Корисні поради
на всі випадки життя
» » Вітрянка у дітей: симптоми і лікування

Вітрянка у дітей: симптоми і лікування

Додано: 16.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Вітрянка у дітей: симптоми і лікуванняЩо ж стосується дорослих, які примудрилися підчепити дане захворювання, то вони дуже сильно ризикують підірвати свій організм.

Заразитися вітряну віспу можна слизову оболонку ока, а також верхні дихальні шляхи. Іншими словами повітряно-крапельним шляхом. «Підчепити» захворювання можна де завгодно: у поліклініці, дитячому садку, школі та інших громадських закладів. Саме тому діти, які відвідують державні установи, ризикують заразитися набагато швидше, ніж інші діти.

Нічого страшного в цьому захворюванні немає. Як вже зазначалося вище, діти дуже легко переносять це захворювання, а тому вже краще перехворіти на вітрянку в дитинстві, ніж потім мучитися в зрілому віці.

Що стосується симптомів захворювання, то вони ніяк не проявляються протягом однієї-трьох тижнів з моменту потрапляння інфекції в організм. Це називається інкубаційним періодом. Коли цей період закінчується, у дитини різко піднімається температура до тридцяти дев'яти або до тридцяти дев'яти з половиною градусів, починає боліти голова, з'являється слабкість. Але найбільш яскравим симптомом вітрянки є висип. Якби не ця маленька деталь, то вітрянка могла б діагностуватися як звичайна ГРЗ.

Так ось. Ця сама висип спочатку не дуже добре видно - лише невеликі рожеві плями, які дуже важко розгледіти. Однак, буквально за кілька годин, ці плями виростають і наповнюються рідиною, видавлювати яку строго настрого заборонено.

З'являється висип по всьому тілу, зачіпаючи при цьому не тільки шкіру, але і слизову оболонку очей, а також у роті. Висип неприємна не просто з візуальної точки зору, вона ще й дуже сильно свербить, що доставляє дитині особливий дискомфорт, оскільки висип не можна чесати ні за яких обставин, оскільки при розчісуванні болячок, утворюється ранка, яку з легкістю може потрапити інфекція. Крім того, якщо розчесати одну болячку на її місці відразу ж з'являється кілька нових.

Як правило, у дітей ця хвороба протікає хвилеподібно. Іншими словами, нові з'являються пухирі кожні три-чотири дні, після чого хвороба різко уповільнює свій хід і на пухирі залишають після себе скоринку, яка сама опадає, не завдаючи дитині ніяких страждань. При правильному лікуванні після вітрянки у дітей не залишається ніяких слідів і шрамів.

Що стосується лікування? Насамперед, слід пам'ятати, що вітрянка, як вірус не лікується антибіотиками, хоча деякі лікарі прописують дані лікарські препарати. Насправді все дуже просто: вітрянка лікується виключно простим способом. Вірніше не лікуватися, а просто сповільнюється швидкість утворення нових пухирів. Необхідно всього лише виконувати декілька простих правил:

  • Не купати дитину. Вірус вітряної віспи розмножується, якщо його намочити, тобто вода не повинна потрапляти на пухирі;

  • Часто міняти натільну і постільну білизну. У цьому випадку ви зменшите ризик зараження. Єдине, дозволяється приймати ванну тільки в тому випадку, якщо розбавити у воді марганцівку, але тільки робити слід слабкий розчин;

  • Дієта. При вітрянки строго суворо забороняється вживати алергени: полуницю, малину, капусту, персики і т. д. Натомість рекомендується рясне пиття, вживання молочних і рослинних продуктів;

  • Ну і самий знаменитий - зеленка! Їй змащують висип до тих пір, поки виразки не висохнуть і не почнуть відвалюватися.


  • Звичайно ж, при вітрянки не обійтися без жарознижуючих засобів. Загалом, вітрянка у дітей - це не привід для паніки, а звичайна інфекція, яка не загрожує дітям страшних наслідків.