Корисні поради
на всі випадки життя
» » Малюк до року: спостереження в поліклініці

Малюк до року: спостереження в поліклініці

Додано: 16.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Малюк до року: спостереження в поліклініціДо року малюк розвивається дуже швидко, як в плані фізичному, так і в психомоторному розвитку. Знати закономірності розвитку значить вчасно помітити неблагополуччя на здоров'я малюка.

Адже як можна більш раннє виявлення причини відставання в розвитку і вчасно розпочате лікування, і корекційний вплив - запорука гармонійного розвитку. Мозок новонародженого здатний переводити роботу "загиблих" клітин і компенсувати їх функцію іншими центрами.

Тому знання нормальних норм розвитку і появи навичок і умінь допоможуть вам уникнути проблем у подальшому.

Дуже важливо вчасно проходити всі належні обстеження і відвідувати всіх лікарів до року.

Вам необхідно відвідувати свого дільничного педіатра кожен місяць. На прийомі дитини зважують (спостерігають збільшення у вазі), вимірюють ріс і окружність голови, дають рекомендації щодо догляду і вигодовування.

Навіщо все це потрібно? Є безліч захворювань, які можна попередити на початкових стадіях. Наприклад, рахіт. При даному захворюванні у дитини погано засвоюється кальцій в організмі починають відбуватися зміни. Педіатр по зовнішньому вигляді дитини (заростання тім'ячка, стан шкіри, поведінка, лисина на потилиці, рясне потовиділення) може визначити необхідність прийому вітаміну D3. Якщо не почати вчасно прийом, то можливі незворотні зміни в кістковій тканині (сплощення потилиці і деформація череп, зміна форми грудної клітки тощо).

Також дуже важливо стежити за збільшенням у вазі дитини. Недобір маси тіла може викликати гіпотрофію. Причинами можуть бути новоутворення, порушення ферментативного обміну і багато інші захворювання. Необхідно з'ясовувати причину. Адже може виявитися, що маляті просто не вистачає материнського молока, тоді необхідне введення додаткового живлення.

Також вам необхідний огляд невролога раз в три місяці для контролю нормального психомоторного розвитку.

Два рази до року вам необхідно відвідати окуліста і ортопеда.

Один раз необхідний візит до ЛОР лікаря і сурдолога.

Відвідування інших спеціалістів за показаннями.

До року вам треба зробити УЗД головного мозку два рази, якщо немає показань для лікування і більш частого контролю. Аналізи крові і сечі здавати за показаннями лікаря, але не менше одного разу до досягнення року.