Корисні поради
на всі випадки життя
» » Період менопаузи. Характерні ознаки клімаксу

Період менопаузи. Характерні ознаки клімаксу

Додано: 15.10.14
сім жінкам відомо, що таке менопауза і клімакс, але мало хто знає, що цим періодам передує так звана перименопауза, вона характеризується появою симптомів досить рідко, тому жінка просто не звертає на них увагу.
Період менопаузи. Характерні ознаки клімаксу
До симптомів перименопаузи відносяться нерегулярні місячні, незвичайний характер їх протікання. Будь-яка жінка прекрасно знає, як саме вона переносить місячні, зміни помітити неважко: це може бути рясність виділення, супутні хворобливі відчуття, загальний стан жінки і, звичайно ж, раптові зміни настрою. Але оскільки ці симптоми зникають самі, то жінка навіть не замислюється, що це не просто збої в організмі, це підготовка до менопаузи. Організм попереджає свою господиню, що скоро грядуть великі зміни.

Період перименопаузи може тривати від 1 року до 10 років, залежно від стану здоров'я жінки.

Слідом за перименопаузой слід відома нам менопауза.Во перше, слід відразу пояснити, що діагноз менопауза ми маємо право поставити лише по закінченні року, протягом якого у жінки не було ні однієї менструації, тобто ретроспективно. Період менопаузи - це ціле випробування для організму жінки, яке вона повинна стійко перенести, адже зміни гормонального фону глобальні.

Самим головним і часто зустрічається ознакою клімаксу є так звані припливи. Під час припливу жінка відчуває різкий приплив крові до обличчя, стає жарко не тільки самій особі, але і грудей. Можливо, що під час припливу стане важко дихати і з'явиться бажання зітхнути на повні груди, подихати свіжим повітрям. У певних ситуаціях приплив може супроводжуватися відчуттям перебоїв в роботі серця, часто жінки починають переживати, що у них проблеми з серцем, звертаються до кардіологів, але патології в даному випадку немає, це лише суб'єктивні відчуття, які з часом пройдуть.

Важливою ознакою є зміни в психоэмоцианальной сфері. Прояви можуть бути різноманітні - це нервозність, запальність, дратівливість, сонливість. Поряд з цим жінка зауважує, що швидко втомлюється на роботі, не може сконцентрувати увагу. З-за цих небажаних симптомів відбуваються сварки з близькими, звичне оточення часто не розуміє змін у вашій поведінці.

До третьої групи ознак належать болі, спазми або будь-які інші неприємні відчуття внизу живота. Як правило, жінка не може навіть пояснити, що саме її турбує. При зверненні до гінеколога патології з боку статевих органів не виявляють.

Деякі жінки відзначають кров'янисті, незначні виділення (як крапелька), хоч ця ознака і може бути викликаний менопаузою, але в будь-якому випадку-при такому грізному симптомі слід звернутися до лікаря і чим раніше, тим краще.

Ознаки менопаузи можуть бути різними і у кожної проявлятися по своєму, але вам слід знати, що терпіти їх не треба. Якщо ті чи інші симптоми доставляють дискомфорт вашому житті - зверніться до лікаря, існує безліч сучасних способів боротьби з небажаними проявами клімаксу.