Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як зберегти молодість за допомогою клітин

Як зберегти молодість за допомогою клітин

Додано: 15.10.14
Дві ідеї завжди дуже подобалися фантастам: перша - виростити живий організм в пробірці і друга - заморозити людину цілком і залишити до кращих часів. Обидві ці фантастичні ідеї лягли в основу нової реальної технології збереження молодості.


Як зберегти молодість за допомогою клітин

Звичайно, мова не йде про те, щоб заморожувати людини до тих пір, поки наука не опанує секретом безсмертя в повній мірі. Але заморожувати живі клітини наука вже вміє, і створювати середовище, в якій вони, після розморожування, зможуть успішно ділитися, науці знову ж по силам.

Молоді та активніПерші розробки на цю тему проводилися в США, а нещодавно в Італії, на 57-му Національному Конгресі пластичної хірургії та естетичної медицини група дослідників представила власну розробку. За словами керівника групи Роберти Ловрельо, це принципово нова методика. Досі для підтримки тканин використовувалися філлери різного походження.

Найпопулярнішими були два типи: або препарати на базі гіалуронової кислоти (або інших, спеціально розроблених для цих цілей складових), або власні жирові клітини пацієнта. Новизна методики в тому, що пацієнту будуть вводити його власні фібробласти, взяті у нього ж в молодому віці і збережені методом кріоконсервації.

Фібробласти, що виробляють колаген, «відповідають» за пружну і правильну структуру шкіри. З віком фібробластів стає менше - це природний процес, якому досі не було чого протиставити: як креми, так і різні ін'єкції можуть лише стимулювати активність фібробластів, але ніяк не можуть вплинути на їх кількість. Методика вирішує цю проблему: вилучивши невелика кількість молодих фібробластів, їх зберігають до потрібного моменту; потім клітини вводяться в тканини пацієнта.

Зараз добре вивчена саме остання стадія: клітини пацієнта розмножують і пересаджують в потрібну зону - дія полягає в збільшенні числа активних фібробластів, що саме по собі дає позитивний результат. Однак використання молодих клітин, чий біологічний вік, завдяки кріоконсервації, менше віку пацієнта, який продовжував жити своїм звичайним життям, дасть суттєві результати. Введені молоді клітини покращують структуру шкіри вже не тільки числом, але і «умінням» - своїм оптимальним якістю.

Методика пересаджування клітин, разаботанная групою італійських дослідників, вирішує проблему старіння так: вилучивши невелика кількість молодих фібробластів, їх зберігають до потрібного моменту; потім клітини вводяться в тканини пацієнта.

Як зберегти молодість за допомогою клітин


Як це робитьсяМаленький шматочок шкірної тканини беруть за вухом - зона, де фібробласти мають найвищу якість, так як завжди природно захищені від сонячних променів. Отриманий зразок відправляють у лабораторію на дослідження: фахівці отримають необхідну кількість фібробластів і розмістять їх у живильне середовище, де клітинам належить активно ділитися. У найкоротші терміни буде досягнута дуже висока концентрація живих і активних клітин. Вони будуть заморожені, щоб зберігатися при температурі -198 градусів до тих пір, поки в них не виникне потреба.

Цікаво, що дані клітини можна розмножувати неодноразово, тобто отриманий, на перший погляд, невеликий «капітал» здатний обернутися справжнім банком клітин на все життя.

Ідеальний вік для отримання цього «капіталу» - до 30 років, коли клітини перебувають у найкращій формі і здатні виробляти особливо багато колагену. Однак фахівці готові працювати і з клітинами пацієнтів старше - до 45-50 років.

Для ін'єкцій використовується збагачена суміш: до фибробластам додають набір певних вітамінів і мінералів, антиоксиданти, коензими - ці речовини добре зарекомендували себе в стали вже традиційними методики омолодження обличчя. Зазвичай обробці підлягає особа, шия і область декольте, хоча, при бажанні, можна додатково «омолодити» та інші ділянки тіла.

Явний позитив і деякі складностіПереваги методики відбуваються з факту використання «рідного» матеріалу: шкіра добре приймає «своїх», негативні реакції імунної системи малоймовірні. Крім того, отримані результати дуже натуральні, а всю операцію можна повторювати скільки завгодно разів. Труднощі починаються на стадії впровадження теорії в життя. Насамперед, для створення подібних обличчястих банків клітин потрібні лабораторії, оснащені відповідним обладнанням і навчений персонал. Все це, зрозуміло, вимагає серйозних фінансових вкладень.

Економічна сторона справи для пацієнта виглядає приблизно так: відбір тканини і селекція клітин обійдуться в 1000 євро, кріоконсервація - 1200 євро, підготовка суміші для ін'єкції та введення суміші - ще 1000 євро. Не дешево, але й не дорого, враховуючи неперевершену якість результату.