Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як оформити материнський капітал

Як оформити материнський капітал

Додано: 16.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Як оформити материнський капіталЗміст:


 • Що таке материнський капітал?

 • Хто може отримати материнський капітал?

 • Як оформити і які документи необхідні для отримання сертифікату?

 • Терміни дії і використання

 • На що можна витратити кошти? • Уряд Росії з 2007 року використовує політику, спрямовану на виправлення демографічної ситуації в країні, шляхом підвищення народжуваності. Для цього здійснюється ряд заходів щодо підтримки сімей з дітьми. І однією з них став «материнський капітал». Давайте розберемося, що це і як його отримати.  Що таке материнський капітал?

  Це один з варіантів державної підтримки російських сімей, які мають на вихованні дітей, який являє собою сертифікат, видатний при народження або усиновлення другого і наступних дітей, які мають громадянство Росії. За умови, що батьки не скористалися раніше своїм правом на отримання додаткових заходів державної підтримки. Цей сертифікат видається у всіх регіонах РФ, незалежно від віддаленості від центральної частини.  Хто може отримати материнський капітал?

  Щоб отримати материнський капітал, необхідно, щоб були дотримані наступні умови:


 • Дані кошти можуть отримати жінки, у яких народився, або була усиновлена другий або наступні діти. Якщо в сім'ї народився або була усиновлена третя або наступна дитина, то материнський капітал може бути виданий у разі, коли сім'я не отримувала державний сертифікат при народження другої дитини.

 • Отримати капітал може і батько, якщо він буде єдиним батьком або усиновлювачем другого і наступних дітей.

 • Сертифікат також може бути оформлений і на дитину, що залишився без піклування батьків. Він може зробити це до досягнення повноліття, або якщо він навчається на денному відділенні, до 23 років. • Щорічно сума материнського капіталу зростає. У 2007 році розмір МК становив 250 тисяч рублів, в 2012 році батькам нараховували майже 388 тисяч, а в 2013 - вже 408960. Сума МК на 2014 рік ще не визначено, але так буде вище, тому що залежить від інфляції.

  Як оформити материнський капітал
  Як оформити і які документи необхідні для отримання сертифіката?

  Після того, як у сім'ї був народжений чи усиновлений другий, або наступні діти, батькам необхідно звернутися в ЗАГС для отримання всіх необхідних документів на дитину. Після оформлення документів слід звернутися до Пенсійного фонду за місцем проживання та написати заяву на отримання сертифіката. До заяви потрібно додати такі документи:


 • Паспорт громадянина Росії.

 • Свідоцтва: пенсійні, страхові (СНИЛСи) заявника та його дітей; про народження того, хто звертається із заявою; про шлюб, про народження дітей. • Подати заяву можна кількома способами: принести обличчясто або надіслати поштою. З недавнього часу стало можливим подати заяву на отримання МК за допомогою єдиного порталу держпослуг (www.pgu.mos.ru) через інтернет, що, звичайно полегшує молодим батькам завдання і скорочує час, витрачений на відвідування держструктур.

  Після подачі всіх документів в Пенсійний фонд, його фахівці будуть протягом місяця розглядати вашу заяву. Після закінчення терміну розгляду вам в письмовій формі буде спрямовано рішення. Якщо рішення буде позитивним, то вам повідомлять. де ви можете отримати сертифікат. Зазвичай це той же районний відділ ПФ, якому ви здавали документи.  Терміни дії і використання

  На сьогоднішній день програма отримання «материнського капіталу» діє до кінця 2016 року.

  За законом, ви зможете скористатися засобами сертифіката, через три роки після появи у вашій родині другого або наступних дітей. За цей час Ви точно вирішите, що Вам необхідно спрямувати гроші. Незважаючи на те, що термін дії програми до 2016 року, всі, хто отримав сертифікат раніше, зможуть використовувати його безстроково. На даний момент, розглядаються законопроекти про продовження програми.

  Як оформити материнський капітал
  На що можна витратити кошти?

  Ці гроші не можна покласти на обличчястий рахунок або витратити, наприклад, на покупку автомобіля або погашення боргів за кредитами та комунальних послуг.

  Ці гроші не передаються готівкою грошовими коштами. В даний момент існує ряд організацій, що пропонують перевести в готівку кошти МК. Не ведіться на провокації. Дані дії протизаконні, є шахрайством і кримінально карані.

  Але ви завжди можете направити ці кошти на дозволені законом цілі, а саме:


 • Поліпшення житлових умов, куди входять: купівля житла, пайове будівництво житла, будівництво будинку самостійно, як внесок за іпотеку.

 • Отримання освіти дитиною, що означає: оплата утримання дитини в дитячому саду або школі.

 • Формування накопичувальної частини трудової пенсії для жінок (за допомогою інвестування через недержавний пенсійний фонд або керуючу компанію).

 • Повсякденні потреби: існує одноразова виплата за рахунок коштів материнського капіталу, яка може бути видана готівкою і тільки органами ПФР, вона становить 12000 рублів. • У разі втрати або псування сертифіката, ви можете звернутися до ПФ, написати заяву і вам видадуть інший сертифікат, на якому буде стояти відмітка «дублікат».

  Якщо вам необхідно змінити дані, зазначені в сертифікаті (прізвище, ім'я, по батькові власника сертифіката або дані документа, що посвідчує особу), то потрібно звернутися в органи ПФ із заявою та документами, що підтверджують зазначені зміни.

  Просте в складному

  Напевно, Ви подумали про те, що ніколи займатися оформленням документів після народження малюка. Але і тут держава йде назустріч батькам. Строки звернення за державним сертифікатом не обмежені. Тобто звернутися за підтримкою ви зможете в будь-який час, коли вважаєте це зручним.

  Насправді це не так довго і складно, як здається на перший погляд. У підсумку вся процедура оформлення складається з чотирьох простих кроків (одержання свідоцтва про народження, оформлення документів в паспортному столі, подача документів в ПФР і отримання сертифіката), займає всього пару місяців. При цьому, материнський капітал - це досить відчутна підтримка для сім'ї, що має двох і більше дітей.

  Щастя Вам і Вашим діткам.