Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як розвинути пам'ять

Як розвинути пам'ять

Додано: 15.10.14
Люди володіють різним обсягом пам'яті, але навіть ті, хто з дитинства погано відтворював вивчене, можуть натренуватися так, що згадають будь-яку інформацію, яку одного разу відзначили для себе.
Як розвинути пам'ятьМало хто скаржиться на сам процес запам'ятовування, зазвичай кажуть, що не можуть пригадати. Це відбувається тому, що при запам'ятовуванні не виникло ніяких логічних асоціацій, за допомогою яких можна відтворити необхідну інформацію. Існує багато прийомів мнемотехніки, ви можете вибрати найбільш зручний для себе і регулярно тренувати пам'ять.

Найбільш відомий і простий спосіб запам'ятати що-небудь, це провести асоціації. Наприклад, музика-місце. Під час прослуховування будь-якої вподобаної вам мелодії само собою згадується місце, де ви її вперше почули чи звернули увагу. Запам'ятовуючи інформацію, постарайтеся з чим-то її асоціювати, і через проміжок часу вам легше буде її відтворити.

Ще один спосіб - побудова логічних ліній. Необхідно вловити якусь логіку в інформації або придумати ланцюг подій, з якими її можна співвіднести і при необхідності скористатися придуманої схемою. Цей метод використовується при тренуванні шахістів. Спробуйте уявити який-небудь предмет і постарайтеся думати про нього як можна довше, але при цьому не можна з ним робити жодних дій.

З часом інтерес до цього предмету пропаде, і думка непомітно буде перескакувати на його функції, частини і т.д., з часом ви зрозумієте, що думаєте про щось іншому. Постарайтеся з цього моменту повернутися назад до заданого предмета, крок за кроком згадуючи кожну думку.

Метод Домініка О Брайэна: представити речі або предмети, які потрібно запам'ятати на шляху прямування (дорога з роботи додому) або в приміщенні, обстановка якого добре знайома і ви зможете легко її відтворити при необхідності і разом з нею згадаються розставлені предмети.

Метод гри з кубиками (гральними кістками). Три однакових кубика перемішуються і кидаються. За три секунди вам необхідно запам'ятати цифри, що випали і положення кубиків. Коли це стає досить просто кількість кубиків збільшується, далі можна замінити кілька кубиків на кубики іншого кольору.

Тренуйте пам'ять і тоді ваш мозок постійно перебуватиме в активному стані і багато проблем, що виникають з-за забудькуватості і неуважності зникнуть самі собою.