Корисні поради
на всі випадки життя
» » Лапароскопія кісти яичникаа

Лапароскопія кісти яичникаа

Додано: 15.10.14
Одним з найпоширеніших видів гінекологічних операцій на репродуктивній системі жінки є лапароскопія яєчників. Необхідність проведення даної операції викликано утворенням кісти на яєчниках. Кіста, у вигляді порожнини заповненої рідиною, утворюється всередині тіла яєчника.Лапароскопія кісти яичникаа

Види кістиКісти бувають функціональними, які утворюються із сполучних тканин яєчника і можуть самостійно розсмоктуватися. Причин виникнення даної проблеми може бути декілька: виснаження імунної системи, порушення функцій яєчника, або гормональний збій в організмі. Діагностика функціональних кіст здійснюється ультразвуковим дослідженням. У таких випадках хірургічне втручання не потрібно жінці призначають курс гормональної терапії.

Набагато складніше з іншим видом кісти яєчника, органічної, яка являє собою щільне утворення з твердою оболонкою, заповнена рідиною. Місце виникнення органічної кісти може бути як в самому тілі яєчника, так і на його поверхні. Небезпека виникнення такої кісти, полягає у швидкому зростанні. Несвоєчасне виявлення може призвести до розриву яєчника. В даному випадку термінове хірургічне втручання просто необхідне.

При виявленні декількох кіст в яєчниках жінки, лікарі ставлять діагноз - полікістоз. Дане захворювання, що нерідко призводить до безпліддя. Симптомами наявності полікістозу можуть бути порушення менструального циклу, швидке набирання ваги, а також підвищена поява на тілі жінки волосяного покриву. Гормональна терапія часом буває безсилою і тоді призначається лапароскопія.

Ще один вид кісти, який зустрічається досить рідко, ендометріоїдна кіста. Симптоми цього захворювання можуть проявлятися в загальному погіршенні стану пацієнтки, що супроводжуються підвищенням температури тіла. Хірургічне втручання просто необхідне. Лапароскопію проводять з метою видалення утворилися спайок, в наслідок ендометріозу.Процедура лапароскопіїЛапароскопія за своєю технологією, є простою операцією. Але буквально кілька років тому її робили дуже рідко, і лікарі вдавалися до порожнинної операції, що затягувало процес відновлення жінок. Сьогодні, при діагноз кіста яєчника, застосовується в основному лапароскопія. З допомогою спеціального обладнання операція проводитися швидко, без будь-яких складних наслідків і величезних шрамів. Відновлення жінок відбувається протягом кількох годин.

Лапароскопія кісти яичникаа


Мета операції полягає у видаленні кісти з яєчника, не пошкосмши її оболонки, і не зачепивши здорові тканини яєчників. Тільки в окремих, тяжких випадках, хірург може прийняти рішення провести клиноподібну резекцію, коли при видаленні кісти захоплюється невелику ділянку тканин яєчника. Роз'яснюючи жінці принцип проведення лапароскопії, гінекологи наводять приклад процесу очищення мандарина.

Слово операція, іноді викликає жах у жінок. Лапароскопія на сьогоднішній день стала настільки повсякденному процедурою, що всі побоювання марні. Головне вибрати досвідченого лікаря, якому жінка довіряє. Операція настільки проста, що проводять під місцевою анестезією, у дуже рідкісних випадках приймається рішення про застосування загального наркозу.

Відновний період після подібних операцій дуже швидкий. Госпіталізація не потрібна і лапароскопія проводитися амбулаторно. Звичний спосіб життя жінки починається на наступний день. Сам яєчник і його функції відновлюються протягом семи днів.

Відмова жінок від проведення лапароскопії, щоб позбутися від кісти яєчника, може призвести до серйозних наслідків. Насамперед, швидке збільшення кісти, як вже згадувалося вище, може призвести до розриву яєчника і викликати внутрішню кровотечу. Як результат - втрата яєчника і виникнення безпліддя. Інша небезпека, яку таїть у собі кіста, перекручення ніжки яєчника, по якій надходять поживні речовини, відбувається кровопостачання. Підсумком може бути відмирання тканин яєчника. Також, розростається дуже швидко кіста, може викликати патологію в розвитку тканин, що призводить до патологічних розростань. Така ситуація може стати сприятливим для розвитку в яєчниках ракових пухлин.

Не варто побоюватися, якщо лікар призначив вам лапароскопію. На сьогоднішній день дана процедура є найбільш безпечною і ефективною з усіх видів операцій. Безболісність операції і швидкий відновлювальний період не порушать ваш життєвий ритм. Головне-вчасно поставити діагноз, тому не відкладайте візит до лікаря, якщо відчуваєте дискомфорт. Намагайтеся регулярно проходити обстеження у гінеколога. Ігнорування проблеми може призвести до сумних наслідків. Будьте здорові.