Корисні поради
на всі випадки життя
» » Основні правила виховання дітей

Основні правила виховання дітей

Додано: 16.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Основні правила виховання дітейЗ іншого боку, виховання дитини - це безумовний праця, що вимагає найчастіше добре обдуманих дій і ретельно підібраних слів, терпіння і посидючості.

Батькам, особливо молодим і не дуже досвідченим, іноді доводиться нелегко поєднувати вирішення різних побутових питань, роботу і турботи, пов'язані з вихованням дитини. Однак зусилля, витрачені вами, вся любов і увагу, подаровані дитині, обов'язково дадуть свої плоди.

В основі взаємин з дитиною повинна бути любов. Ось самий головний закон. Під час першого року життя малюки повністю сконцентровані на мамі. Тісний контакт малюка з мамою дуже важливий, для того щоб він виріс більш чуйним і надалі краще розвивався.

В період від одного року до трьох років дитина знайомиться зі світом навколо себе за допомогою оточуючих його предметів. Дуже важливо не обмежувати заборонами потяг дитини до різних предметів і речей, щоб не пригнічувати його тягу до пізнання надалі.

Жвавий інтерес дитини до всього навколишнього росте разом з ним. Чим він стає старше, тим більшою кількістю питань спантеличує батьків. І тут дуже важливо, зберігаючи граничне терпіння, спробувати розгорнуто відповідати на всі його «чому», щоб постійно «підігрівати» допитливість малюка.

Батькам завжди, в будь-яких ситуаціях важливо пам'ятати, що дитина - це інсмідуальність, нехай маленька, але обличчястість. Приниження неприпустимі по відношенню до дитини. Батьки, які сприймають дитину як власність, глибоко помиляються і здатні наробити чимало помилок у його вихованні.

Постійне подавлення дитини, як обличчястості, нескінченні зауваження занижують його самооцінку і заважають взаєморозумінню між ним і батьками.

Щоб по-справжньому зрозуміти дитину, необхідно постійно з ним спілкуватися. При цьому слід дотримуватися грань між здоровим інтересом до його справ, проблем, захоплень і зайвої нав'ясливістю. Вельми цінні домашні посиденьки з родичами і близькими. Це допоможе дитині усвідомити свою залученість у родинні взаємини і дасть йому відчуття захищеності.

Приділяйте більше часу своїй дитині, щоб він не віддалявся від сім'ї. Дуже згуртовують дитини і батьків спільні поїздки, заняття спортом, спільна праця і відпочинок.

Однак, як і у всьому, в любові до дитини важливе почуття міри, неприпустимі крайності. Любов батьків повинна бути вимогливою і розумною, заснованої на взаємоповазі.