, в силу їх високої вартості. Більш доступними за ціною є синтетичні гормони. У ряді випадків призначають гомеопатичні препарати, вони не впливають на зміну гормонального фону, але зменшують вираженість вегетативних, неврологічних і урологічних порушень.

Відстрочити настання клімаксу можна, якщо дотримуватися здоровий спосіб життя. Це не тільки відмова від шкідливих звичок, куріння і вживання спиртних напоїв, але ще й раціональне харчування, повноцінний відпочинок і регулярні фізичні навантаження. Такий режим дозволить тримати в тонусі не лише функцію яєчників, але і весь організм в цілому.