Корисні поради
на всі випадки життя
» » Зберігаємо ніжність і здоров'я

Зберігаємо ніжність і здоров'я

Додано: 16.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Зберігаємо ніжність і здоров'яДитяча шкіра дуже ніжна і кожна мама хоче, щоб вона залишалася такою протягом довгого часу. А для цього необхідний ретельний догляд за нею. Цей процес є досить трудомістким.

Шкірі дитини має свої особливості. Епідерміс щодо пухкий і має тонкий роговий шар, що сприяє легкої ранимості і схильності до дратівливості. Також легкому пошкодження сприяє нетривка сполука епідермісу і нижнього шару шкіри, дерми. Дитяча шкіра має слабо працюють потові залози, які відповідають за потовиділення. У зв'язку з цим дитина легко перегрівається або переохлаждается. Сальні залози працюють з більшою силою, тому шкіра схильна гнейсу, милиям, вугрів новонароджених. Шкірний покрив має нейтральне середовище, що сприятливо для патогенних мікробів.

Чимало важливу роль в реакції шкіри на різні засоби догляду відіграє імунна система, яка ще не сформувалася. Можуть виникнути алергічні реакції на крему зі складним складом. Не варто піддавати шкіру малюка таким же кремам, які ви робите вдома самостійно, змішуючи ручним міксером натуральні інгредієнти. Це загрожує серйозними проблемами.

В даний час існує безліч серій дитячої косметики. Основні вимоги до неї такі: косметика повинні бути виготовлені з якісної сировини, що всі складові мають бути дозволені для застосування дітям, повинні бути пройдені всі тести на безпеку, упаковка із зазначенням виробника і складу засобу.

Тепер розберемося з призначенням видів засобів. Лосьйон - водно-спиртовий розчин, для дітей він не має у своєму складі спирту і призначений для очищення шкіри від забруднення та її знежирення. Також є лосьйони, що захищають від сонця.

Крем є основним у догляді за шкірою дитини. Існує безліч різних кремів з різними призначення. Одні крему використовуються для зволоження, інші як протизапальний засіб, треті - для лікування пелюшкового дерматиту.

Присипка, або пудра, використовується в основному для догляду за складками шкіри. У таких місцях підвищена вологість, а з допомогою пудри її надлишки видаляються. Але варто дуже обережно її використовувати, так як присипка може скататися в грудочки, які в подальшому будуть доставляти малюкові дискомфорт.

Дитяче мило відрізняється меншим вмістом лугу. Це захищає від небажаного висушування шкіри. Але користуватися милом варто якомога рідше, щоб уникнути проблем з шкірним покривом.

Ретельному догляду повинна піддаватися промежину дитини, так як часто розвивається пелюшковий дерматит. Причинами його виникнення можуть бути неспроможність імунітету, перехід на штучне вигодовування, підвищений вміст в сечі малюка аміаку, ну і, звичайно ж, тривале перебування в мокрих підгузниках. Проявляється пелюшковий дерматит почервонінням шкіри і дрібною висипкою в області промежини. Дитина стає неспокійним і вередливим у зв'язку з сверблячкою і болем.

Для лікування використовують цинкову пасту, спеціальні лікувальні крему. Потрібно ретельно протирати шкіру малюка, частіше міняти підгузки. Повітряні ванни дозволяють шкірі краще дихати.

Дотримуючи всі правила догляду за шкірою дитини, ви збережете її здоровою на тривалий час.