Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як навчити малюка говорити?

Як навчити малюка говорити?

Додано: 16.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Як навчити малюка говорити?Звісно, у батьків таке неодночасне розвиток викликає паніку. Але немає приводу бити тривогу, якщо сусідське чадо опинилося трохи «болтливее». Якщо малюк гармонійно розвинений в усьому іншому, то мовчазність означає лише те, що його час ще не настав. При цьому на процес сприйняття мови і розуміння дорослих «балакучість» не впливає.

У три роки середньостатистичний малюк вже бадьоро вміє висловлюватися, але його словниковий запас необхідно поповнювати і розширювати. Якщо чадо без проблем відтворює голосні і може їх поєднувати, значить все в порядку, і можна не турбуватися. В іншому випадку необхідно проконсультуватися у кваліфікованого фахівця.

Дитина неодмінно виграє, якщо йому приділять додаткову увагу. Пальчикова гімнастика добре впливає на розвиток мови у малюка. Також необхідно спілкування з дитиною на рівних, при цьому треба намагатися вимовляти прості, а, головне, доступні для нього пропозиції.

Для тренування уваги у дитини необхідно раз на день 10 хвилин займатися читанням книг і поступово збільшувати таке проведення часу. У випадку якщо він швидко стомлюється і відволікається, потрібно візуально відволікати малюка. Наприклад, смитися картинки або фотографії. Емоційне читання, а ще краще з явною артистичної демонстрацією персонажів (змінюйте тембр і швидкість при читанні) - цей прийом неодмінно викличе інтерес у дитини. Читайте малюку дитячі віршики , співайте пісні - все це дуже добре сприяє розвитку його пам'яті.

Живий діалог допоможе в спілкуванні з малюком. Залучайте дитину в дискусію, не забувайте ставити йому запитання, переконайте його в тому, що його думка важлива і, звичайно, правильно. Наприклад, якщо ви дали дитині яблуко, то не забудьте запитати - смачно чи ні, подобається йому колір, що нагадує форма. Щоб малюк вник в суть питання, необхідно говорити повільно і спокійно. Дитина набагато швидше запам'ятає потрібні фрази, якщо ви поставите питання кілька разів. Дитя не збентежить багаторазове повторення, а швидше за все навіть сподобається говорити про одне і те ж.

Буває, що дитина замикається в собі або просто соромиться. У таких випадках на допомогу приходять рольові ігри. Костюмоване шоу розворушить його. Але не забувайте, що і ви повинні відповідати своєму образу - не шкодуйте косметики і відтворіть образ свого персонажа. Дитина, відчувши себе актором, неодмінно розслабитися, розслабитися і стане значно впевненіше в собі.

Стаття підготовлена за допомогою матеріалу " Як навчити малюка говорити? ", www.MaminPapin.ru