Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як відучитися гризти нігті

Як відучитися гризти нігті

Додано: 15.10.14
Що ховається за страшним словом «онихофагия»? Онихофагия - саме таким медичним терміном називається шкідлива звичка гризти нігті. Вона стоїть в одному ряду з курінням, позбавитися від неї, так само як і від куріння, вкрай важко. З'являється ця звичка зазвичай в дитинстві і нав'ясливо переслідує людину протягом усього життя.Як відучитися гризти нігтіНепривабливий вигляд нігтів (пам'ятайте, що чоловіки особливу увагу звертають на жіночі руки, це наша візитна картка!), деформація нігтьової пластини, навіть виникнення проблем зі здоров'ям - нічого не зможе зупинити «гризуна». Він автоматично, не замислюючись, знову і знову змушуючи свої нігті страждати.

Безумовно, всі органи в нашому організмі для чого призначені. Функція нігтя - захисна. Коли людина гризе нігті, він з'їдає цей захисний шар, залишає кінчики пальців незахищеними, що може призвести до скупчення бактерій і розвитку інфекцій.

Давайте замислимося, звідки ж береться ця звичка? Вона може бути обумовлена генетично: мати гризе нігті, дитина несвідомо повторює за нею. Але найбільш поширена причина - це невроз, негативний вплив зовнішнього середовища - стреси, хвилювання, переживання, а також психічні розлади, невпевненість у собі.

Як Ви думаєте, яким оточуючим представляється гризущий нігті людина? Правильно - нервовим, невпевненим у собі, відштовхуючим. Недоглянуті, згризені нігті навіть можуть негативно позначитися і на вашій кар'єрі.

Але як же позбутися від цієї огидної звички?

Існує безліч порад, що гарантують результат. Почнемо з найпростіших.

Гіркий пряник«Бабусин метод»: намажте нігті йодом, гірчицею , перцем чилі або наскрібши господарське мило.

Осучаснений варіант цього методу - купити в аптеці спеціальний гіркий лак. Захочете перекусити нігтями - Вас зупинить гіркий смак. Цей варіант найбільш підходить для дітей, але не зупинить «гризуна» з великим стажем.

Як відучитися гризти нігті


Думати про красу нігтівВаріант, який найбільш прийнятний для жінок - це манікюр або ж нарощування нігтів - вибирайте те, що Вам по душі.

Нарощені акрилові чи гелеві нігті апріорі твердіше натуральних, внаслідок чого згризти їх буде набагато проблематичніше, ніж свої власні. В іншому випадку доведеться витратитися і на лікування зубів.

Можна зробити природний манікюр у салоні, залишивши пристойну суму. Можливо, матеріальний та естетичний аспекти стануть вагомими для «гризуна».

Шкода витрачати гроші - витратьте час і сили, зробите манікюр будинку. Може бути, захоплені погляди змусять вас задуматися і залишити огидну звичку в минулому. Робити манікюр слід раз на тиждень.

Доглядайте за нігтями, робіть ванночки. Вони дозволять зміцнити нігтьову пластину, поліпшити їх зовнішній вигляд.

Сила воліВідчуваєте, що не можете терпіти і скоро впадете у всі тяжкі? Погризите насіння, з'їжте фрукт, пожуйте жуйку. Або ж сходіть в аптеку і купіть дитячий прорізувач для зубів. Їм, звичайно, варто користуватися лише в домашніх умовах.

Дозволяється бити себе по руках, влаштовувати собі штрафні завдання (наприклад, певну кількість віджимань за повернення до шкідливою звичкою), позбавлення (відмовитися від солодкого, від нової пари туфель). « Ні любові , ні тепла , ні жалю », як говориться. Розвивайте силу волі!

Виберіть для себе іншу, невредную звичку. Наприклад, барабаньте пальцями по столу, клацайте, крутите ними. Можете прибрати руки в кишені - з очей геть, із серця геть.

Краще пиляти, ніж гризтиГризти нігті не можна і з медичних міркувань. Задумайтеся, руки у нас не стерильні, можна підхопити інфекцію. Непереконливо? Тоді знайдіть в інтернеті фотографію, що зображає глистів під нігтями - бажання відразу відпаде.

Можна дати слово близькій людині - мамі, подрузі, чоловікові, - що в протягом дня або тижня Ви не притронетесь до нігтям зубами. Або, якщо Ви азартна душа - посперечайтеся на щось. І виграйте спір!

Деякі гризуть нігті просто тому, що їх не влаштовує довжина. Не укорачивайте нігті зубами, для цього є пилка, носіть її з собою.

Як відучитися гризти нігті


«Спокій, тільки спокій!»Але, як відомо, краще не лікувати наслідки, а позбавлятися від причин.

Зверніться за допомогою до кваліфікованого фахівця-психолога, спробуйте з'ясувати, чому у Вас з'явилася така погана звичка і як від неї позбутися.

Перестаньте хвилюватися через дрібниці. Як можна більш захистите себе від стресів [b] , [/b] переживань. Ставитеся до долі та проблем по-філософськи. Якщо Ви відчуваєте, що з'являється нервозність, втома - прийміть ванну з ароматною піною, випийте заспокійливий чай, зробіть масаж, відвідайте спа. Вам допоможуть йога, медитація.

Направити руки в потрібне руслоДеякі роблять «це» з-за нудьги. Заповніть свій день все різними видами діяльності: зробіть прибирання, приготуйте, почитайте, погуляйте, покатайтеся на велосипеді, знайдіть собі хобі, яке буде до душі.

НайважливішеСподіваюся, дочитавши статтю, Ви вибрали найбільш підходящий для себе варіант. Тоді перейдемо до основного пункту. Отже, встановіть для себе день, з якого ви більше ніколи не будете гризти нігті. Важливо підкреслити слово «ніколи», мотивувати себе. Тільки усвідомлення своєї проблеми, сила волі і бажання допомогти собі позбавлять вас від шкідливої звички. Полюбіть себе і все вийде!