Корисні поради
на всі випадки життя
» » Вправи пілатес для схуднення

Вправи пілатес для схуднення

Додано: 15.10.14
Слід відзначити той важливий для практики інтенсивного схуднення факт, що Пілатес безпосередньо походить від індійської йоги, хоча часто це не підкреслюється інструкторами під час занять. Важливо розуміти цей момент для того, щоб усвідомлювати сутність фізичних вправ та їх вплив на обмінні процеси і на ефективність схуднення. Проблема схуднення полягає саме в специфіці роботи обмінних процесів і роботи м'язів і гормонально-ферментативних центрів в клітинній середовищі м'язів і внутрішніх органів, які забезпечують обмін речовин.


Вправи пілатес для схуднення
Тому варто відзначити, що Пілатес як система не ставить метою схуднення, оскільки такої мети просто неможливо досягти - організм, особливо організм жінки, для якого накопичення жиру є одним з «виживательних» інстинктів, худнути не буде, якщо йому не буде запропоновано більш ефективного механізму забезпечення захисту внутрішніх органів і дітородних функцій.

Такий заміною є дуже інтенсивна, але не позамежна за навантаженням робота м'язів в обмежених серіях з перервою між підходами близько однієї хвилини. Діяти можна безпосередньо на головні проблемні зони, тому що саме вони не тільки збирають гроші жирові відкладення, але і ферментативні центри саме даних зон забезпечують зростання життєздатності організму. А це, в свою чергу, дозволяє йому на клітинному рівні відмовитися від «виживательного» накопичення жиру.
Отже, вправа 1: стоїмо, ноги на ширині плечей, носки розвернуті назовні під 45 градусів, руки витягніть в сторони на висоті плечей, долоні спрямовані вниз. Коліна зігнути до досягнення стегнами положення паралельно підлозі, руки одночасно по широкій дузі опустити вниз, схрестити зап'ястя на висоті стегон. Положення утримувати на три рахунки, не поспішати; потім напружити максимально сідничні м'язи, розпрямити ноги, піднятися на носки (одним рухом), виконати мах руками через сторони вгору - до схрещування зап'ясть над головою. 2 сети по 16 повторень у кожному.
Вправа 2 : Стаємо на коліна на килимку, піднятися на носочки, вирівняти тіло над підлогою, підігнути коліна ближче до грудної клітки, начебто ссутуливаясь (насправді цього робити не потрібно), стегна підняти, так щоб тіло в цілому стало схоже на англійську «V, перевернуту догори ногами. Потім опустити стегна, повернутися у рівне положення, коліна - до грудної клітки, максимально напружити прес, намагаючись максимально підтягнути пупок в напрямку хребта. Після цього повернутися до самого початкового положення. Весь цикл вважається як одне повторення вправи. Виконати 2 сети по 10 повторень у кожному.

Вправи пілатес для схуднення

Вправа 3 : положення звичайної стійки прямо ступнути досить широко (інсмідуально) вправо, шкарпетки повернути вправо, ліву ногу тримати розпрямленої. Долоні стиснути над головою, лікті розгорнути на 90 градусів в сторони. Зберігаючи стегна в расставленном положенні, нахилитися вправо, потягнутися вправо торсом, руки витягуються в ту ж сторону. На один рахунок затриматися в цій позиції, потім відкинути торс назад у вихідне положення з розставленими ногами і зігнути лікті - як на початку, до нахилу. 10 повторень виконуються поспіль в одну сторону, потім ноги змінюються і виконується стільки ж нахилів в іншу сторону.
Вправа 4 : стаємо колінами на підлогу (килимок), ліву ногу витягуємо вліво (носочок залишається на килимку, стосується його), нахиляємося вправо, при цьому долонею правої руки впираємося в підлогу біля правого коліна. Ліву ногу відриваємо від килимка, зберігаючи носок прямим, спрямованим назовні. Цією ж ногою малюємо в повітрі 10 кіл за годинниковою стрілкою і 10 - проти. Міняємо бік і повторюємо. Виконується 2 сети вправи.
Вправа 5 : сидячи на сідницях згинаємо коліна, впираємося ступнями в підлогу, руки по сторонах ніг. Зберігаючи таке положення відриваємо ступні від поверхні підлоги, піднімаємо до положення паралельно підлозі. Торс відхиляємо назад на 45 градусів (це нагадує букву «V»), а руки напружуємо і витягуємо строго вперед, теж паралельно підлозі. Потім повільно опускаємо хребет вліво, витягуємо ноги і піднімаємо руки над головою, долоні повернуті всередину. Повертаємося в початкову сидячу позу з підігнутими колінами. Повторюємо в іншу сторону. Це буде одне ціле вправа виконується 2 сети по 10 таких вправ.
Варто відзначити, що позитивний і дуже помітний ефект, як в досить радикальному скороченні кількості жирових відкладень, так і в збільшенні активності в цілому, чітко фіксується після місяці щоденних занять, часто - починаючи з другого тижня тренування.