Корисні поради
на всі випадки життя
» » Безпечний сон під час вагітності

Безпечний сон під час вагітності

Додано: 16.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Безпечний сон під час вагітностіЗ настанням вагітності кожна жінка стає більш уважною і обережною. Виникає безліч побоювань і питань щодо багатьох звичних речей. Це стосується і того, як спати в період вагітності, щоб це було комфортно мамі і безпечно для дитини.

Сон на різних термінах вагітностіНа ранньому терміні вагітності нічого не заважає майбутньої матусі приймати пози під час сну, тому вона може не змінювати своїм звичкам і спати як завгодно. Навіть, якщо жінка спить на животі, плоду це ніяк зашкодити не може, так як матка з ембріоном ще знаходиться в межах малого тазу. Але краще вже зараз починати звикати приймати пози для сну на спині або на боці.

У 2-му триместрі вагітності спати на животі не рекомендується. Дитина продовжує активно рости і разом з ним збільшується живіт майбутньої мами, тому спати на животі стає не тільки небезпечно для малюка, але і просто незручно.

У 3-му триместрі вагітності розміри дитини збільшуються до такої міри, що він починає чинити тиск на кишечник, поперек і порожнисту вену матері, перешкоджаючи надходженню крові до клітин і тканинам. Це може призвести до того, що плоду не буде вистачати кисню. Малюк може почати рухатися більш активно, повідомляючи таким чином мамі про те, що йому дискомфортно. У цьому випадку потрібно просто змінити позу, перевернутися на бік.

Погіршитися самопочуття може і у самої мами, вона може відчути запаморочення, зниження тиску, прискорене серцебиття, труднощі дихання, також може порушитися кровообіг внутрішніх органів, загостритися геморой. Поза на спині може негативно вплинути на роботу печінки і нирок.

Не варто боятися, що вагітна жінка перевернеться в сні на спину і довго лежати в такій позі. Як правило, зі збільшенням терміну вагітності поза на спині починає приносити жінкам все більший дискомфорт, і вони самі несвідомо беруть у сні більш комфортну для них позу на боці.

Безпечний сон під час вагітності


Безпечна поза для снуНайбільш безпечною позою, що дозволяє комфортно заснути, є поза на боці. На 3-му триместрі вагітності вона є взагалі єдиною прийнятною позою. При цьому рекомендується спати на лівому боці, щоб уникнути тиску на печінку, розташовану праворуч. Якщо мама буде спати в такій позі, то кровообігу нічого не буде перешкоджати, а значить, малюк буде отримувати достатньо кисню і поживних речовин. До того ж, така поза дозволяє зменшити навантаження на область тазу і поперек.

Але в той же час потрібно враховувати положення плода в матці. При тазовому передлежанні необхідно перевертатися з боку на бік кілька разів за ніч. А при поперечному положенні плода краще спати на тому боці, де знаходиться голівка дитинки. Використання подушок для безпечного сну вагітних

Досить важко змінити свої звички спати на спині або на животі. До того ж постійно зростаючий живіт не дозволяє влаштуватися з повним комфортом. У цьому випадку можна порадити скористатися подушками.

Подушки потрібно вибирати не дуже великі і досить м'які. З допомогою подушок різних розмірів можна буде підібрати оптимальну для себе позу. Одну подушку можна розташувати під живіт, а другу затиснути між колінами. При цьому буде зручніше, якщо права нога - зігнута, а ліва буде витягнута (при позі на лівому боці). Підкладений валик під поперек не дасть перекинутися жінці на спину під час сну.

Можливо, пройде кілька ночей, перш ніж вдасться підібрати комфортну позу. У цьому може допомогти спеціальна подушка для вагітних. Вона розроблена з урахуванням фізіологічних потреб вагітної жінки, добре підтримує живіт і спину. За допомогою такої подушки можна прийняти майже будь-яку позу. В майбутньому така подушка стане в нагоді для годування дитини.

До речі, важливо і те, як жінка підводиться з положення лежачи. Правильно буде спочатку лягти на бік, і вже з такого становища повільно піднімати тулуб, спустити ноги на підлогу, а тільки потім вставати з ліжка. При цьому не виникне проблем з підвищенням тиску і тонусом матки.

Безпечний сон під час вагітності


Як поліпшити сон у період вагітностіАле не тільки складнощі з підбором комфортної пози заважають солодко спати вагітній жінці. Наприклад, під час вагітності з'являється печія, нудота, так і в туалет доводиться вставати по кілька разів за ніч. Щоб забезпечити собі необхідні для повноцінного здоров'я годинник міцного сну, вагітної слід відповідально ставитися до підготовки до нічного відпочинку.

Краще всього буде прокидатися і лягати спати в один і той же час. Не варто їсти за пару годин до сну і пити велику кількість рідини безпосередньо перед відходом до сну. Одяг для сну повинна бути комфортною і теплою.

Корисними будуть прогулянки на свіжому повітрі і спеціальні вправи для вагітних. Гімнастику слід виконувати вдень або в ранкові години, вечір треба провести спокійно і розслаблено. Не варто смитися телевізор перед сном або багато читати, краще, наприклад, послухати заспокійливу музику.

Також розслабитися перед сном допомагає ароматерапія. Наприклад, масло лаванди відмінно допомагає налагодити сон. Але перш ніж застосовувати будь аромамасло, краще порадитися з лікарем.

Те ж саме відноситься і до застосування будь-яких лікарських препаратів, що надають снодійну дію. Під час вагітності тільки лікар може призначити снодійне. А краще і зовсім відмовитися від його застосування.

Слід також приділити увагу поверхні для сну: ідеально, якщо вона повністю повторює контури тіла. Матрац повинен бути середньої жорсткості з ортопедичним ефектом. Простору для сну має бути достатньо, адже вагітної, можливо, доведеться чимало поворочаться з боку на бік перш, ніж вона підбере для себе комфортну позу.

Для благополучного перебігу вагітності вкрай важливий хороший відпочинок і режим сну. До того ж майбутній матусі потрібно набиратися сил перед майбутніми пологами і безсонними ночами з малюком. Тому вкрай важливо боротися з постійною безсонням. Якщо майбутній мамі складно заснути в правильній позі, не варто припиняти пошуки іншого комфортного варіанти. Зрештою, вона зможе підібрати оптимальну позу, комфортну для себе і безпечну для своєї дитини.