Корисні поради
на всі випадки життя
» » Трави для пониження тиску

Трави для пониження тиску

Додано: 15.10.14
На підставі великого фактичного матеріалу прийнято вважати у людей у віці 20-45 років нормальним максимальний тиск від 110 до 140 міліметрів ртутного стовпа, мінімальний - від 60 до 85. Величина артеріального тиску для кожної людини не є строго постійним. Коливання артеріального тиску може спостерігатися при фізичній роботі, під час і після сну, прийому їжі, при сильних заворушеннях, при значних коливаннях барометричного тиску. Але такі відхилення від норми артеріального тиску, викликані перерахованими факторами, бувають короткочасними.Трави для пониження тиску
А ось якщо виникає тривалий зміна артеріального тиску вище нормальних величин, називають гіпертонією.

Одним із методів лікування і профілактики гіпертонії є траволікування або фітотерапія. До знижувальному тиск трав можна віднести наступні:

Аронія чорноплідна
Барвінок малий
Валеріана лікарська
Вероніка лікарська
Буркун лікарський
Календула лікарська
Кровохлебка лікарська
Омела біла
Пустирник серцевий
Рута запашна
Сухоцвіт болотна
Шоломниця байкальський
Розглянемо кожну рослину окремо.Аронія чорнопліднаЦе чагарник сімейства розоцвітих.

Аронія є спазмолітичну, протизапальну, знижує артеріальний тиск, кровоспинну і капилляроукрепляющим засобом. Впливає на процес кровотворення.

Профілактичним засобом для лікування гіпертонії служить сік аронії. Сік п'ють між прийомами їжі, протягом місяця іноді збільшують термін прийому до 2-х місяців. Для лікування гіпертонії застосовують настій з плодів аронії. Застосовують його до їди по 1/2 склянки 3 рази на день.Барвінок малийТрав'яниста багаторічна рослина з роду кутрових. Володіє розширюють судини мозку дією, покращує мозковий кровообіг і трохи знижує артеріальний тиск. Однак слід пам'ятати, що рослина отруйна.

З барвінку готують настій який застосовують при гіпертонічній хворобі. Його приймають 3 рази на день по 1/3 склянки.

При початкових формах гіпертонії застосовують також препарат на основі Барвінку малого - «Вінкапан».

Трави для пониження тиску
Валеріана лікарськаБагаторічна трав'яниста рослина роду валеріанових. Має заспокійливу, спазмолітичну гіпотензивними і коронорасширяющими властивостями. Препарати валеріани використовуються для профілактики і лікування гіпертонії.

Використовується наступний настій валеріани для пониження тиску. 1 столову ложку кореневищ заливають холодною кип'яченою водою близько склянки і настоюють протягом доби. Стакан настою такого випивати протягом дня.Вероніка лікарськаЦе рослина роду ранникових. Стебла повзучі, опушені, багаторазово укоріняються.

В офіційній медицині вероніка лікарська не застосовується. У народі рослина застосовується для зниження тиску. Для лікувальних цілей використовують листя. Настої трави вероніки приймають по половині склянки за годину до їжі.Буркун лікарськийТрав'яниста рослина з родини бобових, дворічник. Кумарова кислота міститься в Доннике покращує периферичний і мозковий кровообіг. В народі вживають для зниження артеріального тиску, проте треба пам'ятати, що Буркун підвищує рівень лейкоцитів у крові.Календула лікарськаТрав'яниста однорічна рослина роду складноцвітих. Під час лікування гіпертонії використовується настоянка з календули, у хворих при її прийомі зникають головні болі, поліпшується сон, підвищується працездатність.Кровохлебка лікарськаТрав'яниста багаторічна рослина сімейства розоцвітих. При гіпертонічній хворобі вона призначається як складова у трав'яних зборах.Омела білаВічнозелений чагарничок заввишки приблизно 45 см, родини омелових.

З трави Омели білої настій застосовують при гіпертонічній хворобі I і II стадії. Омела біла покращує загальний стан, знижує артеріальний тиск, підвищує працездатність і нормалізує сон хворого.

Проте, слід пам'ятати, що Омела біла - отруйна і може викликати отруєння.

Настій з листя Омели білої при гіпертонії: 1 чайну ложку заливають кип'яченою водою 1 склянкою, настоювати протягом діб, профільтрувати. Приймають настій з листя Омели білої 2-3 рази в день по 1 столовій ложці.Пустирник серцевийТрав'яниста багаторічна рослина з сімейства ясноткових. Собача кропива застосовується при стенокардії і гіпертонії, регулює серцевий ритм і застосовується як кардіотонічний засіб.Рута запашнаНапівчагарник або трав'яниста рослина з роду рутових висотою 25-55 см.

Рута усуває спазми мускулатури жовчо - і сечовивідних шляхів, із-за чого відбувається зниження артеріального тиску і зниження ритму серцевих скорочень.

Руту необхідно застосовувати з обережністю і строго під спостереженням лікаря, так як це отруйна рослина.Сухоцвіт болотнаОднорічні рослина з родини складноцвітих. Має судинорозширювальні і гіпотензивні властивості, підвищує згортання крові, чинить седативну дію. Застосовують сухоцвіт при гіпертонії тільки на початковій стадії.Шоломниця байкальськийЦе трав'яниста багаторічна рослина з родини губоцвітих. Висотою близько 35 см. Воно має спазмолітичну та судинорозширювальну дію. Застосовується при гіпертонічній хворобі I і II стадії.

Трави для пониження тиску
Збори лікарських трав знижують тискРечовини, що містяться в різних травах мають різний вплив, тому застосування зборів лікарських трав дає кращий ефект ніж використання кожної рослини окремо. Однак при складанні зборів лікарських трав необхідно враховувати протипоказання та інсмідуальні особливості для кожного хворого окремо. Необхідно правильно підбирати поєднання трав, враховувати отруйність рослин і щоб уникнути звикання чергувати збори.

Якщо позитивний ефект відсутній застосовувати такий збір надалі не варто.

При гіпертонічній хворобі рекомендують такі збори лікарських трав:
Трава золотушника 20 гр
Трава пустирника серцевого 20 гр
Кора калини звичайної 20 гр
Корінь валеріани лікарської 20 гр
Приймають 3 рази на день по 1/3 склянки.
Трава деревію 30 гр
Трава хвоща польового 30 гр
Трава омели білої 30 гр
Трава перстачу гусячої 10 гр
Трава рути 10 гр
Приймають ковтками протягом дня.