Корисні поради
на всі випадки життя
» » Загроза викидня на ранніх термінах

Загроза викидня на ранніх термінах

Додано: 15.10.14
Щасливі очі чоловіка, дві смужки на тесті, підтвердження від гінеколога та УЗД. Начебто все є, і можна насолоджуватися таким прекрасним станом - вагітністю. Але всередині страх, і замість спокою і радості - незрозумілі ниючі болі і пропозицію лягти в стаціонар. Знайоме? Дуже сумно, але за статистикою кожна третя молода жінка стикається з викиднем.Загроза викидня на ранніх термінахЩо таке викидень

Викидень, або мимовільний аборт - втрата дитини на терміні до 20 тижнів в результаті несподівано перерваної вагітності.

Найчастіше таке трапляється в першому триместрі «цікавого положення». В деяких випадках жінка навіть не підозрює, що чекає дитину. Приходять хворобливі місячні, кровотеча сильніше, ніж зазвичай, з прожилками або шматками, за яким розуміється, що неразвивающийся ембріон вийшов з організму матері.

Стадії викидня
Загросливий викидень. Характеризується ниючими болями в попереку і внизу живота, можливі несуттєві виділення з кров'ю.
Почався мимовільний викидень. Відбувається посилення кров'янистих виділень, біль має переймоподібний характер, з'являється запаморочення і слабкість. В перші дві стадії вагітність можна врятувати, якщо вчасно звернутися до лікаря або зателефонувати на «03».
Аборт в ходу. Болі посилюються, плід всередині гине, тому вагітність зберігати немає ніякого сенсу. Можлива у деяких випадках смерть ембріона за кілька днів або тижнів до відторгнення його з маткової порожнини.
Відбувся викидень. Кровотеча посилюється, і мертва дитина виходить разом з кров'ю. Болі і спазми припиняються. З-за того, що частини ембріона дуже малі, їх можна не помітити в кров'яний масі. Результат викидня схожа на міхур сіро-білого кольору, коли ціла плацента. Якщо ж вона розірвана, у виділеннях можна побачити частинки білуватого кольору. При викидні ембріон і плідна оболонка можуть вийти як повністю, так і частково. У другому випадку необхідні операційне втручання і чищення порожнини матки.
Які причини мимовільного аборту?
Генетичні - відхилення в розвитку дитини; погані яйцеклітини і сперматозоїди; вади розвитку плода (відхилення у формуванні нервової системи, серця, нирок та інших найважливіших органів), несумісні з життям; серологічний конфлікт (резус-конфлікт матері з дитиною).
Гормональні - з будь-яких причин невиработка або вироблення в недостатніх кількостях прогестерону, що відповідає за перебіг вагітності; надлишок андрогенів (чоловічих гормонів).
Фізичні хвороби майбутньої матері, такі, як вірусні та інфекційні захворювання; проблеми з репродуктивною системою у жінки (міома, пухлина, травми); вік при вагітності першою дитиною більше 38 років; порушення харчування і вживання спиртних напоїв, куріння, наркоманія.
Психічні та емоційні - страх «цікавого положення», збудження, істерики.
Загроза викидня на ранніх термінах


Викидень. Симптоми

Вагінальні кровотечі різного роду в першому триместрі вагітності - самий небезпечний симптом мимовільного викидня. Кров'янисті виділення можуть з'являтися в період чергової менструації на четвертою, восьмою і дванадцятою тижнях вагітності, що не завжди говорить про загрозу життю ембріона. Колір їх можливий від червоного до темно-коричневого, іноді присутній слиз.

Якщо жінка відчула ноюще-ріжучі болі внизу живота або в попереку, у неї почалися мажучі виділення, їй необхідно терміново звернутися до свого гінеколога або, якщо стан різко погіршується, негайно набрати номер швидкої допомоги.

Якщо ж раптова кровотеча посилюється і супроводжується болями, це свідчить про початок викидня. Більш сильне прояв симптомів, про які говорилося вище, проривна кровотеча з частинками тканин зародка підтверджує вже доконаний аборт.

Спобличчя запобігання мимовільного аборту
Консервативне лікування в стаціонарі або вдома під наглядом фахівця. Під час лікування жінка повинна піддатися обстеження та приймати препарати, які їй призначив лікар. Як правило, це знеболюючі (Но-шпа, крапельниці з «магнезією», Папаверин ректально) та седативні засоби або гормони (необхідні для регуляції прогестерону в організмі). Також проводиться контроль стану за допомогою ультразвукового дослідження.
Якщо лікування відбувається в домашній обстановці, необхідно дотримуватися статевий спокій. Також і емоційний настрій впливає на результат проведення лікування. Жінка повинна бути спокійна, так як при нервовому перезбудженні загроза аборту збільшується.
Постільний режим. Щоб зменшити фізичне навантаження на організм майбутня мама повинна знизити до мінімуму своє пересування, більше відпочивати, встаючи тільки по потребі.
Щоб запобігти втраті малюка з-за серологічного конфлікту вагітної виробляють обмінне переливання крові. У результаті нього видаляються пошкоджені клітини, антитіла і білірубін. Кров зародка просто оновлюється, але не змінюється, оскільки той продовжує виробляти клітини антигенів. Таким способом вирішують проблему резус-конфлікту матері та дитини.
Загроза викидня на ранніх термінах


Збереження вагітності до її настання

Варто відзначити, що досі вчені не придумали такий препарат, який запобіг би мимовільний викидень і дозволив кожній генетично нормальної вагітності закінчуватися розродження.

Під влади кожної жінки, в майбутньому збирається народжувати, прислухатися до думки фахівців і постаратися зберегти народження дитини до появи його в материнському животі. Адже заради легкої вагітності не так складно:
почати замислюватися про вагітність за кілька місяців до передбачуваного зачаття;
відмовитися від поганих звичок;
привести свій організм в норму за допомогою різних полівітамінів і фізичних навантажень;
правильно харчуватися;
знайти хорошого гінеколога, який буде стежити за «цікавим положенням».