Корисні поради
на всі випадки життя

Вправи для очей

Додано: 15.10.14
Око є найбільш рухомим органом, тому зниження його рухової активності може привести до порушень функцій зорового апарату. Вправи для очей застосовуються для запобігання настання небажаних наслідків напруженого робочого діяльності даного органу. Їх ще називають візуальної терапією.

Вправи для очей
Розроблені вони для поліпшення працездатності очей. З цією метою створено багато методів, завдяки яким очі довго будуть залишатися здоровими, дозволяючи людині жити повноцінним життям.До найбільш простим, відомим ще з давнини вправ, належать різні рухи очима (повороти, кругові рухи). Вони приносять безперечну користь, оскільки знімають напругу з очей, поліпшують кровообіг. Загальний стан втоми змінюється бадьорим настроєм. Виконуються ці вправи недовго, близько 10 хвилин, яких цілком достатньо для досягнення позитивного ефекту.
Не повертаючи голови, потрібно смитися по черзі в різні боки.

Широко відкривати очі, потім сильно замружувати їх. Робити так потрібно 4-7 разів, з інтервалом близько 30 сек.

Обертати очима, змінюючи напрямку. Ця вправа, як і перше, корисно проробляти, також, і з закритими очима.

Ця вправа робиться сидячи. Потрібно сильно заплющити очі на 2-4 сек., потім відкрити їх на такий же проміжок часу, повторювати з інтервалом 6-7 сек.

Швидке моргання протягом 1-2 хв.
Четверте і п'яте вправи сприяють зміцненню м'язів очей, поліпшення кровообігу області навколо очей, розслаблюють м'язи ока.Корисно також смитися на який-небудь віддалений об'єкт, переводячи погляд на близький предмет, ритмічно змінюючи фокус туди і назад між ними. Наприклад, смлячись на рекламний щит далеко, швидко перевести погляд на олівець, який потрібно тримати перед своїми очима приблизно в 15 см, потім знову на рекламний щит і т.д.Ще один метод, застосовуваний для оздоровлення очей, полягає у використанні світла. Потрібно сісти приблизно в 15 см від джерела яскравого світла, з розслабленими, закритими очима і плавно повертаючи голову, намагатися забезпечити кожному оці максимальний доступ світла. Цей спосіб добре впливає на очі.Незалежно від обраного способу зміцнення очей, не потрібно забувати, що дійсно стійкий результат досягається лише шляхом регулярних занять, що ввійшли в звичку.